CU, CD i inne zapalne choroby jelit
Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit,
dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Nie tylko o NZJ - przebicie jelita podczas kolonoskopii a odszkodowanie

Miska Ryżu - 08-06-2012
Temat postu: przebicie jelita podczas kolonoskopii a odszkodowanie
polecam wam artykuł ;-)

http://wiadomosci.gazeta....zy__Trzeba.html

mjmartino - 08-06-2012

1. Lekarz biegły jest powoływany i jest sobie zwykłym lekarzem więc swój swojemu nie zaszkodzi..
Lekarze biegli powinni być szkoleni i pracować tylko dla instytucji państwowych, dzięki temu nie było by kolesiostwa bo byli by odseparowani od reszty.
2. Mnie nikt nigdy nie uświadamiał że podczas kolonoskopii dochodzi do perforacji.. :| A czy ją ktoś uświadomił ?
3. Na pewno bym się odwołał od sądu.
4. W życiu bym nie zapłacił tych 4.3tyś...
5. Po jaką cholerę są ubezpieczanie lekarze i szpitale od błędu medycznego! widać chyba dla picu...

W tym kraju aby coś się zmieniło na prawdę trzeba rewolucji.. zmieniając prawo od podstaw...

Baby - 08-06-2012

Miska Ryżu, załamałam się normalnie. Co za kraj, co za ludzie. Ja jednak mimo wszystko spróbowałabym walczyć na Twoim miejscu o odszkodowanie. W końcu okaleczyli Cię i już. Może Tobie się uda - za co trzymam kciuki! :)
Miska Ryżu - 08-06-2012

:D baby ja od początku mówiłam że nie bede o żadne odszkodowanie występować. Po prostu moja strona startowa w necie to gazeta.pl i wyskoczył mi artykuł, zaciekawił więc zamieściłam, bo z naszymi chorobami sprawa związana. Absolutnie nie ma to nic wspólnego z moim przypadkiem.
Baby - 08-06-2012

Miska Ryżu, a ja już chciałam Cię wspierać w walce he he :) Miseczko a czemu nie chcesz walczyć. To nie chodzi o to że to wina lekarza bo tak nie jest ryzyko wpisane w zabieg. Czy jednak w sytuacjach "wypadku" nie należy się pacjentom odszkodowanie?
mjmartino - 11-06-2012

yyy nie podpisywałem miałem robioną 3 razy.. może że względu na to że w ramach pobytu w szpitalu :roll: hmm ale mówiąc szczerze innych dokumentów też nie podpisywałem :wink:
Uprzedzę wasze pytanie o zgodę na leczenie szpitalne ;) Pani pielęgniarka ładnie przyniosła zgodne i ankietę (tfu wywiad epidemiologiczny) ale nigdy po to z powrotem nie przyszła :neutral:

mjmartino - 12-06-2012

Wynika tylko to z tego że gdyby coś mi się stało i nastąpiły jakieś powikłania. Sąd nie miał by innego wyjść tylko wydać orzeczenie odszkodowanie za uchybienia proceduralne i błąd lekarski :wink:
Ale całe szczęście nic mi się nie stało ; D ufff...

Mamcia - 17-06-2012

mjmartino,
chyba nie pamiętasz, a może to rodzice podpisywali?? Nikt palcem nieruszy bez świadomej zgody pacjuenta. Może te informacje są równie precyzyjne jak dawkowanie leków. Mozna liste rozwinąć o dalsze 10 tys specyfików, których nie przyjmujesz. Niestety każda procedura medyczna, jak rownież wyjście na ulicę wiże się z pewnym ryzykiem.
Poza tym prosze o uzupełnienie profilu osoba bez płci i niewidomo na co chora - to trochę dziwne i nieprzyete w naszym gronie

Baby - 17-06-2012

mjmartino, przy przyjęciu do szpitala podpisujesz zgodę na pobyt w szpitalu, podawanie leków oraz wykonanie wszystkich koniecznych zabiegów a także upoważniasz osoby do uzyskiwania informacji, podajesz osobę do kontaktu na wypadek śmierci itd. Szczerze mówiąc jak leżałam w Centrum Onkologii tam podpisywałam zgodę na zabieg dzień przed kolonką i gastroskopią ale w MSWiA nie pamiętam jak to było przed enteroskopią (pewnie też). Na pewno kilka papierków podpisywałam przy przyjęciu do szpitala.
mjmartino - 18-06-2012

Mamcia napisał/a:
mjmartino,
chyba nie pamiętasz, a może to rodzice podpisywali?? Nikt palcem nieruszy bez świadomej zgody pacjuenta. Może te informacje są równie precyzyjne jak dawkowanie leków. Mozna liste rozwinąć o dalsze 10 tys specyfików, których nie przyjmujesz. Niestety każda procedura medyczna, jak rownież wyjście na ulicę wiże się z pewnym ryzykiem.
Poza tym prosze o uzupełnienie profilu osoba bez płci i niewidomo na co chora - to trochę dziwne i nieprzyete w naszym gronie

@Mamcia Pamiętam ; )
Jestem osobą pełnoletnią już jakiś czas ; D i wówczas też nią byłem : )
Ja wiem jakie są wymogi przy przyjęciu w szpitalu i to od strony drugiej a nie tylko jako pacjenta : )
Mam wszystko uzupełnione przecież :neutral: od samego początku odkąd jestem zarejestrowany ; )
Myślę że mój nick jest raczej męski haha : P

Baby napisał/a:
mjmartino, przy przyjęciu do szpitala podpisujesz zgodę na pobyt w szpitalu, podawanie leków oraz wykonanie wszystkich koniecznych zabiegów a także upoważniasz osoby do uzyskiwania informacji, podajesz osobę do kontaktu na wypadek śmierci itd. Szczerze mówiąc jak leżałam w Centrum Onkologii tam podpisywałam zgodę na zabieg dzień przed kolonką i gastroskopią ale w MSWiA nie pamiętam jak to było przed enteroskopią (pewnie też). Na pewno kilka papierków podpisywałam przy przyjęciu do szpitala.

Ależ oczywiście że trzeba podać osobę i wyrazić zgodę na leczenie, tylko teraz pytanie co robią oryginały u mnie w ręku a nie w historii choroby ; >

Baby - 18-06-2012

mjmartino napisał/a:
Ależ oczywiście że trzeba podać osobę i wyrazić zgodę na leczenie, tylko teraz pytanie co robią oryginały u mnie w ręku a nie w historii choroby ; >

A to dobre :razz: Nieźli lekarze.