CU, CD i inne zapalne choroby jelit
Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit,
dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Diagnostyka - testy na nietolerancje pokarmową

Smysery - 16-10-2012
Temat postu: testy na nietolerancje pokarmową
Czy ktoś z Was robił sobie kiedyś test na nietolerancję pokarmowa, mam tutaj do dyzpozycji 3 wersje:
Food Detective na 46 alergenów
Food Print na 120 alergenów
Food Print na 200 alergenów..?
a tutaj to znaczy w ośrodku zdrowotnym. Jestem na 2 tyg turnusie w Gołubiu ( może kiedyś ktoś był) gdzie stosuje się dietę warzywno-owocową Dr Dąbrowskiej. Nie chce żadnej reklamy tu uskuteczniać :) bo sama mam wątpliwości, ale może ktoś miał z Panią Doktor albo dietą styczność i już wyrobione zdanie.
Wczoraj miałam konsulatcję z Panią Doktor i powiedziała że powinnam sobie taki test zrobić. Wyajśniła mi jak dzialają na moje komórki sterydy kóre teraz biorę a jak będę funckjocnować jesli przestanę jeść produkty których mój organizm nie toleruje... o w ostatecznym efekcie będę zdrowa...
Koszt tego pierwszego testu to 500 zł, a ja aktualnie nie pracuje i zastanawiam się czy go robić czy nie..

Jeśli temat o testach już był a ja go przeoczyłam proszę o przeniesienie.

noodle - 16-10-2012

Robiłam sobie kiedyś test na tolerancję pokarmową. Kosztował znacznie mniej, ale też nie był robiony na tyle alergenów. W wybranym przeze mnie pakiecie (sprzed 3 lat) był: orzech laskowy, orzech ziemny, orzech włoski, migdał, mleko, białko j. kurzego, żółtko j. kurzego, kazeina, ziemniak,seler,marchew, pomidor, dorsz, krewetka, brzoskwina, jabłko, soja,mąka pszenna, sezam i mąka żytnia. Test był robiony pod kątem IgE i był mało dokładny. Podawał tylko czy coś jest powyżej zalecanej normy, czy nie.

Ostatnio lekarz radził mi wykonanie podobnego testu, o którym mówisz. Jeżeli mówimy o tym samym teście to po jego zrobieniu dostajesz książeczkę z dokładnym opisem na co masz alergię, na co masz nietolerancję, co i na ile musisz wykluczyć z diety itede. Jeśli masz jakieś wątpliwości, co do alergii pokarmowej i masz wolne 500 zł to bym się na Twoim miejscu skusiła. Jeśli się wahasz i uważasz, że w sumie to nie jest Ci to potrzebne to nie rób, bo jednak spory wydatek...

toczka - 02-05-2013

Odswiezam temat!
Zakupilam test Food Detective. Wyniki wyszly nastepujace: silna nietolerancja drożdży, jajek i kukurydzy. Srednia nietolerancja- zbóż i orzechow
Obecnie jestem w remisji ale czasami miewam bole glowy i mimo ograniczania słodyczy, tłuszczy i 3h treningow nie potrafie schudnąć.
Wyeliminuje na te minimum 3 miesiące nietolerowane produkty i zobaczę co się stanie.

Osóbka - 03-05-2013

O, fajne, też chyba kupię.
kasia38 - 03-05-2013

a ile kosztuje ten test i gdzie go kupić?
toczka - 03-05-2013

na allegro przez apteke Natura z Lodzi. ok 350 zl
ranka - 04-05-2013
Temat postu: Re: testy na nietolerancje pokarmową
Smysery napisał/a:
Czy ktoś z Was robił sobie kiedyś test na nietolerancję pokarmowa, mam tutaj do dyzpozycji 3 wersje:
Food Detective na 46 alergenów
Food Print na 120 alergenów
Food Print na 200 alergenów..?
a tutaj to znaczy w ośrodku zdrowotnym. Jestem na 2 tyg turnusie w Gołubiu ( może kiedyś ktoś był) gdzie stosuje się dietę warzywno-owocową Dr Dąbrowskiej. Nie chce żadnej reklamy tu uskuteczniać :) bo sama mam wątpliwości, ale może ktoś miał z Panią Doktor albo dietą styczność i już wyrobione zdanie.
Wczoraj miałam konsulatcję z Panią Doktor i powiedziała że powinnam sobie taki test zrobić. Wyajśniła mi jak dzialają na moje komórki sterydy kóre teraz biorę a jak będę funckjocnować jesli przestanę jeść produkty których mój organizm nie toleruje... o w ostatecznym efekcie będę zdrowa...
Koszt tego pierwszego testu to 500 zł, a ja aktualnie nie pracuje i zastanawiam się czy go robić czy nie..

Jeśli temat o testach już był a ja go przeoczyłam proszę o przeniesienie.

ja zamierzam. tylko ze ja bede robic w Elblagu, koszt ok. 390 zl , 46 alergenow, akurat mam znizke 20%.
w El w labo okreslaja wynik w punktach

izo.sim - 01-06-2013

Food detective można kupić w aptece DOZ za 359 zł

http://www.doz.pl/apteka/...wykonania_1_szt

Czy ten test jest miarodajny?

toczka - 06-06-2013

Powiem Ci, wyeliminowałam wszystko to, co mi nie sluzy i czuje się super! Jak gdzies uda mi się znaleźć to wysle i Ci zeskanuje wykład z podyplomowki na ten temat
izo.sim - 16-06-2013

toczka napisał/a:
Powiem Ci, wyeliminowałam wszystko to, co mi nie sluzy i czuje się super! Jak gdzies uda mi się znaleźć to wysle i Ci zeskanuje wykład z podyplomowki na ten temat

Toczka wyeliminowałaś po zrobieniu tego testu? Tego z DOZ czy innego?

toczka - 16-06-2013

izo.sim napisał/a:
toczka napisał/a:

Toczka wyeliminowałaś po zrobieniu tego testu? Tego z DOZ czy innego?

tak, dopiero po zrobieniu tego testu :) Ja robiłam Food Detective. To jest chyba ten z DOZ

izo.sim - 16-06-2013

A mnie kuszą te testy: http://nietolerancja-pokarmowa.pl/ceny/

Tylko te ceny...