CU, CD i inne zapalne choroby jelit
Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit,
dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Ogólnie o NZJ - ból przy siedzeniu

lilo - 05-02-2007
Temat postu: ból przy siedzeniu
cześc wszystkim !! !!!!!!!!
Niedawno dowiedziałem się, że jestem posiadaczem CU,a było to tak
z 5 lat temu zobaczyłem paski krwi na stolcu poszedłem z ty do protologa,pogrzebał paluszkiem i
powiedział,że to hemoroidy ,dał maśc i tyle,no i przez 5 lat było raz lepiej raz gorzej,czasami mnie pogoniło do kibelka np. po kapuście kiszonej,miałe tylko ból przy siedzeniu,np. na krześle i ja myślałem że to hemoroidy,aż raz około roku temu zaczeło mie coś bolec w lewym boku brzucha pod żebrami ,poszedłem do rodzinnego powiedział,że to może wrzody na żołądku i kazał zrobic badanie na hilopakter taka bakteria. Wyszło pozytywnie, więc dostałem końską dawkę
antybiotyków, no po paru dniach brania się zaczeło .nie miałem biegunek,
ale dużo krwi i śkuzu,stolce cienkie i zfermentowane,cały czas coś bulgotało mi w okolicach odbytu, ale to był śluz z krwią. Odstawiłem
antybiotyki.Poszedłem do szpitala tam gastroskopia i kolanoskopia,pobrano mi wycinek.Wyszło CU w okolicy odbytu, dostałem czopki i tabletki asamax,
pomogły,chodzę do toalety raz dziennie,nie mam krwi, ale czasami śluz,biorę czopek raz na dzień i tabletki,ale ból w okolicy odbytu się utrzymuje czy to normalne przy CU w okolicy odbytu

ranka - 05-02-2007

jesli dostajesz czopki czyli masz zapalenie dolnego odcinka jelita grubego.
Bol odbytu jak to okreslasz moim zdaniem wynika ze stanu zapalnego.Tez taki miewam.Pozdr

exa - 05-02-2007

lilo...witaj w klubie...mialam podobne przejscia...3 lata rozni lekarze leczyli mnie na hemoroidy, zanim nie trafilam do specjalisty od tychze i ten wyslal mnie do proktologa z podejrzeniami CU...i zrobilo sie CUdownie :wink:

zamiast czopkow mialam wlewki w poczatkowej fazie plus sulfa, a nawt kreon (ale jakos nie moge skojarzyc do dzis po kiego grzyba, ale pewno czegos nie wiem :smutny: )...

tez przez pewien czas mialam takie bole, ale myslalam ze to bardziej od nieustannego siedzenia w wc..

a teraz juz ponad dwa lata ciesze sie pelniutka remisja (odpukac)... :wink:

lilo - 05-02-2007

dzięki za wasze wypowiedzi,zapomniałem powiedziec ,że od trzech lat nie palę,
a jak pamiętam to te bóle nasiliły się po rzuceniu palenia, ale wtedy nic nie wiedziałem o CU.Teraz pracuje w Londynie i lekarz rodziny ma mnie wysłac do specjalisty w King’s College hospital, to jeden z najlepszych szpitali w Anglii.
Zobaczym jak tu jest, bo w polskich szpitalach bez kasy i znajomości to się tylko umiera, pozdrawiam

anisr - 05-02-2007

Olge tez czasem boli pupa ;) choc nie ma CU .A najgorzej to ja boli po czopkach... :cry: teraz juz mniej ale na początku to był hardcore :roll:
exa - 05-02-2007

lilo....chyba troche przegiecie ze znajomosciami i kasa...nie mowiac o umieraniu...ja jakos zyje...choc kasy ani znajomosci nie mialam...wrecz przeciwnie...pusto calkiem w portfelu bylo...a sami bardzo przyjazni i pomocni...jak przystalo...lekarze....

a zyje ciagle...i to calkiem niezle :wink:

anisr - 05-02-2007

Torvik napisał/a:

Ja po zaaplikowaniu czopka leżę przez mniej więcej 10 zanim zacznę robić cokolwiek innego i w takiej sytuacji mnie nie boli.

Tak...tylko że ja jej czopki na noc alikuję, więc nie ma mozliwości specjalnych sie ruszać.....po prostu woła mnie z łózka że ją bardzo boli :cry:

dzierzba - 05-02-2007

widze ze sporo lekarzy widzi hemoroidy w tym co nam dolega ale tak powinno byc bo nie mozna od razu podejrzewac czegos rzadkiego slzba zdrowia y zbankrutowala na badani. Ja pamieta ze mialem tak samo lekarz stwirdzil hemoroidy. Ale czopki na hemoroidy niezle mi pomagaja zawsze a w szczegolnie w zime :) ) A co do bolu to hmm mozesz miec hemoridy lekarz moiw ze coz 20 % ludzi prawie ma dolegliwosci wiec mozemy i my bez jednoznacznego stwierdzenia ze to jest wyraz choroby Crona. Mi niezle pomagaly cieple kapiele zawsze mi bylo po tym lepiej :)
lilo - 06-02-2007

może z umieraniem to trochę przesadziłem,ale niech ktoś mi powie , że z wszystkich nas chorych, nie był przynajmniej raz u lekarza prywatnie to nie uwierzę,i że przy naszych zarobkach leki to nie jest wydatek, to poco te petycie
manka - 06-02-2007

też miewam takie bóle, (nie biore czpków), i w moim przypadku są to hemoroidy.
ten ktoś kto nie był ani razu w sprawie CU prywatnie u lekarza to ja :) koszty leków mnie dobijają i już na prywate poprostu mnie nie stać i właśnie po to te petycje :)

ranka - 06-02-2007

ja nigdy nie bylam prywatnie u lekarza:)
CU mialam zdiagnozowane w 10 dni:)szybka interwencja chirurga i juz potem leki na recepcie i to trafione w sedno :roll:

bebaw - 06-02-2007

Ja mam bóle przy odbycie , odkąd pamiętam, kiedyś leczyłam się u proktologa, wiecznie jakieś maści i czopki, potem miałam jakiś zabieg porażenia jakiegoś nerwu, po którym na parę lat był spokój. Teraz znowu nawróciło, ale szybko pomogła mi maść Procto - Hemolan. Nie mam hemoroidów i nigdy nie miałam, a czasami taki ból przy wypróżnianiu, jakbym się załatwiała tłuczonym szkłem :smutny:
exa - 06-02-2007

lilo.....mysle ze nie ma co porownywac, bo pewne rzeczy sa oczywiste...i niekoniecznie to co nie jest polskie jest lepsze....

niektorzy maja tendencje do przesady :wink:

lilo - 07-02-2007

może mam złe doświadczenia ze szpitala, ale np.będąc w szpitalu poszedłem na kolanoskopie i ktoś mi ukradłz portfela pieniądze ,same papierkowe, około 160 zł,
nikt nic nie widział i nie słyszł,powiedziano mi że mam nie zostawia portfela,
niedługo na operacje będzie trzeba brac portfel