CU, CD i inne zapalne choroby jelit
Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit,
dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Inne choroby - celiakia

aga 78 - 31-03-2008
Temat postu: celiakia
czy ktoś ma może cu i celiake? właśnie u Pawełka zdiagnozowano celiakę.
aleksandra12 - 31-03-2008

Polecam najlepsze forum o celiakii http://forum.celiakia.pl/
magdusia - 27-11-2008

dzisiaj mialam gastroskopie i prawdopodobnie mam tzw.chorobe trzewna,podrono wycinki,ktore beda za dwa tygodnie.U mnie zmiany dotycza dwunastnicy.
Mam juz druga chorabe do kompletu,zeby mi sie nie nudzilo :evil:

ranka - 27-11-2008

czyli masz celiakie - pewnie byla wczesniej tylko moze utajona :)

bedzie dobrze :)

magdusia - 27-11-2008

ale ja nie mam zadnych objawow swiadczacych o celiakli,a gastroskopie mialam robiona bo podejrzewano u mnie refluks.Gdyby nie przypadek to nawet o tej celiakli bym nie wiedziała...
-Ania- - 27-11-2008

podobnie mój mąż, jest diagnozowany w kierunku crohna, a po drodze wyszła celiakia.
Teraz wie wielee o tej chorobie, także jak coś może Ci pomóc.

ania

ranka - 27-11-2008

tak jak mowie sa rozne postacie celiakii - byc moze mials utajona postac
magdusia - 27-11-2008

Ania,dzieki serdeczne,jak bede potrzebowała pomocy to sie do Was odezwe.
W sobote zrobie sobie morfologie z przeciwcialami,a za 2 tyg. gdy beda wyniki wycinkow bede miec 100% pewnosc,ze to celiaklia.
Celiaklie leczy sie tylko dieta bezglutenowa.A to jest najciezsza dieta z mozliwych.
Jak na razie jem wszystko tak jak dotychczas.
Czym grozi nieprzestrzeganie diety w celiakli?

ranka - 27-11-2008

objawami roznorakimi - od bolow brzucha do ciezkiej niedokrwistosci, problemow skornych i innych takich
Szaraja - 27-11-2008

Moja córa ma równiez celiakię, do tego cukrzycę. Jeśli potrzebujesz informacji, to chętnie służe, choć sama zmagam się z tym tematem dopiero od 6 miesięcy.
magdusia - 28-11-2008

aleksandra12 napisał/a:
Polecam najlepsze forum o celiakii http://forum.celiakia.pl/

zaczęłam od tego forum,ale jak będę musiała przejść na dietę to na pewno pojawi się dużo pytań.Jak na razie czytam na ten temat i czekam na wyniki,ktore moim zdaniem postawia tzw.kropke nad "i".W moimopisie z gastroskopii stwierdzono:"w czesci zstepujacej dwunastnicy blona sluzowa wydaje sie podzielona na drobne poletka,a faldy splaszczone,co moze odpowiadac chorobie trzewnej.Pobrano wycinki.Opuszka dwunastnicy,żołądek i przelyk bez zmian."
Jutro robie morfologie w kierunku celiakli,ale na wyniki tez trzeba troche poczekac.

ranka - 28-11-2008

to znaxczy przeciwciala?

czekamy na wynik z hist patu :)

magdusia - 29-11-2008

przeciwciala anty-endomyzjalne EmA w klasie IgG i IgA-pomylilam cos?
kasia-m - 29-11-2008

Witam
Polecam naprawde polecam forum. celiakia.pl (jeżeli potrzebujecie jakiś wiadomości na temat Celiakii) ja zaczełam tam śmigać kilka miesiecy temu bo wtedy dowiedziałam sie o celiakii u przyjaciółki teraz sama tam należe wpisałam sie jako pacjet bo od 3 tygodni wiem że mam Celiakie i Crohna... (dowiedziałam sie całkiem przez przypadek)
Ale Aga78 i Magdusiu kto nie walczy ten nie wygrywa bedzie dobrze ja w to wierze :roll:
Pozdrawiam trzymajcie sie cieplutko
kasia-m

magdusia - 29-11-2008

kasia-m napisał/a:
Witam
Polecam naprawde polecam forum. celiakia.pl (jeżeli potrzebujecie jakiś wiadomości na temat Celiakii) ja zaczełam tam śmigać kilka miesiecy temu bo wtedy dowiedziałam sie o celiakii u przyjaciółki teraz sama tam należe wpisałam sie jako pacjet bo od 3 tygodni wiem że mam Celiakie i Crohna... (dowiedziałam sie całkiem przez przypadek)
Ale Aga78 i Magdusiu kto nie walczy ten nie wygrywa bedzie dobrze ja w to wierze :roll:
Pozdrawiam trzymajcie sie cieplutko
kasia-m

kasiu-m,jakiego masz nicka na forum celiaklii?Ja mam takiego samego co tutaj.