CU, CD i inne zapalne choroby jelit
Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit,
dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Inne choroby - Helicobacter a uczulenie skórne- czy to mozliwe?

kamilak - 04-08-2008
Temat postu: Helicobacter a uczulenie skórne- czy to mozliwe?
Słuchajcie kochani....mam problem. Od 6 miesięcy mam uczulenie swędzące kropki na całym ciele oprucz szyji i twarzy. Doprowadza mnie to do szału. Myślałam ze mam alergie na psa poszłam dzis do alergologa. Pani doktor nie zrobiła mi żadnego testu tylko ucisneła brzuch i kazała pokazać język. Powiedziała że to Helicobacter. Nigdy nie miałam zgagi bule żołądka owszem ale dawno temu i mślałam że to nerwobule.

Czy jest to możliwe żeby tak szybko wyktyła bez testu tą chorobę?
Czy jednym z objawów jest żółtawy język?
Czy ktoś z was miał swędzącą wysypkę?

Proszę o pomoc w tej sprawie bo jestem przerażona tymi objawami ....dodam że jak dla mnie sa one niepodobne do tej choroby.

ranka - 05-08-2008

nie wiem czy HP powoduje zazolcenie jezyka. jesli kazal ci zrobic badanie na HP to czy dala ci skierowanie na gastroskopie?

mozesz zrobic badanie na HP ale nie z krwi czasami.bo to wywalenie pieniedzy w bloto.

jesli masz kropki ale nie na szyi to moze byc ubranie.zmien proszek albo lepiej plucz ciuchy.

kamilak - 05-08-2008

ja już zmienilam proszki.szampony, jedzenie , tabletki antykoncepcyjne i nic. A lekarka nie zleciła żadnych badań tylko powiedziała Helicobacter i tyle
ranka - 06-08-2008

no tak Żabusiu jest niemiarodajne,poniewaz wykrywa przeciwciala HP. a przeciez ok. 90% ludzi mialo z nia zetkniecie i nie wszyscy musza miec eradykacje.

tylko gastroskopia,albo test oddechowy sa wiarygodnym badaniem

ranka - 06-08-2008

nie raczej. jak badanie krwi nie wykazuje przeciwcial ale jest w zoladku to mzoe byc to jakies swiezutkie zakazenie.
a jesli w zoladku jest hp i jesli sa dolegliwosci to trzeba eradykowac ale jesli nie boli to nie trzeba.

ale jesli mowisz o dwoch roznych osobach to tak moze byc jak mowisz.ale jesli ta osoba ma w zoladku HP to ma ta bakterie caly czas.

ale prawie kazdy z nas ma.

ranka - 06-08-2008

dobrze ze zrozumials moja wypowiedz bo jak ja przeczytalam to chaotycznie to wyszlo :wink: