CU, CD i inne zapalne choroby jelit
Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit,
dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Diagnostyka - czy przy remisji kolonoskopia coś wykaże?

agnieszka33 - 28-10-2008
Temat postu: czy przy remisji kolonoskopia coś wykaże?
mam pytanie do osob doswiadczonych, ktore mnie nurtuje- czekam teraz na pelna kolonoskopie w uspieniu ale nie mam juz zadnych objawow- nie mam biegunek, bolu brzucha, jedynie czasem sladowe ilosci krwi w kale; czy jesli uznac, ze jest to stan remisji lekarz bedzie w stanie postawic prawidlowa diagnoze? czy wycinki pobrane w czasie remisji beda cokolwiek wykazywaly? czy w stanie remisji sluzowka jelita regeneruje sie na tyle, ze nie ma sladow po wczesniejszych owrzodzeniach czy nadzerkach?

Zmieniłem tytuł, by odpowiadał treści

agnieszka33 - 28-10-2008

czyli zeby postawic diagnoze trzeba trafic z kolonoskopia w zaostrzenie?
agnieszka33 - 28-10-2008

dzieki za info- nie mam pojecia co mam poza tym, ze w sigmoskopi wyszly nadzerki; wynik histopatologiczny byl dobry, obawiam sie tylko, ze teraz gdy nie mam juz zadnych objawow kolonoskopia nic nie wykaze i bedzie to mylace
ranka - 28-10-2008

niekoniecznie w zaostrzeniu - w remisji tez sa pewne cechy CU ktore widac w kolonoskopii.
ale nie zawsze histopatologom chce sie to opisywac.

pewnie krwawisz z nadzerek - lecz to

agnieszka33 - 28-10-2008

ranka napisał/a:
niekoniecznie w zaostrzeniu - w remisji tez sa pewne cechy CU ktore widac w kolonoskopii.
ale nie zawsze histopatologom chce sie to opisywac.

pewnie krwawisz z nadzerek - lecz to

na wlasna reke? bo lekarz , ktory robil mi badanie nie zalecil mi zadnego leczenia a do kolonoskopi jeszcze miesiac...

ranka - 29-10-2008

a czemu nie leczysz?

bo nawet w remisji konieczne jest dalsze leczenie aby zapobiegac nawrotom..

ja tez mialam pojedyncze nadzerki, ale leczylam to czopkami. zreszta brac trzeba ciagle, ja tak robie, aczkolwiek nie codzinnie

agnieszka33 - 29-10-2008

nie wiem jak mialabym leczyc sie sama bez decyzji lekarza, bez recepty na leki, bez instrukcji jak dawkowac??? mysle, ze najpierw lekarz musi postawic diagnoze a potem zastosowac odpowiednie leczenie; ja nie mam jeszcze diagnozy wiec nie wiadomo co leczyc :smutny: