CU, CD i inne zapalne choroby jelit
Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit,
dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Diety - nietolerancja na białka mleka

MałaMi - 27-05-2009
Temat postu: nietolerancja na białka mleka
Nie mogę jeść ŻADNYCH produktów mlecznych, jogurtów, lodów, serów itp a masło tak. Czy to może być nietolerancja na białka mleka i w takim wypadku dlaczego mogę jeść masło?

Teraz mój organizm nie toleruje nic za wyjątkiem chleba, masła, wędliny (tradycyjnej) i gotowanego ryżu białego :(

Mamcia - 27-05-2009

A czy ty masz jakieś badania na alergię na białko mleka krowiego, czy nietolerancję laktozy. Z tego co podałaś jako dietę to jest to dieta niedoborowa. Jeśli wprowadza się jakiś nowy produkt to powoli. Gdybym dziś zjadła golonkę, to wylądowałbym na pogotowiu, bo w zasadzie nie jem nic tłustego i organizm odzwyczaił się od ich trawienia. Od dziś przed grilem w Popowie zaczynam mój układ trawienny przyzwyczajać do większej dawki tłuszczu, co i Wam polecam.
MałaMi - 27-05-2009

Nie mam jak wprowadzać. Mam za dużo obowiązków na uczelni i w pracy i codziennie muszę być dyspozycyjna. Nie mogę sobie pozwolić na wolne:/ Właściwie to, co podałam że jem też powoduje bóle i nieprzewidywalną liczbę stolców tyle tylko, że PRAWDOPODOBNIE na drugi dzień. To, że nie mogę jeść nic związanego z mlekiem wiem z obserwacji. Nie miałam żadnych badan.
Mamcia - 28-05-2009

jeśli nie uzupełnisz diety, to pewnego dnia padniesz z wyczerpania i tyle pozostanie z Twojej dyspozycyjności. Oczywiście polecamy dietę przemysłową - wygodne, pożywne i lecznicze na CD.
Anonymous - 28-05-2009

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika
SzopPracz - 28-05-2009
Temat postu: Re: nietolerancja na białka mleka
MałaMi napisał/a:
Nie mogę jeść ŻADNYCH produktów mlecznych, jogurtów, lodów, serów itp a masło tak. Czy to może być nietolerancja na białka mleka i w takim wypadku dlaczego mogę jeść masło?

Testy byłyby wskazane. Masło właściwie jako takie ma bardzo mało białek mleka (czynnika alergizującego), a jeszcze mniej ma tzw. masło klaryfikowane (ghee), czyli takie podgrzane do temp roztopienia gdzie usunieto "szumowiny". Po zastygnieciu jest ono lekko przezroczyste.

MałaMi napisał/a:
Teraz mój organizm nie toleruje nic za wyjątkiem chleba, masła, wędliny (tradycyjnej) i gotowanego ryżu białego :(

Głowa do góry, to oznacza tylko, że za mało poznałaś swój organizm :) Z pewnością jest jeszcze dużo pokarmów z różnych grup pokarmowych które tolerujesz :)

Mamcia napisał/a:
Gdybym dziś zjadła golonkę, to wylądowałbym na pogotowiu, bo w zasadzie nie jem nic tłustego i organizm odzwyczaił się od ich trawienia. Od dziś przed grilem w Popowie zaczynam mój układ trawienny przyzwyczajać do większej dawki tłuszczu, co i Wam polecam.

Zgadzam się w 100%. Ja przez lata cierpiałem na syndrom niedzielnego obiadu. Winilem glutaminian sodu dodatwany przez rodzinke. W koncu metodą prób i błędów doszedłem do tego że najzwyklej nie toleruje tłuszczy. Okazało się, że problemem było np. połączenie kluski z tłustym sosem. Kluski nie chłoneły tłuszczu i zapewne pokarm był rozwarstwowiony w żołądku. Ten sam sos ukryty w ziemiakach był już znacznie lepiej tolerowany. Dziś tłuszcze toleruję dość dobrze, ale zajeło mi to aż 8 miesięcy! Dlatego polecam takie przemycanie tłuszczu. np dobrze zmieszane z ziemniakami poczynając od dawek 1-2g, podwyższając 2x w ciągu 1-2 miesięcy.

Tolerancje poprawia też taki emuglator jak lecytyna. Tłuszcze dobrze tolerowane to MCT i te z przewagą ALA (np. olej kukurydziany). Wydaje mi się, że połączenie tych tłuszczy z lecytyną (emuglatorem) to cała tajemnica i fenomen takich produktów jak MODULEN IBS, czy Bebilon Pepti MCT. Oprócz tego, że są one odalergizowane oczywiście.

Kiedys w ramach zdrowego odżywiania zupełnie zminimalizowalem tłuszcze w diecie. Dzis uważam to za błąd i mam zgoła inny pogląd. :wink: Ja sam obecnie toleruje nawet smalec, a moja kondycja na szczęście się poprawia :)

MałaMi - 28-05-2009

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

czy na to potrzebna jest recepta? czy cuś i ile kosztuje?

rajan - 28-05-2009

MałaMi, przecież jest napisane:
Cytat:
Status
Na receptę, REFUNDACJA 50%*
Dieta eliminacyjna w nietolerancji pokarmowej: cena dla pacjenta 29,38 zł.

lolek - 21-04-2010

czy jak spożyłem jogurt kremowy w którym jest białko mleka i zrobiłem się blady i nie zbyt się czuje to może oznaczać że nie trawie tego białka mleka?

W jogurcie były jeszcze inne składniki które są pod znakiem zapytania min: gluten, cukier, mleko pasteryzowane, śmietana pasteryzowana

KrzysiekŻyrek - 21-04-2010

Może było nie świeże, a może nie tolerujesz laktozy :razz:
lolek - 21-04-2010

Mój tata nie może pić mleka, dziadek, być może że ja też nie powinienem, a jeśli tak to jakich produktów powinienem unikać?
Anonymous - 21-04-2010

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika
Piciu - 21-04-2010

lolek- myślałem że już dawno, przeczytałeś na temat produktów które nam szkodzą, mogą szkodzić lub organizm ich nietoleruje.