CU, CD i inne zapalne choroby jelit
Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit,
dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Interpretacja wyników - Wynik histo-patologiczny

CzarnaMamba - 17-06-2009
Temat postu: Wynik histo-patologiczny
Kochani!!! Doczekalam sie wyniku z mojej kolonoskopii, tylko, ze oczywista jest napisany w jez. lac :) Jakby ktos wiedzial, co moze oznaczac "Colitis non specifica activa erosiva sine neoplasmate" bylabym wdzieczna :* bo do 25 jeszcze daleko, a mysle i mysle.....
CzarnaMamba - 17-06-2009

Ufff magdalene, dziekuje :) tylko teraz co??? Mam nadzerke we wstepnicy??? :neutral: bo wycinek byl pobierany z wstepnicy
bstar - 17-08-2009

Czarna Mambo powiedz czy coś więcej dowiedziałas się o tym schorzeniu bo ja mam dokłądnie to samo. Ze wstępnego rozeznania w temacie wydaje mi się że to nic poważnego . Czy się myle ? Jakie zastosowałas leczenie ? Czy Twoje bóle są mocne ? U mnie coś odczuwam ale nie jest to ból który mi aż tak mocno przeszkadza i potrafie go zignorowac . Jestem zielony w tym temacie i bardzo bym chciał sie czegos dowiedziec
CzarnaMamba - 20-08-2009

bstar, ja niestety mam silne bole :( jak boli to az w plecy i do zeber. Choc powiem, ze postapilam nieodpowiedzialnie i od pewnego czasu nie biore tabletek, na razie nic nie boli :) lekarz mi powiedzial, ze gdyby cos sie dzialo to mam natychmiast byc u niego.
pralf1 - 18-09-2009

witam, co myslicie tym w załącznikach??
ide jeszcze raz na kolonoskopie :(

Natalka - 18-09-2009

Z pierwszego skanu
colitis chronica activa = przewlekłe zapalenie jelita grubego aktywne
proctitis chronica activa = przewlekłe zapalenie odbytnicy aktywne
mucykarmin dodatni to jest chyba prawidłowy wynik
więcej nie wiem.

ranka - 19-09-2009

i niestety dysplasia w odbytnicy. co predysponuje do czestszych kontroli
pralf1 - 19-09-2009

Hm... jutro ide do szpitala na badania ( przygotowanie) no i w poniedziałek następna kolonoskopia.Ciekawe co teraz wykaże....?
Jak będe miał wyniki to napisze co za nowości.
Pozdrawiam