CU, CD i inne zapalne choroby jelit
Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit,
dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Powikłania pozajelitowe - rany w nosie

CzarnaMamba - 22-05-2009

Daga03, ja mam rany w nosie, ktore ropieja, zajady,zapalenie spojowek :/ tez nie moge sobie z tym poradzic :/ ja mam CU ale lekarz podejrzewa CD, jestem w trakcie badan
CzarnaMamba - 22-05-2009

Mamcia napisał/a:
Afty Sutona są częstsze w CD, ale mogą pojawią cie również w CU. Z wczorajszego wykładu dr. Albrechta

Tak wlasnie, tez wyczytałam to tutaj na forum, ze przy CD te powiklania sa czesciej niz w CU :)

ita71 - 22-05-2009

anecia170 napisał/a:
ja mam rany w nosie, ktore ropieja

Syn od czasu pierwszej sondy ma problemy z nosem tzn ma rany,
które ropieją i krwawią,w RTG wyszło,że ma lewą przegrodę zwężoną
(w lewej miał zawsze sondę) nie wiem czy to ma jakiś związek.
Lekarz powiedział,że jak będzie jeszcze raz miał sondę w tej dziurce
to mu całkowicie się zrośnie.
W jamie ustnej czysto,za to na ustach też co chwilę coś wyskakuje
no i zajady się robią.

CzarnaMamba - 26-08-2009

Piciu, a na rany w nosie masz cos uzdrawiajacego??? :)
Piciu - 26-08-2009

Maść oxycort powinna Tobie pomóc.
CzarnaMamba - 26-08-2009

Wyprobuje, bo mam juz dosyc :( a jak ona wyglada? Z czerwonym napisem?
Piciu - 26-08-2009

Hmmm..... nie patiętam, wiesz pójdziesz do apteki i ją powinnaś dostać.
Powiedz, że zawsze ją stosujesz, i tyle jakby zadawały jakieś pytania.
Mam nadzieje że Tobie pomoże.
Gdy jednocześnie boli gardło i masz rany w nosie , to oznacza że masz osłabiony organizm.

CzarnaMamba - 26-08-2009

Oj to chyba to (chociaz moze za bardzo aktywna jestem podczas dnia, nie ma odpoczynku, dlatego), aczkolwiek z tymi ranami w nosie, to juz mam przekichane :( ciagle mnie atakuja z malymi przerwami, a jak wybieram sie do laryngologa to sie nagle goja. Idzie oszalec, sprobuje ta masc, raz jakas smarowalam to zle ja tolerowalam.
Piciu - 26-08-2009

Maść oxycort,jest na stany zapalne, alergiczne.
Tak przy okazji, powinnaś wziąć wymaz z nosa i gardła do sprawdzenia bakteriologicznego ,gdyż napisałaś że w nosku masz przewlekłe te rany. Ale o tym z laryngologiem porozmawiaj.

CzarnaMamba - 26-08-2009

Chyba jednak sie przejde, bo jak mi to napisales, wzielam sobie to do serca. Tak od ponad pol roku tam cos jest nie tak :( caly czas boli. To moze byc cos powaznego?
Piciu - 27-08-2009

Może nie jest to nic poważnego, ale dla spokoju duszy powinnaś iść do lekarza i nalegać na wymaz , i powiedzieć że masz to długo, boli Ciebie.
Czy gorączkujesz i czy gardło też Ciebie często boli ? :roll:

CzarnaMamba - 27-08-2009

Nie, gardlo mnie rozbolalo od wczoraj, a tak to praktycznie nigdy, a o goraczce to juz zapomnialam jak sie czlowiek czuje jak ja ma :) tylko ten nos, ja nawet nie moge nacisnac czubka nosa bo mi srodek rozrywa :( no i jego zawartosc, tak szczerze nie jest prawidlowa, czesto krwawi
Piciu - 27-08-2009

A czy wypływa jakaś zawartość -ropa,czy tylko krew z tej rany?
CzarnaMamba - 27-08-2009

Wyglada to na rope, ale taka z krwia i gesta. Nie mam tak jak nosek zdrowego czlowieka pola kóz i owieczek :P i przez taki czas ja to znosze
Piciu - 27-08-2009

To na bank idź do Laryngologa, ciekawie to nie wygląda . A i ty będziesz wiedziała na czym stoisz :tak: .