CU, CD i inne zapalne choroby jelit
Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit,
dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Izba przyjęć - w trakcie diagnozy

monka812 - 07-04-2010
Temat postu: w trakcie diagnozy
witam, jestem tu nowa,nie wiem, czy pisze w dobrym miejscu.
moje problemy z jelitami zaczęły się w zaszłym roku.coraz częstsze biegunki, bóle brzucha ustepujące po wypróżnieniu, utrata masy ciała, brak apetytu, często wzdęcia.dostałam debretin i jakos sie uspokoiło.ale niestey pojawił sie problem z pęcherzem, który zdiagnozowano jako pęchrz nadreaktywny-leczę sie do dzis.
jelita sie w mairę uspokoiły, choc co jakis czas traciłam apetyt i niestey nie moge do tej pory przytyć, waże ledwo 41kg :smutny: na początku tego roku nastapiło pogorszenie ze strony jelit, a mianowicie: kurczowe bóle brzucha, wzdęte jelita, które sa b.napięte, twarde, czuję je poprostu dotykając brzucha.poszłam do gastrologa.najpierw podejrzewał ZJD albo zapalenie jelit, dostałam duspatalin i sulpiryd.poprawy w sumie żadnej, a na dodatek po sulpirydzie dostałam mlekotoku a teraz spóznia mi sie okres 2 tygodnie. odstawiłam sulpiryd. zrobiłam badania krwi:
morfologia, TSH, ALAT, ASPAT, CRP, badanie kału na pasożyty i krew utajoną.wszystko ok, tylko ALAT albo ASPAT troche podwyższony. w usg nic niepokojącego nie wyszło.
dostałam ostatnio San PROBI i czekam na gastroskopię.
lekarz podejrzewa teraz alergię, bo mam jakies krostki na brzuchu i b.sucha skórę.
acha jeszcze od około roku, co ajkis czas pojawiaja mi sie na języku białe plamki, na samych obrzeżach, potem sie zamieniaja w czerwone i potem wszystko wraca do normy. ale chyba o czyms to świadczy?
męczy mnie juz to wszystko, kiedys tez mi lekarz Crohna zasugerował, ale narazie tyle, czekam na badania, jem leki, czuję się względnei, najgorsze, że nie mogę przytyć a to jest zmora moja poprostu. jestem nerwowa, stres ma na pewno tez złły wpływ, wiem o tym. :smutny:
poza tym teraz zamiast biegunek mam raczej zaparcia, czasem chodze od toalety 2 razy dziennie a czasem co 2-3 dni, ale im dłużej nie idę i czuję ze tego kału juz tam jest nagromadzone, to pogarsza mi sie z pęcherzem, to wszystko jest jakos powiązane, lekarza mówią, ze tak, ale nic więcej.
macie moze pomysły, co to może być? moze ktoś ma podobne objawy?
z góry dziekuję za jakies rady i sugestie.

Mamcia - 07-04-2010

tak na dzień dobry sulpiryd
Cytat:
Wskazania: Ostre i przewlekłe psychozy w schizofrenii, zwłaszcza, z objawami upośledzonej aktywności, przewlekłe psychozy alkoholowe, zaburzenia psychosomatyczne, zaburzenia depresyjne, w przypadku gdy stosowanie innych leków przeciwdepresyjnych jest nieskuteczne lub niemożliwe, migrena i zawroty głowy o różnej etiologii (m.in. choroba Méniere’a), wspomagająco w leczeniu uzależnienia alkoholowego.

bez komentarza

monka812 - 07-04-2010

no to faktycznie nie brzmi ciekwie, ale ten lek rózniez stosuje się w chorobach jelit. zreszta juz go nie wezme, więc to nieważne
Mamcia - 07-04-2010

Stosuje, ale jak nie pomagają inne metody i nie wtedy, gdy nie ma diagnozy.
Cytat:
Sześciopunktowa strategia leczenia obejmuje: pozytywną diagnozę, rozważenie problemów chorego, porady dietetyczne i błonnik, farmakoterapię, ocenę odpowiedzi na leczenie, .kontynuację opieki.

To z art prof. Tomeckiego guru od IBS.

monka812 - 07-04-2010

juz mniejsza o sulpiryd, oby mi okres wrócił.a co do objawów, to na co by to mogło wskazywac? jakie ewentualnie mogłabym zrobić jeszcze badania?