CU, CD i inne zapalne choroby jelit
Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit,
dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Powikłania pozajelitowe - pekajaca skora na rekach

inkaska - 06-01-2006
Temat postu: pekajaca skora na rekach
mam taki problem juz od kilku miesiecy, bylam u dermatologa, przepisal masc z vit a + e, laticort, ale nic nie pomaga, smaruje oliwka, przeroznymi kremami i nic, i to nie tylko teraz gdy jest zima juz w wakacje tez mi sie tak robilo, jak sa linie papilarne to mam taka popekana skore, linie sa wlasciwie biale, od popekania.....moze ktos tez ma taki problem i zna na to jakies lekarstwo?
Anonymous - 06-01-2006

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika
Agnesis - 06-01-2006

Też tak mam. I oprócz tego pękają mi okolice koło paznokci, robi się taka skorupa, zadziory. Tylko mi sie wydaję, że to mi się nasila albo w zimie, albo jak mi się hormony tarczycowe huśtają. Chwilowo mi pomógł tłusty peeling brzoskwiniowy z avonu. Nie jestem pewna na 100%, a ponieważ znowu mi się tak stało, to bedę musiała spróbować znowu kurację peelingiem. I wtedy jak mi się robią takie bolące ręce to mam wargi popękane i krew mi leci non stop z ust, smaruję różnymi balsamami, kremami , maśćmi i innymi cudami i .... nic.
Katastrofa... :cry:

inkaska - 08-01-2006

sprobuje cos z mocznikiem...jest jakis krem koo mnie w patece widzailam tylko nie pamietam nazwy....dodatkowo skora mis ieluszczy na uszach i na tawrzy...nie iwem to juz dlugo trwa...dermatolog nic nie pomogl...wiec kupuje i wyprobowuje....na razie wlasciwie nic nie pomaga....bo jedno albo dodatkowo uczula. albo wysusza.....i badz tu madry.....pozdrwaiam!
ranka - 08-01-2006

moze to glupie co powiem ale co do uszu tez mialam problem i przestalam myc je mydlem po prostu <ale tak w ogole to myje>no i pomoglo.tak samo z twarza. do twarzy to w ogole wody nie uzywam...jakies pryszcze mi wyskakuja czy cos..;)
ranka - 08-01-2006

moze to glupie co powiem ale co do uszu tez mialam problem i przestalam myc je mydlem po prostu <ale tak w ogole to myje>no i pomoglo.tak samo z twarza. do twarzy to w ogole wody nie uzywam...jakies pryszcze mi wyskakuja czy cos..;)
8monia1 - 09-01-2006

Ja też mam od jakiegoś czasu "białe" linie papilarne i skórka koło paznokci pęka i na ustach również i dodatkowo jeszcze co jakiś czas opryszczka wyskakuje.... Chorera!!! :roll:
inkaska - 09-01-2006

dodatkowo przy paznokciach zadry sie robia....wczoraj posmarowalam oliwka johnsona...troch moze pomogło, ale biale slady na liniach wciaz sa.....natomiast na twarz nie moge oliwki bo swedzi.......
co do skory glowy stosuje teraz szampon selsun blue, i jak na razie ok.

mal(a)gocha - 09-01-2006

Mnie na pękającą skórę wokół paznokci pomaga krem do pilęgnacji skórek firmy Avon. Tylko trzeba go regularnie stosować. Zmiękcza skórę i nie pęka.
funia - 24-02-2006

a wlasciwie to czemu nam tak te rece pekaja?
(mi tez teraz, straszliwie)

ranka - 25-02-2006

w bydgoszczy beznadziejna woda...mi tez pękaja :cry:
Agnesis - 25-02-2006

Cały czas mam takie szorstkie ręcę, koło paznokci popękane. Zażywam witaminy i smaruje kremami i nic. Wargi też mam popękane, a teraz wyskoczyła o pryszczka na... nosie. Wprost cudownie wyglądam :evil: :evil: :evil:
inkaska - 25-02-2006

hehe z pewnoscia:)....ja teraz uzywam oilatum, alantan...i wlasnie dzis kupilam krem ktory dobrze mi robil na twarz ziaja-herbikaplant odzywczo-kojacy z awokado...a na rece nadal p&ograve;lecam oliwke...ewent. oilatum........aha bo normalnie na twarzy mam na codzien czerwone punkty, swedzi i sie luszczy paskudnie...zwlascza na policzkach i czole
funia - 26-02-2006

powiedzcie mi, a moze te nasze problemy ze skora maja podloze grzybicze? przeciez mamy zaburzona cala ta flore bakteryjna jelit, moze to ten powod?
ja pamietam ze juz wczesniej mialam problemy ze skora, kiedy nei wiedzialam ze jestem chora na crohna, uwazalismy to z alergologiem za problem natury alergicznej, ona tez badala, czy nei mam grzybicy- badania krwi pokazywaly ze mialam. jak wzielam sobie leki na grzybice to mi problemy ze skora znikaly. a dermatolog dawal mi masc elocom na takie parszywe jakies chodzace skory, tez pomagalo
teraz hcyba tez tak zrobie, pora sie wybrac do dermatologa

Agnesis - 27-02-2006

Poskarżyłam się mojemu doktorowi, Ze mam bolące i paskudne ręcę. Pękające wargi... A mój nochal widział - nie musiałam pokazywać palcem :? :evil: :evil: :evil:
Powiedział, że to jest od azathiopryny, a nie kłopoty z wchłanianiem... Zobaczymy, bo azathioprynę mam odstawioną, i nadal łykam witaminy, więc ciekawe, czy będzie jakaś poprawa. Bo od lata zażywam komplet witamin, tran i ewentualnie przeciwutleniacze, a efektów żadnych nie było widać, jakby te tablety gdzieś wylatywały i nie wchłaniały się wcale.
Aha i dr zapisał mi witaminę E, dużą dawkę - czterysetkę!
Na ręcę w miarę dobrze mi działa dernilan krem - śmierdzi kamforą, ale mam mniej szorstkie ręcę.