Strona 1 z 1

Pani dietetyczka z Oddziału Gastroenterologii CZD zwolniona

: 15 wrz 2011, 14:06
autor: maggie0278
zaranin pisze:Pani Lila, dietetyczka na Oddziale Gastroenterologii CZD, rozdająca dzieciom posiłki, została zwolniona z pracy w związku z oszczędnościami
SKANDAL!!!!
W sierpniu minęło Cioci Lili ponad 20 lat pracy na tym oddziale (dokładnie nie pamiętam, chyba 22 ?).
Bez niej jest bałagan, chaos i czeski film - nikt nic nie wie. Miałam okazję tego doświadczyć jak byłam w CZD a p.Lila była na urlopie. Pielęgniarki i tak już dosyć obciążone, nie sprawdzają się w tej roli. Przecież w CZD jest tyle diet, dokładnie 22ie.
Tu szczególowo wymienione:
http://www.czd.pl/index.php?option=com_ ... y&Itemid=9
jak na takim oddziale jak GASTRO nie ma być dietetyka ??? A wiem, że nie jest to jedyny oddział, gdzie miały być zwolnienia dietetyków.
Ciocia Lila to człowiek dusza, dzieci ją kochają, jest jak dobra ciocia a nawet mama. Każdego zna po imieniu, dbała by dzieci po zabiegach, badaniach dostawały to co mogą, odkładała im posiłki, wiedziała co kto lubi.... :smutny: Na stołówce wisi plakat, który dzieci narysowały z dedykacją dla cioci Lili: "Dla Cioci Lili, która nam każdy dzień uśmiechem umila". :smutny:

I człowiek od razu ma takie poczucie bezsilności, dwukrotnie pisane było pismo do działu kadr o zatrzymanie p.Lili na właściwym miejscu, zbierane były podpisy. Głównym koordynatorem była mama dziewczynki, leżącej na chirurgii, po 2gim przeszczepie wątroby ale podpisywały się rzesze (!) Wiem, że właśnie ta mama ma kontakt prywatny z p.Lilą, nawet się odwiedzały. Tylko ja nie mam do niej numeru, poznałyśmy ją z Gosią podczas ostatniego pobytu.... :smutny:


P.S A oto co pisze się na stronach CZD :

" (...) SEKCJA DIETETYKI - w skład tej sekcji wchodzą dietetycy pracujący w Klinikach.

Do ich obowiązków należy kompleksowa opieka nad pacjentem w zakresie żywienia. Ustalenie diety w momencie przyjęcia na oddział, zamawianie diet dla pacjentów oddziału w kuchni centralnej i mlecznej, czuwanie nad zgodnością diet, karmienie pacjentów oraz współpraca i szkolenie rodziców bądź opiekunów pacjentów w zakresie żywienia zwłaszcza w przypadków dzieci żywionych indywidualnie.

Dietetycy w planowaniu odpowiedzialni są za przygotowanie dekad zgodnych pod względem wartości odżywczych i kalorycznych z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia, ścisła współpraca z pracownikami kuchni centralnej oraz dietetykami oddziałowymi.

Dietetycy w kuchni centralnej odpowiedzialni są za jakość produkowanych posiłków oraz nadzór nad wydawanymi posiłkami dla pacjentów Instytutu (...)".

przepraszam wszystkich modów za taki obszerny OT. Może przenieść gdzieś ten temat ?
--------------------------------------------------------------------------------
wydzielone z viewtopic.php?t=9054

Re: Pani dietetyczka z Oddziału Gastroenterologii CZD zwolniona

: 15 wrz 2011, 14:08
autor: Gottii
a może .... przepisy NFZ to regulują że na odziale winien, musi być dietetyk a ktoś zwolnił ja bezprawnie najlepiej to temu się przyjżeć, może jak niema dietetyka NFZ nie zaplaci za kontrakt ?

Re: Pani dietetyczka z Oddziału Gastroenterologii CZD zwolniona

: 15 wrz 2011, 15:20
autor: zaranin
Nie znam sprawy bliżej, ale przypuszczam, że od strony formalnej może być wszystko o.k. Trudno powiedzieć gdzie fizycznie musi być dietetyk. Pewnie po prostu w placówce. Kto był w CZD, ten wie jak wielki to moloch. Poza tym jeśli petycje nic nie dały, to raczej trudno będzie wymusić przyjęcie Pani Lili z powrotem do pracy. Być może gdyby sama zainteresowana oddała sprawę do sądu. Do tego jednak muszą być bezduszne, formalne podstawy. Przykro patrzeć, jak po latach pracy zwalnia się osoby obiektywnie potrzebne pacjentom.