Prośba o wypełnienie ankiety.

Tutaj prosimy o pomoc i pomagamy:
w wypełnianiu ankiet, petycji;
w pracach magisterskich, naukowych (nie zapominamy o pełnym tytule i nazwisku promotora)
oraz w tworzeniu poradników itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
aleczka
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: dolnośląskie

Prośba o wypełnienie ankiety.

Post autor: aleczka » 24 lut 2013, 17:03

Witamy serdecznie!
Jesteśmy studentkami 5 roku wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W ramach Studenckiego Koła Naukowego Psychiatrii i Studenckiego Koła Naukowego Gastroenterologii piszemy pracę naukową pt: ,,Ocena depresyjności, impulsywności i zaburzeń snu u pacjentów cierpiących na Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego i chorobę Crohna” . Zwracamy się z uprzejmą prośbą wypełnienie poniższej anonimowej ankiety, do której załączamy link. Państwa odpowiedzi posłużą nam do opracowanie statystycznego, przedstawienia wyników i mamy nadzieję podjęcia próby rozwiązania najważniejszych problemów.

https://docs.google.com/forms/d/1CNHUyO ... k/viewform

Dziękujemy!

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Re: Prośba o wypełnienie ankiety.

Post autor: Baby » 24 lut 2013, 17:08

Dwa takie same wątki nie są potrzebne. Jak ktoś chce to wypełni :) viewtopic.php?p=333126&sid=1968c83acce4 ... 64a#333126
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 24 lut 2013, 17:21

aleczka, pytanie, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam...

Klasyfikacja montrealska... Jeśli chodzi o Crohna to A (age), L (location), B (behavior)?

Tutaj proponuję jakąś instrukcję obsługi, bo nie jestem pewna, czy wszyscy zrozumieją.
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 24 lut 2013, 17:57

Torvik, to jest standardowa skala do oceny wystąpienia bądź nasilenia depresji, więc studenci chyba nie bardzo mogli ją doprecyzować.

Nie powiem, bo mi też na niektóre pytania było ciężko odpowiedzieć, właśnie z uwagi na brak odpowiednich dla mnie wariantów :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
województwo: lubelskie

Post autor: malapkasia » 24 lut 2013, 18:30

Natuśka, malapkasia napisał/a:
nie ma takiej choroby jak choroba Crohna!

Hmm... No nie do końca Mała :p Biorąc pod uwagę, że cała akcja rozgrywa się w PL to masz owszem rację, ale jeśli spojrzeć na to ogólnoświatowo to nie do końca tak jest :wink:

Na świecie nasz Leśniowski- Crohn znany jest jako Crohn... Wiem, wiem- Ty też to wiesz :smile:

Ja chciałam się tylko... wymądrznąć :E
Ja szczerze i bez bicia się przyznaję, że czasem mówię tylko "choroba Crohna", bo to... krótsze... :neutral:
ja tez mówię, że mam Crohna...
można byłoby wybrnąć i napisać obie nazwy po łacinie skoro to praca naukowa :D :D
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 24 lut 2013, 18:36

Natuśka pisze:Klasyfikacja montrealska...
do autorki; obca mi ta skala, google nic konkretnego mi nie podali :| zaznaczyłem na pałę dla CD wszystko po 4 dla CU wszystko po 0 :| żeby nie było :|

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 24 lut 2013, 19:06

Natuśka pisze:Klasyfikacja montrealska... Jeśli chodzi o Crohna to A (age), L (location), B (behavior)?

Tutaj proponuję jakąś instrukcję obsługi, bo nie jestem pewna, czy wszyscy zrozumieją.
znam linka dla CU http://cornetis.pl/pliki/PW/2011/3/PW_2011_3_170.pdf
naprawde ciekawa strona,polecam.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 24 lut 2013, 21:23

Może opiekun kola przejrzałby ankietę, bo zawiera błędy i śmiesznostki np
Samopoczucie następnego dnia *
Z reguły kiepściutkie - głowa boli, suszy.... Zamiast miejsce zamieszkania jest urodzenia i podział dość dziwny. Oczywiście wymaganie od pacjenta znajomości skrótów do klasyfikacji montrealskiej jest grubą przesadą i jeszcze znajomości określenia nasilenia zmian.
Rozwijane punkty pierwszych pytań zajmuje czas.
Nie wróże temu badaniu wielkiego sukcesu, bo jego przygotowanie nie jest staranne.
Radziłabym zdjąć ankietę i ją dopracować.
Poza tym po wypełnieniu prawie całej ankiety może się okazać, że w metryczce nie ma nieokreślonego zapalenia jelita grubego i cała praca na marne.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

aleczka
Debiutant ✽

Post autor: aleczka » 25 lut 2013, 22:34

Jeśli chodzi o Skale Montrealską to tak jak pani napisała dla Crohna jest : wiek w chwili rozpoznania, lokalizacja, przebieg; dla CU lokalizacja i ciężkość rzutu. Skale psychiatryczne to narzędzia stosowane w diagnostyce i są do nich dopasowane klucze , więc raczej nie mozna ich zmienić.
Za wprowadzenie tylu wątków jeszcze raz przepraszam. Po prostu intuicyjnie umieściłam ją w kilku najbardziej pasujących miejscach żeby dotarła do jak największej liczby osób. Teraz już wiem, że raz wystaczy:)
Dzięki za zainteresowanie:)

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽

Post autor: panbubka » 26 lut 2013, 10:19

poszlo

aleczka
Debiutant ✽

Post autor: aleczka » 26 lut 2013, 18:58

Zaraz postaram sie naprawić te błądy:) Dziękuję za sugestie...rzeczywiście nie pomyślałam o takich odpowiedziach. Przepraszamy:)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU

Post autor: obyty.z.cu » 26 lut 2013, 21:24

Niszka pisze:aleczka napisał/a:
dla CU lokalizacja i ciężkość rzutu
A tajemnicze cyferki?
cyferki dla Cu to miejsce choroby w jelicie i ciężkość rzutu.
Te dane podano mi np.przy ostatniej kolonoskopii.
Poczytaj stronę którą wyżej podałem,tam są odpowiednie tabelki.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 26 lut 2013, 21:45

Nic nie zostało poprawione. Jest to brak szacunku dla wypełniających. Przykre, że tak zachowuję się OMC lekarze.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

aleczka
Debiutant ✽

Post autor: aleczka » 27 lut 2013, 21:23

Przepraszam, ale sugestie dotyczące zmian w ankiecie zostały naniesione. Wszelkie błędy i niedopatrzenia nie są absolutnie wyrazem braku szacunku dla Państwa, a jedynie niskimi umiejętnościami informatycznymi. Zmiany naniosłam do tych pytań, które mogą być zmodyfikowane. Wklejam jeszcze raz link ze zmodyfikowaną ankietą:

https://docs.google.com/forms/d/1CNHUyO ... k/viewform

I na prawdę nie chciałyśmy nikogo urazić lub obrazić. Jesteśmy Państwu ogromnie wdzięczne za wypełnienie tej ankiety

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 28 lut 2013, 21:42

Nadal pacjent musi wiedzieć jaką ma klasyfikację montrealską - nie wprowadzono żadnej zmiany, żadnego wyjaśnienia - a nie jest to wiedz powszechna. Jakoś nie mam tego w pamięci. To oznacza, że aby wypełnić ankietę mam biegać po necie, bo na wypisach klasyfikacja rzadko się pojawia, a obecne nasilenie może się różnić o ostatniego wypisu. Nadal wybór jest między dwoma chorobami. I trudno jest znaleźć osobę " cierpiącą na wrzodziejące zapalenie jelita grubego i chorobę Crohna" równocześnie.
Poza tym OMC lekarze powinni wiedzieć, że choroba po polsku nazywana jest oficjalnie chorobą Leśniowskiego-Crohna.
Wątek wrzucam w ignorowane, bo szkoda czasu na rady, które mądrzejszy po prostu odrzuca.
Jeśli wypełniający nie rozumie o co chodzi to albo nie wypełnia dalej i jest wściekły bo straciła czas, albo wypełnia byle co, aby przedostać się dalej.

Zablokowany

Wróć do „Petycje, ankiety, prace naukowe”