Wywiad z prof. Rydzewską w Gazecie Wyborczej

Wątki z linkami do arykułów/programów/wywiadów związanych z NZJ.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Wywiad z prof. Rydzewską w Gazecie Wyborczej

Post autor: Patryśka » 17 wrz 2007, 18:23

Yhy dziekuje..Ta i kilka podobnych wypowiedzi wyrabiaja wlasnie obraz znacznie wyjasniajacy ta sytuacje..Na tym koncze moj wystep w tym watku :)

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 17 wrz 2007, 18:25

Szkoda, że nie rozumiem "do czego pijesz".
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃

Post autor: Patryśka » 17 wrz 2007, 18:28

aleksandra12 pisze:Szkoda, że nie rozumiem "do czego pijesz".
Ja do niczego i nikogo nie pije..
Nie bralam pod uwage Ciebie jako konkretnej osoby (mam nadzieje ze rozumiesz o co chodzi) tylko obawiam sie ze wiecej ludzi ma takie opinie, ministerstwo, niestety lekarze pewnie takze..I stad bierze sie ten brak nadziei dla nas :)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 17 wrz 2007, 18:44

luke6p pisze:Ale wiem że to nie wygładało dobrze, bo jego mama płakała i miał Sakrament Namaszczenia.
pojade tak OffTopowo

Namaszczenia Chorych czy Ostatniego Namaszczenie (?) bo to różnica.

Aniijjaa
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: opolskie

Post autor: Aniijjaa » 17 wrz 2007, 20:31

Bardzo ładnie napisałaś Żabusiu, gdybyś nie wtrąciła swoich "trzech groszy" nie zdecydowałabym się na napisanie swojego zdania, które od prawie 6 lat mnie nurtuje, źle- przeraża.

Mnie też cieszy świadomość, że komuś można pomóc i kiedy niesie się ją, to tak naprawdę nie ma znaczenia komu. To bardzo szlachetne i wielkie w dzisiejszym świecie, kiedy człowiek dla drugiego człowieka nie ma czasu i trwa wyścig i rywalizacja wśród ludzi.
Ale nie odwracajmy kota ogonem.
Jesteśmy chorzy i w takim momencie poza dbaniem o inne osoby dbamy również o siebie, przede wszystkim o siebie, co jest naturalną reakcją i byłoby niezwykle niemądre to, gdyby było inaczej.
Trudno tutaj wyroki stawiać, kiedy cu ma łatkę leniuszka w działaniu i jest choroba statystycznie lżejszą od cd (trudno po wypowiedzi prof. Rydzewskiej mówić o jakiejkolwiek statystyce- to tutaj jest burdel !!).
Nie wyobrażam sobie nażucania lekarzom prowadzenia statystyki z cu, szczerze- nie wierzę w takiego lekarza, który jest zapracowany po "uszy", nie ma czasu dla rodziny a do tego miałby prowadzić statystykę. Albo leczenie pacjentów albo biurokracja. To se neda.
Uwierzyłabym w słuszność i sens działania dla swojego dobra gdyby takie dyrdymały nie były wypisywane przez lekarzy i profesorów. Tego nie przeskoczymy nawet gdybym cudownie została uzdrowiona i swój czas wyłącznie poświęciła dla dobra tej sprawy.
To nie jest jedyny problem w tym, że cu jest uznawane za postac lżejszą od cd i są wypisywane te bzdury przez osoby kompetentne. Kolejnym problemem w problemie jest to, że stawiane są te choroby w sytuacji tak naprawdę bez rozsądnego rozwiązania. Głupotą i ciemnotą jest porównywać i wybierać, co jest lepsze a co gorsze, kiedy obie choroby utrudniają życie, dużo kosztuje leczenie i w tym wszystkim prowadzić normalnie życie, płacic rachunki, odwiedzać lekarzy, bardzo często w prywatnych gabinetach.

Można zrozumieć taktykę działania, nie od razu "Rzym zbudowano".
Jednak unikanie rozmów na temat cu, pisanie o cu w publikacjach jako chorobie, którą można wyleczyć za pomoca skalpera to sytuacja patowa dla cu. Takie jest moje zdanie i wcale nie trzeba być pesymistą aby takie wnioski wysunąć na podstawie obserwacji i doświadczeń.
Aniijjaa

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Kontakt:

Post autor: sztaba » 17 wrz 2007, 21:50

tom-as pisze:pojade tak OffTopowo

Namaszczenia Chorych czy Ostatniego Namaszczenie (?) bo to różnica.
kontynuując off-topa:
Siedem sakramentów świętych: 1) Chrzest 2) Bierzmowanie 3) Najświętszy Sakrament 4) Pokuta 5) Namaszczenie Chorych 6) Kapłaństwo 7) Małżeństwo.

wśród sakramentó świętych nie ma czegoś takiego jak "Ostatnie Namaszczenie". Tak się potocznie mówi o Namaszczeniu Chorych, które jednak można przyjąć wiele razy.

Aniijjaa
Początkujący ✽✽
województwo: opolskie

Post autor: Aniijjaa » 18 wrz 2007, 01:39

Zeno tutaj nie chodzi tylko o leczenie biologiczne i Wszyscy o tym dobrze wiemy :roll:

Wystarczy jak dla mnie tyle zamieszania i tych podziałów. Każdy ma swoje zdanie na ten temat, jedni je tutaj przedstwiają, a inni zostawiaja je dla siebie.

Mam pytanie odnośnie statystyk, ile jest na forum osób zalogowanych z chorobą cu a ile cd?
Zwykła ciekawość, ja juz kończe swój udział w tej dyskusji :roll:
Aniijjaa

Gośka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Gośka » 18 wrz 2007, 07:29

Cała "nadzieja" :wink: w......... Absyntcie.Tylko, zeby potem nasi chirurdzy nie musieli nam uszu przyszywać :razz:

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
miasto: Słupsk
Kontakt:

Post autor: sztaba » 18 wrz 2007, 12:14

Aniijjaa pisze:Mam pytanie odnośnie statystyk, ile jest na forum osób zalogowanych z chorobą cu a ile cd?
z tych którzy się określili:
CU - 433 osoby (+36 CU Rodzic)
CD - 361 osób (+35 CD rodzic)
CU i CD - 27 osób
CU/CD - 6 osób

jest nas (tych z CU) więcej, chociaż to akurat nie jest powód do dumy. :smutny:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Raysha » 18 wrz 2007, 18:31

Ludzie dobra zaraz mi powiecie że mam Crohna i że nie czuję tego co wy.
Po pierwsze popieram tom-asa i Zena, nie doszukałam drugiego dna w wypowiedzi Mamci, bo fakt faktem znam ją krótko ale raczej nie byłaby skłonna do podziało na forum.
Uważam że to trochę żałosne licytowanie się kto ma gorszą chorobę. Każda choroba czy to jest zwykłe zapalenie płuc jest poważna na swój sposób. Wiem że to głupie porównanie. Ale wg mnie zrobienie hałasu o źle zinterpretowanie wypowiedzi jest co najmniej dziecinne... tyle z mojej strony, wg mnie jest to temat skończony.

Awatar użytkownika
fairy
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: fairy » 18 wrz 2007, 18:49

fakt jest faktem, ze ja osobiscie wiecej slysze w mediach o cd a nie cu
Hello, I know there's someone out there who can understand
And who's feeling the same way as me ...

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 18 wrz 2007, 19:02

wychodzi na to ze kazdy kto ma Crohna popiera tom-asa i Zena,a ten kto ma CU popiera Zabusie i Smerfetke.. :neutral:
Obrazek

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 18 wrz 2007, 21:28

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Mamcia pisze:Budesonid (Entocort, Budenofalk) dojelitowy stosowany w CD z umiejscowieniem kątniczo-krętniczym. Dlaczego o CU nic nie ma, czy mniej się o nim mówi - jest parę powodów:
łatwiej poddaje się leczeniu; chirurgiczne usunięcie jelita grubego prowadzi do wylecznia; nie występują powikłani typu wrzody, przetoki, zwężenia. Obecnie tez stosuje się na CU leki biologiczne i trwają badania nad serydami kóre poza wlewkami, będa mogly byc stosowane miejscowo.
to chyba wynika z tego, że każdy z nas jest inny, myśli inaczej więc także może inaczej interpretować...
w przeciwieństwie do magdalene (oraz Ciebie Żabusiu, Smerfetki i pozostałych), która to:
magdalene pisze:Sama zrozumiałam na początku, że to zdanie Mamci.
dla mnie od początku było oczywiste, ze jest to odpowiedź na pytanie dlaczego nie mówi się o CU.. a w wypowiedzi Mamci jest domyślnie "MZ olewa CU bo..." (i tu lista). zresztą po części wyjaśnił to Zeno.

a tak BTW.. skoro cały czas używasz argumentu, że nigdzie nie pisze, czyje to zdanie i opinia... to idźmy dalej... nigdzie nie pisze, ze jest to opinia czy program działania J-elity. Co do działalności J-elity to plan dzialania ustalamy MY... za niedługo 'walne'... zjadą się delegaci i będą ustalane dalsze plany działalności... ale zauważ.. nie tylko Mamcia.. a wszyscy delegaci będą brać w tym udział.. więc nawet zakładając taki scenariusz, ze ktoś bedzie "na nie" na wszystkie plany zwiazane z CU i to i tak decydują wszyscy a nie jedna osoba.

to teraz ja moge zadać pytanie... Skąd więc Żabusiu tak to interpretujecie skoro nie ma ani jednego słowa w poście Mamci o J-elicie i jej działalności????

myślę jednak, ze sprawa się na tyle wyjaśniła, że nie będzie dalszej dyskusji o tym jak kto zinterpretował słowa Mamci i dlaczego (rzekomo) J-elita olewa CU.

-------------
ranka pisze:wychodzi na to ze kazdy kto ma Crohna popiera tom-asa i Zena,a ten kto ma CU popiera Zabusie i Smerfetke..
wow.. jedna moja wypowiedź i tłumy szaleja ;-)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 18 wrz 2007, 23:45

wow.. jedna moja wypowiedź i tłumy szaleja
masz charyzme :mrgreen:
Obrazek

Deniro_RS

Post autor: Deniro_RS » 19 wrz 2007, 09:23

Po kolei dojdziemy i do jednego i do drugiego cierpliwosci, skoro na topie jest CD zacznijmy od tego a z czasem przypomnimy ze i CU jest i inne nieswoiste zapalenia jelit :wink: nie ma się co przekomarzać bo nie tędy droga :roll:

Zablokowany

Wróć do „NZJ w mediach”