Wrażliwe jelita - Olivia 03/09

Wątki z linkami do arykułów/programów/wywiadów związanych z NZJ.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
lucypah
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Wrażliwe jelita - Olivia 03/09

Post autor: lucypah » 23 lut 2009, 20:50

moja dziewczyna pokazala mi dzis artykol o nzj w oliwii... a tam odsylaja po wiecej inf na nasze forum, i pomijajac fakt, jaka jest ta gazeta, to jednak dobrze, ze jak ktos cos chce wiecej wiedziec niz to co tam napisali to moze sie zglosic do nas :)

Awatar użytkownika
paubom
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie

Post autor: paubom » 24 lut 2009, 10:27

O jeltach się ostatnio pisze! I dobrze.
W tym miejscu gratulacje się należą dla pomysłodawców forum.
"a nadzieja budzi się i zasypia..."

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 24 lut 2009, 19:39

Nie masz racji adamus IBS jest poważną chorobą, która może skutecznie wykluczyć człowieka z normalnego życia. Chorobę tę się próbuje leczyć - tak jak i nasze - ze zmiennym skutkiem.
Coraz więcej wiadomo o jej fizjologicznym podłożu. Na badania dowiodły, że osoby z IBS mają niższy próg bólu w obrębie jelita. Badanie prowadzi się przy pomocy balonika wprowadzonego do odbytnicy. balonik napełnia się powietrzem i pacjent określa w którym momencie zaczyna odczuwać dyskomfort i ból. Inne jest również przewodzenie bodźców, motoryka jelita itp. Objawy tak samo dokuczliwe jak w NZJ - tylko brak wyznaczników stanu zapalnego.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Misia

Post autor: Misia » 24 lut 2009, 19:45

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

mf
Początkujący ✽✽
Choroba: CD w rodzinie
województwo: mazowieckie

Post autor: mf » 24 lut 2009, 22:35

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

wow! dyskusje jak na naukowym seminarium :) do czegoz to asumpt moze dac owa wykpiwana "prasa kobieca" :)
z holistycznym pozdrowieniem,
mf

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 24 lut 2009, 23:00

nawet niewiem, czy powinienem cos powiedziec,...moje dzieci maja problemy z jelitami i stresem.Potwierdzone badaniami endoskopowymi.
Ale, pozytywne jest to, ze przekazuje im swoje problemy i sposoby ich rozwiazywania.
Stres, niestety, jest, oboje sa na "stanowiskach", niestety, problem u corki to problem ciazy, a raczej niemoznosc, bo ciagle cos sie nie tak.....
Raczej nie wiem co wiecej powiedziec...ale poczulem sie wywolany do odpowiedzi.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 25 lut 2009, 01:12

madre myslenie i nic wiecej nie dodam, no chyba ze mi leki watrobe rozkladaja.....
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Misia

Post autor: Misia » 25 lut 2009, 10:19

Misia

Post autor: Misia » 25 lut 2009, 13:19

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 25 lut 2009, 13:27

dla mnie to takze podstawa,z tym ze i psycholog i psychiatra.
Jedna pomaga zrozumiec i ukierukowuje tudziez rozladowuje napiecie,druga przypisuje odpowiednie leki, chocby nasennik czy taki uspokajajacy .
To pomaga wyciszyc jelita i lepiej znosic ogolnie te chorobe.
To takze byl wymog mojej gastrolog, ktora twierdzi, ze nie da sie leczyc CU
bez leczenia nerwow.I wg mnie ma racje,od czasu gdy korzystam z takiej terapi, zmienilo sie moje nastawienie i juz inaczej patrze na chorobe.
W tej przychodni spotyka sie ludzi od powiedzmy 15 lat do naprawde starszych.

Awatar użytkownika
kasieek99
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasieek99 » 25 lut 2009, 16:54

Po pierwsze Magdalene dzieki za zamieszczenie artykułu. Po drugie strasznie fajnie ze sie pisze o tym. Powinni pisac wszedzie i jak najwiecej, moze świadomość społeczna, co do chorob jelit wzrośnie i nie bedzie dziwne ze kogos boli brzuch od x lat.
Mamcia pisze:IBS jest poważną chorobą, która może skutecznie wykluczyć człowieka z normalnego życia.
Dokladnie :smutny: W tym roku mija 3 lata jak mecze sie z moich brzuchem i z dnia na dzien mam coraz mniej sił. Niby to "tylko" IBS - kiedys tak usłyszalam. Ale nie zycze nikomu borykac sie z tym chorobstwem. Brzuch po lewej stronie boli mnie non toper. z ubikacja jest roznie. Aktualnie mam zaostrzenie i nie moge zaczac pracy. jedyne co mi zostalo to lezenie w domu i relax.
Wiem, ze emocje maja tu znaczenie ogromne, dlatego staram sie odstresowywac, nie myslec o niczym co wywołuje u mnie stres. patrzec pozytywnie i z dobrym nastawieniem. i co sie okazuje. nie dziala. od 3 miesiecy jestem w domu. robie nic. tzn. ogladam seriale, filmy, odpoczywam, wysypiam sie. nie mam zadnych stresow, a wrecz przeciwnie czuje sie psychicznie doskonale. a brzuch mi i tak dokucza. moze byc 2 tyg dobrze, po czym tydzien sie mecze. nie wiem jak to dziala, nie wiem czym to jest ukierunkowane. moze podświadomosc robi swoje, ale swiadomie nie mam zadnych stresow.
Diete oczywiscie pilnuje. praktycznie wogole nie spozywam alkoholu.

co do artykułu ciesze sie takze, ze napisane tam jest o propozycji jednego z lekarzy na temat miesa, ze wykluczenie go moze poprawic samopoczucie. moze co niektore osoby wkolo mnie przekonaja sie w koncu, ze nie wywołuje u siebie bolu brzucha specjalnie tym, ze jestem wegetarianka.
"Życie dając jednocześnie też odbiera każdemu..."

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 25 lut 2009, 22:13

nooo. :-)

Jak samemu się nie wierzy w to że może coś (tu: my sami naszym nastawieniem) być pomocne to nawet najwybitniejsi uczeni tego nie zmienią (zazwyczaj). z drugiej strony jeśli wierzymy w to że możemy sobie pomóc to sprawa w dużym uproszczeniu sprowadza się do tego by "zadać kopa w tyłek" by 'pacjent' ruszył z miejsca i pokazać mu zielone światło na drogę która już ma (optymistycznie.. .czyli że wierzy) obraną.

generalnie... fajnie być psychologiem. zatwardziałych przypadków i tak się nie ruszy a resztą się ustawi w miarę łatwo :-)

wieeeeeeeeem..... OT.... sory

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 25 lut 2009, 23:01

Cytuję Fena( nie pamiętam słowa w słowo ale sens ten sam):

" Przestałem myśleć o chorobie i od tego czasu mam remisje"

Nie jest to żaden złoty środek ale coś w tym jest. Jeżeli pomaga terapia poprzez zmianę nastawienia do życia , do choroby to oznacza że wiele zależy od nas samych.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 26 lut 2009, 15:46

tom-as pisze:Jak samemu się nie wierzy w to że może coś (tu: my sami naszym nastawieniem) być pomocne to nawet najwybitniejsi uczeni tego nie zmienią (zazwyczaj).
pozwole sobie dodac :
kropla drazy skale,
wizyty u terapeuty nawet, gdy nam sie wydaje ze nic nie wnosza to nieprawda, zawsze cos daja...
chocby koniecznosc wyjscia z domu zamiast w nim siedziec i sie zamartwiac.
Kazda rozmowa ma cos, nawet jak sie nie wierzy w skutecznosc terapi, to sie slucha innego zdania.
Po czasie,niekiedy dlugim, czlowiek sie zastanawia, a moze jednak cos w tym jest.

Zablokowany

Wróć do „NZJ w mediach”