Książka o CU i CD

Artykuły naukowe związane z NZJ (zawsze pamiętamy o podaniu autora i źródła kopiowanego materiału).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Wojtas
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Książka o CU i CD

Post autor: Wojtas » 18 lis 2010, 22:25

W księgarni internetowej znalazłem książkę o CU i CD: "Choroba Leśniowskiego-Crohna i inne nieswoiste zapalenia jelit" Praca zbiorowa, Z niem. tłum. Ewa Małecka-Panas, Piotr Daniel cena:26,1zł. Oto link do księgarni: http://www.medicon.pl/4238-choroba-lesn ... jelit.html
2005- Diagnoza CU
2011- J-Pouch

http://wojtivreen.bandcamp.com/

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: lubelskie

Re: Książka o CU i CD

Post autor: malapkasia » 18 lis 2010, 22:28

może by sobie zakupił :roll:
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 19 lis 2010, 13:09

Jedyna dla pacjentów dostępna na rynku, ale bez rewelacji. Tłumaczenie z niemieckiego czasem nie przystające do polskich warunków i już nie najświeższa.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

dethleffs

Post autor: dethleffs » 19 lis 2010, 20:24

bardzo fajna książka i polecam ją gorąco. zestaw informacji, który 'początkującemu" (i nie tylko) na pewno się przyda.
jest wszystko, co powinno się wiedzieć - począwszy od etiologii (na ile wiadomo dziś ;) )
poprzez diagnostykę, leczenie (leki, zabiehi), przebieg i psychoterapie. Choć akurat dział psychoterapii mnie nie urzekł :/ ale reszta - ok.
jest kilka praktycznych porad, typu: mieć ze sobą bieliznę na zmianę, kiedy gdzieś wychodzimy i parę innych.
choć to książka raczej nieobyczajowa , ani żadne romansidło ;) to chwilami miałem kluchę w gardle i mokre oczy, bo wydawało mi się, ze jest napisana dla mnie - omnie - ot taki egocentryczny epizod :P

dethleffs

Post autor: dethleffs » 19 lis 2010, 21:01

moje to było pierwsze źródło informacji, mimo, ze wiedziałem o forumie, ale jakoś wtedy jeszcze nie korzystałem :oops: - przerażało mnie to wszystko wtedy; albo - ja siam, ja siam :P już nie pamiętam - ale pewnie stąd mój zachwyt - bo to była pierwsza wiedza :)

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 19 lis 2010, 21:28

Według mnie to co w tej książce można odnaleźć na stronie programu
elitarni.com.pl
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 19 lis 2010, 21:40

Moim zdaniem portal elitarini.com.pl rozczarowuje. Miał być platforma dla pacjentów. Dlatego strony J-elity przestały być uzupełniane bo miał to być właśnie na portalu. Niestety wiedza dostępna jest jak z 20. stronicowego poradnika. Nie wiem czy coś się ruszy. My staramy się dostarczać widzę wszystkim i wypełniać luki, ale nie mamy środków porównywalnych z firmami farmaceutycznymi.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „NZJ - artykuły naukowe”