leki biologiczne ciąża

Artykuły naukowe związane z NZJ (zawsze pamiętamy o podaniu autora i źródła kopiowanego materiału).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

leki biologiczne ciąża

Post autor: Mamcia » 20 sty 2011, 12:12

Nim u nas pojawi się taka możliwość upłynie wiele wody. Obecnie w programie - ciąża wyklucza i musi być stosowana skuteczna antykoncepcja.
The London Position Statement of the World Congress of Gastroenterology on Biological Therapy for IBD With the European Crohn's and Colitis Organisation: Pregnancy and Pediatrics

Uma Mahadevan, Salvatore Cucchiara, Jeffrey S Hyams, Flavio Steinwurz, F Nuti, Simon P L Travis, William J Sandborn and Jean-Frederio Colombel
Abstract

Women with inflammatory bowel disease (IBD) have similar rates of fertility to the general population, but have an increased rate of adverse pregnancy outcomes compared with the general population, which may be worsened by disease activity. Infertility is increased in those undergoing ileal pouch–anal anastomosis. Anti-tumor necrosis factor therapy in pregnancy is considered to be low risk and compatible with use during conception in men and women and during pregnancy in at least the first two trimesters. Infliximab (IFX) and certolizumab pegol are also compatible with breastfeeding, but safety data for adalimumab (ADA) are awaited. The safety of natalizumab during pregnancy is unknown. For children with Crohn's disease (CD), IFX is effective at inducing and maintaining remission. Episodic therapy is not as effective as scheduled infusions. Disease duration in children does not appear to affect the efficacy of IFX. IFX promotes growth in prepubertal and early pubertal Crohn's patients. It is also effective for the treatment of extraintestinal manifestations. ADA is effective for children with active CD and for maintaining remission, even if they have lost response to IFX, although there are fewer data. Vaccination of infants exposed to biological therapy in utero should be given at standard schedules during the first 6 months of life, except for live-virus vaccines such as rotavirus. Inactivated vaccines may be safely administered to children with IBD, even when immunocompromised.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
Kontakt:

Re: leki biologiczne ciąża

Post autor: megi_25 » 20 sty 2011, 12:27

A gdyby ktoś był tak uprzejmy i przetłumaczył :wink:

Bo ogólnie to tylko tyle wyczytałam,że leczenie biologiczne kobiet w ciąży jest bezpieczne :wink: Z tego co mówiła nam Prof. Rydzewska leczenie mężczyzn planujących ciążę również i to bardzo mnie cieszy.
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 20 sty 2011, 19:18

megi_25, zrobiłam co mogłam :wink: ten fragment który Cię interesuje:

Terapia biologiczna w ciąży jest uważana za niosącą niskie ryzyko oraz bezpieczną w użyciu podczas poczęcia u mężczyzn i kobiet oraz podczas ciąży w przynajmniej dwóch pierwszych trymestrach.
Infliximab i certolizumab można również stosować podczas karmienia piersią, natomiast nie ma jeszcze danych na temat adalimumabu. Bezpieczeństwo stosowania natalizumabu w ciąży jest nieznane.
Szczepienie niemowląt, które były narażone na działanie terapii biologicznej będąc w łonie matki powinno być wykonywane według standardowego planu szczepień podczas pierwszych sześciu miesięcy życia oprócz szczepionek z żywymi wirusami takimi jak np. rotawirus.

może nie brzmi to jakoś pięknie stylistycznie, ale chyba zrozumieć się da.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 20 sty 2011, 22:29

Wymaganie jest w programie i w momencie jego tworzenia nie było danych co do bezpieczeństwa stosowania i zastrzeżenie jest również w dokumentach rejestracyjnych leku. Obecne stanowisko zarówno jeśli chodzi o ciążę, jak i dzieci (program od 7 roku i tylko infliximab) oparte jest na podawaniu leku w procedurze eksperymentu medycznego. To jest trochę na zasadzie nic nie działa - spróbujemy, albo kobieta zachodzi w ciąże i nie przerywa się skutecznego leczenia. Również u nas leczone biologicznie są małe dzieci, ale nie w ramach programu.
Moją intencją było, abyście nie lękali się.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 21 sty 2011, 07:38

Natalka jesteś wielka :*

Mamciu już się nie lękamy :wink: Super to zabrzmiało !!!
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

justaa30
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: zachodniopomorskie

ciaza a leki biologiczne plus aza

Post autor: justaa30 » 27 lut 2011, 22:24

hej
ja jestem po 6 dawce remicade plus biore imurel mieszkam w norwegii staram sie o dziecko i lekarze wcale nie kaza odtawiac mi imurel, bo mam bardzo dobre wyniki po zastosowaniu obydwu lekow razem, twierdza ze dobrze utrzymac jelito w dobrej formie przy ciazy mysle pozytywnie i tak trzeba

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 28 lut 2011, 11:22

No właśnie justaa30 - Norwegia ;). W Polsce niestety nie a takiej możliwości, rozmawiałam o tym z moja doktor. Stwierdziła, że sa przypadki zapłodnień w czasie trwania terapii i dzieci które sie wówczas narodziły sa zupełnie zdrowe, jednak umowa terapii biologicznej jasno określa, że ciąża wyklucza kobiete z terapii. Leki nie były badane pod kątem wpływu na płód i danie przyzwolenia na uczestnictwo w terapii podczas ciąży jest niezgodne z etyką - tak mi to określiła.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

justaa30
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: justaa30 » 28 lut 2011, 22:34

wiem ze jestem w innej sytuacji ze wzgledu ze mieszkam w innym panstwie lecz dzieki tym lekom mam super wyniki i daje mi szanse na utrzymanie jelita w dosc dobrym stanie podczas ciazy co dziala w dwie strony. W \polsce odmowiono mi terapii poniewaz cyt nie nadaje sie bo inne tarapie w tym tnfa mi nie pomogly. ciesze sie ze trafilam do norwegii i jestem pod stala opieka lekarska. mam nadzieje ze w \polsce tez sie zmieni i bedzie wiecej pomagac sie takim jak my

Zablokowany

Wróć do „NZJ - artykuły naukowe”