Probiotyk na nieswoiste zapalenie jelit

Artykuły naukowe związane z NZJ (zawsze pamiętamy o podaniu autora i źródła kopiowanego materiału).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Misia

Re: Probiotyk na nieswoiste zapalenie jelit

Post autor: Misia » 07 lut 2011, 15:14

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

brezyl
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: brezyl » 07 lut 2011, 18:30

Naturalnie współczuje Wam z powodu waszych zawiedzionych oczekiwań. Wydaje mi się jednak, że odniesiono wrażenie, że "fazę akceptacji" mam jeszcze przed sobą... proszę mi wierzyć, tak nie jest.

Otóż, wydaje mi się, że jako chory nie mogę sobie pozwolić na luksus realizmu, muszę być optymistą. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że do czasu sprzedaży w sklepach skutecznego lekarstwa na CU może upłynąć jeszcze wiele długich lat.
W moim odczuciu realista tutaj się zatrzymuje.
Pesymista jest zwykle zniechęcony i często przekonany, że upłynie jeszcze wiele długich lat, bo przecież dotychczas "tyle badań, tyle nadziei i wciąż nic".
Natomiast optymista pomimo tego, że "tyle badań, tyle...", pamięta o tym, że lekarstwo może nadejść szybciej niż się spodziewa. Patrząc na historię moich wzlotów i upadków uważam, że w naszym przypadku postawa ta jest najtrudniejsza, ale jest jedyną dozwoloną. Warto też zauważyć, że pesymista i optymista mają dokładnie takie same "dowody" na potwierdzenie swoich przewidywań.

Badania nad X wyglądają obiecująco - fantastycznie, może to już niedługo. X jednak zawodzi, trudno, czekam na Y... wygląda obiecująco - fantastycznie !... i tak do skutku.

Naprawdę nie mogę zaakceptować pojęć "fałszywa nadzieja" i "niezdrowa nadzieja". Nadzieję, trzeba mieć zawsze i to im większą tym lepiej, oczywiście nigdy nie należy odrywać się od rzeczywistości. Ale nadzieja w naszej sytuacji to podstawa i współczuje tym, którzy ją stracili oraz mam nadzieję, że szybko ją odzyskają. A jednym z lepszych źródeł takowej są obiecujące badania naukowe :), jeżeli podejdziemy do nich z odrobiną zaufania oczywiście.

gregtech

Post autor: gregtech » 07 lut 2011, 18:54

Mamcia pisze:Nie będę się wdawał w dyskusję, ale króciutko.
12 lat temu jak zachorowała nasza Panna przeczytałam wszystko co było do przeczytania. Badania szły pełną parą - na rynku pojawiał się budesonid, a w badaniach klinicznych infliximab. Pracowano nad bakteryjnym, genetycznym i immunologicznym podłożem chorób.
Powiedziałam mojemu dziecku, wiesz jakoś przetrwamy, a za 10 lat na pewno będzie na to świństwo lekarstwo. Lekarstwa nie ma. Biologiczne poprawiło sytuację, ale odsetek chorych na CD, którzy muszą być poddani zabiegu nie spada. Chorują coraz młodsze osoby. Pojawiają się nowinki, a potem się okazuje, że nie jest tak różowo jak wyglądała to na modelu zwierzęcym, a czasem nawet na ludziach.
I na tym kończę ten wątek nadal śledząc z uwagą i nadzieją, że może coś wymyślą.
Rozsądne wytłumaczenie. Niestety jest jak jest dlatego niektórzy są tak rozgoryczeni tą sytuacją i trochę nerwowi (włącznie ze mną a może przede wszystkim ;) ). Ale niech nadzieja pozostanie że może wkrótce, kiedyś, ktoś znajdzie lek na to świństwo jak CD i CU.
Mamcia pisze:Lekarstwa nie ma. Biologiczne poprawiło sytuację, ale odsetek chorych na CD, którzy muszą być poddani zabiegu nie spada. Chorują coraz młodsze osoby.
I to przeraża :/ że coraz więcej ludzi jest chorych , coraz więcej młodych.

[ Dodano: 07-02-2011 ]
brezyl pisze:Naprawdę nie mogę zaakceptować pojęć "fałszywa nadzieja" i "niezdrowa nadzieja". Nadzieję, trzeba mieć zawsze i to im większą tym lepiej, oczywiście nigdy nie należy odrywać się od rzeczywistości. Ale nadzieja w naszej sytuacji to podstawa i współczuje tym, którzy ją stracili oraz mam nadzieję, że szybko ją odzyskają. A jednym z lepszych źródeł takowej są obiecujące badania naukowe :) , jeżeli podejdziemy do nich z odrobiną zaufania oczywiście
Optymistyczne akcenty też są wskazane, nadzieja, wiara. Szansa jest zawsze że może akurat to....

Misia

Post autor: Misia » 07 lut 2011, 18:59

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

brezyl
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: brezyl » 07 lut 2011, 19:13

Pisząc o współczuciu miałem szczerze powiedziawszy na uwadze tą wypowiedź:
Mamcia pisze:Powiedziałam mojemu dziecku, wiesz jakoś przetrwamy, a za 10 lat na pewno będzie na to świństwo lekarstwo. Lekarstwa nie ma.
gregtech pisze:Optymistyczne akcenty też są wskazane, nadzieja, wiara. Szansa jest zawsze że może akurat to...
Właśnie o to mi chodzi. A nie od razu "studzenie fałszywej/niezdrowej nadziei".

Zablokowany

Wróć do „NZJ - artykuły naukowe”