Informacje bieżące

Artykuły naukowe związane z NZJ (zawsze pamiętamy o podaniu autora i źródła kopiowanego materiału).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
funia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: Informacje bieżące

Post autor: funia » 23 lip 2006, 19:54

lek to alergodil w tabletkach, claritine w tabletkach, zyrtec, singulair

a jeszcze dodam tylko, ze do 90% lekarzy chodze prywatnie i bule im w okolicach 100 za to, ze nie chce im sie nawet poinformowac mnei o mozliwych dzialaniach ubocznych. nei wszystkim, ale 90% sie nei chce.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2006, 20:04 przez funia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: Piotr » 23 lip 2006, 20:03

Zgadzam się z Mamcią, trzeba pilnować lekarzy i pielęgniarek a szczególnie jeśli chodzi o leki.Sam dwa razy doświadczyłem, a właściwie mój Daniel, tego na własnej skórze.
Raz chciano juz podawać antybiotyk na który Daniel jest uczulony - jest to odnotowane w jego dokumentacji i książeczce zdrowia.Drugi gdy w ciągu 1 godziny miał otrzymać dwie dawki mesalazyny każda po 1000 mg - ważył wtedy 15 kilogramów.
I jeszcze co do ulotek - ciekawe jest np. w przypadku Azathiopiryny , że na ulotce nie ma tych wszystkich ostrzeżeń specjalnych, środków ostrozności, interakcji, przedklinicznych danych o bezpieczeństwie , które to znajdują się w domumentach urzędu rejestracji produktów leczniczych.Piotr

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 23 lip 2006, 20:13

Moja skromna wiedza mówi, że nie są to sterydy, ale leki przeciwhistaminowe. Może Ranka wie coś więcej.
Mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 23 lip 2006, 22:16

Mnie rownież wydaje się że nie są to sterydowe leki.
Przymuje je od lat,,ale dzis szybciutko przewertowalam wszystkie ulotki które posiadam i na zadnej nie pisze ze to steryd.
Owszem...wiem ze od nich sie tyje..powiedziala mi to moja rodzinna pod naciskiem.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
funia
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: funia » 24 lip 2006, 00:08

no wlasnie, tyje sie

a budesonidy i plumicorty wziewne wszystkie?

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 24 lip 2006, 12:40

Moja budesonid bierze od lat dojelitowo i nie tyła. On ma mniej działań ubocznych, jak wszystkie sterydy miejscowe
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Aniijjaa
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: opolskie

Post autor: Aniijjaa » 05 lut 2007, 23:38

zgadzam się z tym,że trzeba czytać ulotki swoich lekarstw jednak czasem to nie wystarczy.Ja po 6 miesiącach brania kombinacji leków doczytałam sie w fachowej literaturze,że jest to absolutnie zabronione w moim przypadku.Przy kolejnej wizycie poinformowałam pania doktor o swoim odkryciu,pierwsze słowa jakie wypowiedziała"o cholera...".Gdyby to potrwało jeszcze troszeczkę spotkałabym Abrachama ,a wcale nie mam ochoty na to.
:!:
Aniijjaa

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 06 lut 2007, 08:46

no tak też się spodkałam z czymś podobnym, dotyczy to mojej córci która jest alergikiem i czesto choruje,zawsze powtarzam lekarzom że jest ona uczulona na penicyline a juz dwa razy zdarzyło sie że zapisali jej zinnat, który co prawda jest antybiotykiem z innej grupy ale na ulotce jest tłustym drukiem napisane że używać ostrożnie u osób z alergią na penicyline,bo może wystąpić nawet wstrząs anafilaktyczny, wiem że mogłoby być ok ale ryzykować to ja nie mam ochoty bo już przeżyliśmy takie skutki alergiczne po lekach :(
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 08 lut 2007, 11:33

jest taka generalna zasada:jesli dana osoba jest uczulona na antybiotyk z grupy beta-laktamow(penicylina ),to nie nalezy dawac antybiotyku z tej samej agrupy,a sama grupa beta laktamow jest bardzo duza.
A Zinnat nalezy takze do tej grupy...
Obrazek

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 08 lut 2007, 11:45

no widzisz, a kiedy ja TRĄBIE że ona jest uczulona na penicyline i pochodne to lekarz mówi że to zupełnie inna grupa antybiotyku :( ale dobrze że wszystko czytam przed podaniem i wymieniłam to na klacid
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 12 kwie 2007, 12:35

With their high incidence and prevalence, both UC and CD are huge healthcare problems in the Western world. Extrapolation of reported incidence and prevalence rates of UC in North America show that 7000 to 46,000 new cases of UC are diagnosed annually and that approximately 780,000 people have UC.[5] Extrapolation of European incidence and prevalence figures for UC produces estimates of 50,000 to 68,000 new cases of UC annually and approximately 1 million UC patients.[5,6] Extrapolation of epidemiological figures for CD show that 10,000 to 47,000 residents of the United States and Canada are diagnosed with CD each year and that approximately 630,000 have CD.[5] Extrapolation of European data gives incidence rates of 23,000 to 41,000 annually and prevalence rates of 850,000,[5,6] with up to 25% of the UC and CD cases manifesting in childhood.[7] The median age of CD diagnosis is reported to be 29.5 years.[5] Generally, UC is diagnosed 5 to 10 years later than is CD.[5]
Może ktoś policzy na podstawie tych danych ilu chorych powinno być w Polsce

dzierzba
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: dzierzba » 14 kwie 2007, 00:49

unia ueropejska uznala remicade za pierwszy lek bilogiczy w CD calosc jest tutaj
http://www.medicalnewstoday.com/medical ... wsid=66746

Pozostaje dobrze zarabiac zeby bylo nas stac na leki :) a najlepiej zysmy nigdy nie musili zadnych brac :))

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 17 maja 2007, 10:49

May 4, 2007 — Adalimumab was effective in inducing remission of Crohn's disease in patients who could not tolerate infliximab treatment, according to the results of a double-blind randomized trial published online in the May 1 Early Release issue and that will appear in the June 19 print issue of Annals of Internal Medicine.

"Adalimumab, a fully human tumor necrosis factor (TNF) antagonist, is an effective treatment for patients with Crohn disease who are naive to the chimeric TNF antagonist, infliximab," write William J. Sandborn, MD, from Mayo Clinic, Rochester, Minnesota, and colleagues. "No anti-TNF agent has been evaluated prospectively in patients with Crohn disease who had responded to another anti-TNF agent and then lost that response or were intolerant of the agent."

From November 2004 to December 2005, at 52 sites in the United States, Canada, and Europe, 325 adults with Crohn's disease were randomized to receive induction doses of adalimumab, 160 mg, and adalimumab, 80 mg, at weeks 0 and 2, respectively (n = 159), or placebo at the same time points (n = 166). Patients were aged 18 to 75 years and had Crohn's disease for 4 months or more that was moderate to severe at baseline (Crohn's Disease Activity Index [CDAI] score, 220 - 450 points).

The main outcome was induction of remission at week 4; other outcomes were decreases in CDAI by 70 and 100 points.

The 4-week trial was completed by 301 patients; 34 (21%) patients in the adalimumab group vs 12 (7%) patients in the placebo group achieved remission at week 4 (P < .001; absolute difference, 14.2 percentage points; 95% confidence interval [CI], 6.7 - 21.6 percentage points).

At week 4, a 70-point response occurred in 82 (52%) of 159 patients in the adalimumab group vs 56 (34%) of 166 patients in the placebo group (P = .001; absolute difference, 17.8 percentage points; 95% CI, 7.3 - 28.4 percentage points).

Adverse events led to treatment discontinuation in 2 of 159 patients in the adalimumab group and in 4 of 166 patients in the placebo group. No patients in the adalimumab group and 4 of 166 patients in the placebo group had a serious infection.

Study limitations include short duration, specific definition of loss of response limiting generalizability, lack of direct comparison between alternative active treatments, and failure to evaluate maintenance of response or long-term immunogenicity of adalimumab.

"Adalimumab induces remissions more frequently than placebo in adults with Crohn disease who cannot tolerate infliximab or have symptoms despite receiving infliximab therapy," the authors write. "We believe that the GAIN [Gauging Adalimumab Efficacy in Infliximab Nonresponders] study was the first randomized, double-blind, placebo-controlled trial in any immune-mediated disease in which TNF plays a central role to evaluate the efficacy of administering a second TNF antagonist to patients in whom a first TNF antagonist failed."

Abbott Laboratories, the maker of adalimumab, supported this study. Dr. Sandborn has disclosed financial relationships with various pharmaceutical companies, including Abbott Laboratories, ActoGeniX NV, and AGI Therapeutics Inc. Complete disclosure information for all authors is available in the original article.

Ann Intern Med. Published online May 1, 2007.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 17 maja 2007, 10:51

Jeden pod drugim bo to inna tematyka
By David Douglas

NEW YORK (Reuters Health) May 04 - Findings from a study by Canadian investigators, published in the May issue of Gut, support a connection between Escherichia coli and inflammatory bowel disease (IBD).

Dr. Denis O. Krause told Reuters Health that "a number of research groups have associated E. coli with IBD, but the exact mode of action is still unclear."

"E. coli from IBD tissue," he added, "have been shown to produce serine protease autotransporters, a class of peptides that degrade the junctions between cells in the intestine. Degradation of junctions between cell is something we know happens in IBD."

Dr. Krause and colleagues at the University of Manitoba, Winnipeg examined biopsy specimens from 13 patients with Crohn's disease, 19 with ulcerative colitis, and 15 controls.

The team found that the abundance of Enterobacteriaceae was 3 to 4 logs higher in tissues of patients with IBD than in control specimens. In addition, the B2+D phylogenetic groups where more prevalent in these patients. These groups, the researchers point out, are associated with serine protease autotransporters and adherence factors and may have a significant role in the etiology of IBD.

In an accompanying editorial, Dr. Jonathan M. Rhodes of the University of Liverpool, UK notes that the findings are line with those of other studies and that, along with work in dogs, raise the possibility that "we now have a new therapeutic target."

Gut 2007;56:669-675.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 18 maja 2007, 10:43

Ukazał się numer The Scientist cały poswięcony chorobom autoimmunologicznym.
Polecam. Sama na razie nie mam czasu się w to zagłębiać

http://www.the-scientist.com/supplement/2007-5-1/
Ostatnio zmieniony 18 maja 2007, 21:00 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany

Wróć do „NZJ - artykuły naukowe”