Nowa Procedura Lecznica - Procedura Marshalla

Artykuły naukowe związane z NZJ (zawsze pamiętamy o podaniu autora i źródła kopiowanego materiału).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
wrotek
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Re: Nowa Procedura Lecznica - Procedura Marshalla

Post autor: wrotek » 09 wrz 2006, 17:27

Jak się nie jest bardzo chorym to można sobie pozwolić na czekanie, ale niektózy są umierający i na procerurze wstają z wózków inwalidzkich. Leczą się także dzieci. Mówie tutaj oo przypadkach sarkoidozy które widziałem.

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: Piotr » 09 wrz 2006, 17:37

wrotek pisze:Mówie tutaj oo przypadkach sarkoidozy które widziałem.
Ok. A widziałeś wyleczonych na NZJ ? Jeśli tak , to chętnie ich zaprosimy do Gdańska na spotkanie i będą mogli sami opowiedzieć jak cudowna to metoda.
wrotek pisze:Jak się nie jest bardzo chorym to można sobie pozwolić na czekanie
Nie masz pojęcia w jakim stanie był mój syn, ale nawet najgorszy nie jest usprawiedliwieniem dla stosowania czegoś czego nikt dokładnie nie sprawdził - szczególnie u dzieci.

Trochę mnie już męczy ten dialog - masz swoje zdanie , ja swoje i niech tak pozostanie. Nie wiedzę szans na kompromis, więc szkoda czasu...przynajmniej dla mnie.

Piotr
"Każdy kto broni wolności wypowiedzi broni tego co najważniejsze"

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Piotr » 09 wrz 2006, 18:06

magdalene pisze:Jednak na tym forum nie będziesz miał ani zwolenników, ani siły przebicia.
Dzięki o wielka !!

Piotr

wrotek
Debiutant ✽

Post autor: wrotek » 09 wrz 2006, 18:26

Ja wiem że ciężko jest zrezygnowac ze sterydów, ale to jest częścią procedury i na lekach procedury (benicar-blokada receptorów angiotensyny ktora dziala antyzapalnie) jest to możliwe.
Kwas foliowy natomiast promuje replikacje materialu genetycznego bakterii.

Jezeli bierzecie sterydy, to pozwala bakteriom na dalsze niekontrolowane mnozenie sie.

Jezeli bedziecie unikac witaminy D, cukru(bakterie glownie czerpia swoja energie z beztlenowego rozkladu glukozy) oraz brac leki -benicar- to zapalenie opadnie i bedzie mozna zerwac ze sterydami powolutku.

Polecam nowy rozdzial ksiazki o witaminie D Autorstwa Marshalla, o chorobie Crohna jest od strony 5. http://winmlm.neostrada.pl/vitamindbook ... search.pdf niestety narazie tylko po angielsku,

sterydy na dluzsza metę was wykończą a pomogą doraźnie.

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Piotr » 09 wrz 2006, 18:33

wrotek pisze:Jezeli będziecie unikac witaminy D, cukru(bakterie glownie czerpia swoja energie z beztlenowego rozkladu glukozy) oraz brac leki -benicar- to zapalenie opadnie i bedzie mozna zerwac ze sterydami powolutku.
Mój Daniel nie bierze sterydów już 23 miesiące i nie musiał rezygnować z witaminy D i cukru ani stosować benicaru aby do tego dojść.

Piotr

wrotek
Debiutant ✽

Post autor: wrotek » 09 wrz 2006, 18:40

tzn jest w resmisji czy wyleczony ? A jak jego samopoczucie. A jak wygladają nawroty, czy sprawdza się schemat że kolejny nawrót jest gorszy od poprzednich ?

Misia

Post autor: Misia » 09 wrz 2006, 18:41

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

wrotek
Debiutant ✽

Post autor: wrotek » 09 wrz 2006, 18:55

Pierwsza najwieksza pomylka medycyny bylo nazwanie witaminy D witaminą, tak naprawdę jest to hormon. Organizm moze wytwarzac 1,25-dihydroxywitamine-D bezposrrednio z 7-dechydrocholesterolu przy udziale swiatla slonecznego w skorze, co jest sprzeczne z definicja witaminy ktora trzeba dostarczac w pozywieniu,

W osteoporozie mierzy sie metabolit 25-hydroxywitaminę-D który jest posrednim metabolitem i nie jest aktywny w organizmie. Z tego metabolitu powstaje 1,25-D ktorego nadmiar wystepuje w tych chorobach jak crohn i powoduje objawy oraz supresje immunologiczna. Gdy spasozytowane przez bakterie makrofagi przeksztalcaja bardzo szybko 25-D do 1,25-D wystepuje zludzenie niedoboru witaminy D, ale tylko 25-D, ktory jest szybko zużywany.
Osteoporoza nie jest spowodowana niedoborem witaminy D tylko nadmiarem Hormonu witaminy d. Lekarze blednie mierza tylko jeden metabolit 25-D ktory jest szybko zanizany przez szybkie przeksztalcanie go do 1,25-D. Przy nadmiarze 1,25-D nastepuje rozpuszczanie kosci do strumienia krwi. Czyli osteoporoza jest spowodowana nadmiarem "witminy D" ale pozornie zmyla lekarzy którzy mierzą zly metabolit i wyglada to na niedobor. Gdy spozywasz witamine d w pozywienie dajesz bakteriom wiecej nieaktywnej witaminy do wytwarzania aktywnej formy i zasilasz zapalenie.

A i najnowsze badania pokazuja ze witamina D nie wplywa na powstawanie krzywyci, tylko jest ona spowodowana niewystarczajaca iloscia wapnia i fosforu w diecie ktorych wchlanianie nie jest zaburzane przez wiecej czy mniej witaminy D w pozywieniu. To jest druga najwieksza pomylka medycyny.

WOgole nie potrzebujemy suplementacji witaminą D.

nenya
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: nenya » 09 wrz 2006, 18:57

witam, nie jestem aktywnym uczestnikiem tego forum, ale zaglądam tu dość regularnie, jakie było moje zaskoczenie kiedy wypatrzyłam Szanownego Wrotka w akcji!

Dobra Nowina niesiona przez tego osobnika dotarła w maju także na forum, którego jestem moderatorem, nam udało się uporać z aktywnością wrotka dopiero po kilku dniach i 5 stronach wymiany poglądów, macie czas i ochotę sprawdzić jak idealnie pasuje schemat z naszego podwórka do tego co widzę tutaj, to zapraszam:
Przyczyna Sclerodermy jest znana, leczenie dostępne <- to oczywiście tytuł nadany przez wrotka :mrgreen:

Piotr ma rację, dyskusja niestety może trwać w nieskończoność, a bogactwo argumentów i odsyłaczy jest prawdopodobnie niewyczerpalna :roll:
zatem życzę wszystkim wytrwałości i zdrowego rozsądku, a przede wszystkim zaufania do własnego lekarza :!:

pozdrawiam

PS. o widzę, że już przerabiacie witaminę D! :razz:
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2006, 19:00 przez nenya, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Piotr » 09 wrz 2006, 18:59

nenya pisze:witam, nie jestem aktywnym uczestnikiem tego forum, ale zaglądam tu dość regularnie, jakie było moje zaskoczenie kiedy wypatrzyłam Szanownego Wrotka w akcji!

Dobra Nowina niesiona przez tego osobnika dotarła w maju także na forum, którego jestem moderatorem, nam udało się uporać z aktywnością wrotka dopiero po kilku dniach i 5 stronach wymiany poglądów, macie czas i ochotę sprawdzić jak idealnie pasuje schemat z naszego podwórka do tego co widzę tutaj, to zapraszam:
Przyczyna Sclerodermy jest znana, leczenie dostępne <- to oczywiście tytuł nadany przez wrotka

Piotr ma rację, dyskusja niestety może trwać w nieskończoność, a bogactwo argumentów i odsyłaczy jest prawdopodobnie niewyczerpalna
zatem życzę wszystkim wytrwałości i zdrowego rozsądku, a przede wszystkim zaufania do własnego lekarza

I wszystko jasne - dziękujemy za oświecenie.

Piotr

wrotek
Debiutant ✽

Post autor: wrotek » 09 wrz 2006, 19:07

Witam. Uporać? Jednym z najbardziej rozwiniętych działów forum tocznia prowadzonych przez nią jest
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=850 JAK ROZPOZNAĆ SZARLATANIZM.
gdzie prawie wszystko sie zalicza
Naszczęście są też ludzie w internecie którzy są otwarci na nowe poglądy.

Awatar użytkownika
Feniks
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: Feniks » 09 wrz 2006, 19:10

No i ładnie. Wrotek jeździ po wszystkich forach i wykłada swoje teorie, o cudownych uzdrowieniach i błędach medycyny. U nas też zawital , a teraz pora go pożegnać :papa:

Awatar użytkownika
bebaw
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: podlaskie

Post autor: bebaw » 09 wrz 2006, 19:12

Na forum zzsk przerabialiśmy temat procedury, witaminy D i tajemniczych bakterii niewidocznych pod mikroskopem jakieś póltora roku temu. Wcześniej było leczenie przeciwamebowe od równie tajemniczych pasożytów mieszkających jakoby na sałacie. Jakoś nikt się nie uleczył.

wrotek
Debiutant ✽

Post autor: wrotek » 09 wrz 2006, 19:22

gdzie jest to forum i co to jest zskk ?

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Kontakt: