za news://alt.support.crohns-colitis

Artykuły naukowe związane z NZJ (zawsze pamiętamy o podaniu autora i źródła kopiowanego materiału).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: za news://alt.support.crohns-colitis

Post autor: Mamcia » 28 lut 2007, 21:37

Więcej http://www.biolinerx.com/NewsPr.asp?i=38
nie czytałam aby jakies badania były prowadzone na ludziach. PP badania są nadal w fazie 0 badań klinicznych. Do stosowania na ludzich to nadal długa droga, a do zarejestrowania leku jeszczedłuższa.
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 mar 2007, 09:53

A ja mam coś dla Was do pooglądania i posłuchania (po angielsku) http://hx.o3world.com/index.cfm?selectedVideo=14
A może ktoś by się pokusił o zrobienie takiej prezentacji - filmu po polsku???
Myślę, że Towarzystwo mogłoby znaleśc jakieś środki na zwrot kosztów produkcji
Mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

bemik
Debiutant ✽
Choroba: CD

Post autor: bemik » 14 mar 2007, 14:14

Koszt takiego filmiku to około 15-20 tys. zł, bez wynagrodzenia dla wystepujących 8-10 tys...
No chyba, że znajdzie się chory na crohna posiadający własne studio, albo uda się namówic studenckie kółko filmowe (są takie, zwykle na dziennikarstwie, dla nich to i reklama i cwiczenie, więc chętnie się dają namówic, a sprzęt mają zwykle porządny). Niestety na UWr takiego kółka chwilowo nie ma. Może ktoś ma jakieś dojścia na innych uczelniach?

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 mar 2007, 15:02

I tego trzeba szukać. Nie musi być to bardzo super profesjonalne. Ja mam pomysł, ale muszę to przemyśleć i podzwonić. na wsze pomysły też liczę.
Mamcia

bemik
Debiutant ✽
Choroba: CD

Post autor: bemik » 14 mar 2007, 15:46

Jesli chcesz, moge pomówic ze znajomym prof., który prowadzi na dziennikarstwie zajęcia z zakresu języka naukowego i nauki w mediach. Może by się dało poprowadzic do tego cwiczenia (to już nie w tym semestrze), albo warsztaty, w ramach których powstałby taki filmik... Akademia medyczna by może udostepniła ładne ujęcia bebechów... hmm...

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 mar 2007, 20:27

Każdy pomysł kupuję. Co do zdjęć i materiałow, to mam nadzieję, że włączą się w to nasi lekarze. Może włączą się firmy farmaceutyczne w zamian za logo. janej reklamy leków oczywiście być nie może. Takie J-elita ma zasady.
przdałby się wolontariusz znający się na multimediach. Taki filmik można by nie tylko umieścić w internecie, ale dołączć do poradników i pokazywać na spotkaniach.
mamcia

Zablokowany

Wróć do „NZJ - artykuły naukowe”