Badania experymentalne

Artykuły naukowe związane z NZJ (zawsze pamiętamy o podaniu autora i źródła kopiowanego materiału).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Carla
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie

Badania experymentalne

Post autor: Carla » 30 mar 2007, 00:46

Czy ktos z Was bral udzial w badaniu jakichs nowych lekow na Crohna?ja biore udzial juz w drugim i b.mi zalezy na waszych opiniach!!!!!!!!!!!!!!
serdecznie pozdrawiam i czekam na info!
Carla

exa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Re: Badania experymentalne

Post autor: exa » 30 mar 2007, 06:06

Carla napisz cos więcej, prosze.
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 30 mar 2007, 09:32

badania kliniczne to nie to samo co eksperymentalne. Pisanie takie, że bierzesz udział w drugim badaniu nie pisząc jakim to zupelnie pusta informacja, chyba, że od innych oczekujesz podobnych "dogłębnych" postów.
Mnie bardzo interesuje gdzie, co i przez kogo jest badane.
jak już piszecie to proszę tak, żeby było wiadomo o co chodzi
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Carla
Debiutant ✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Carla » 31 mar 2007, 00:33

Aloha!
Dzieki za jakikolwiek w ogole oddzew z waszej strony!Wszystkie dokumenty zwiazane z badaniami mam u Mamy w domu,wiec nie moge w tej chwili odp.ale na dniach je zabiore i wszystko dokladnie opisze!Na ta chwile moge tylko powiedziec ze pierwsze badanie mialam 5 lat temu i polegalo na wlewach dozylnych bodajze 3 razyw tygodniu a teraz bralam 2x dziennie tabletki i meldowalam sie telefonicznie wieczorem. Wszystko odbywa sie w Szczecinie w SPSK1.Wiecej szczegolow napisze po odebraniu dokumentow.
I wtedy tez napisze wiecej o tym, czym sie martwie!
Dziekuje za oddzew i czekam na wiecej po dostarczeniu Wam info!

Pozdrawiam
Carla

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 31 mar 2007, 18:07

Ja zostałam zakwalifikowana do badan klinicznych nowego leku.
Wszystko odbywa sie w CSK MSWiA w Warszawie.
Niestety jestem obecnie pozbawiona netu i korzystam z niego goscinnie i nie mam przy sobie dokumentow...
Jesli Mamcia bylaby sklonna to moze napisze pare slow o tym leku.

5.o4 bede miala robiona w klinice kolejna kolonoskopie (tym razem bedzie nagrana i dostane płytke z tym fascynujacym filmem :) )

A potem w dniach 16.04 -20.04 bede miala podawany lek i non stop monitorownie badaniami i obserwacja a wszystko to oczywiscie podczas leżaczkowania na oddziale.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 08 kwie 2007, 18:48

No i moi drodzy moj udzial w programie stanął pod wielkim znakiem zapytania :cry:
A wszystko przez próbę tuberkulinową......mimo ze zdjecie pluc jest ok to silny odczyn alergiczny na ta probe(spuchła mi cała ręka)może mnie eliminowac .
Czekam teraz na odpowiedź z Warszawy.
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Karaoke » 09 kwie 2007, 17:56

Carla pisze:Czy ktos z Was bral udzial w badaniu jakichs nowych lekow na Crohna?ja biore udzial juz w drugim
Być może nie znasz szczegółów leczenia, ale jednak należy stosować zasadę, że pisze się rzeczy o których się wie. W ten sposob wprowadzasz zamieszanie - oczekujesz pomocy, ale nie wiesz w jakiej kwestii.
Carla pisze:Dzieki za jakikolwiek w ogole oddzew z waszej strony
:twisted: A to nie ładnie. Czyżbś nie otrzymała kiedyś odpowiedzi na swe posty??
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
województwo: lubuskie

Post autor: tata pirata » 10 kwie 2007, 11:47

Shima pisze:No i moi drodzy moj udzial w programie stanął pod wielkim znakiem zapytania :cry:
A wszystko przez próbę tuberkulinową......mimo ze zdjecie pluc jest ok to silny odczyn alergiczny na ta probe(spuchła mi cała ręka)może mnie eliminowac .
Czekam teraz na odpowiedź z Warszawy.
Witam
w wątku: http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=2844
postawiłem pytanie dotyczące bakterii MAP, może u Ciebie odczyn alergiczny wynika z MAP? popytaj lekarzy, przyznam, że mnie teoria na temat bakterii MAP bardzo dręczy...
A tak przy okazji, dlaczego pozytywny próba tuberkulinowa eliminuje z programu?
pozdrawiam

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 10 kwie 2007, 15:37

Bo jest to podejrzenie o ukrytą gruźlicę i o to, że po podaniu leku biologicznego się rozbucha.
Co do MAP to ostatnio nie natknęłam się na interesujące publikacje, ale przyznaję, że czytam dość pobieżnie.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2007, 01:37 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 15 kwie 2007, 19:28

No wlasnie...dokładnietak powiedziala Mamcia.
Teraz kazali mi znaleźć w moim regionie gdzieś lekarza specjaliste ftyzjatrę zeby skonsultował ten odczyn bo RTG płuc mam w porządku a istnieją przecież inne odmiany gruźlicy niż płucna.
Tylko jest gruby problem bo Warszawa wymaga właśnie tej specjalności a takowego nigdzie znaleźć nie mogę.....jest za to pełno pulmunologow ale to nie to.
I znowu moja szansa sie oddala :cry:

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 15 kwie 2007, 21:52

Może będę mogła pomóc, ale raczej w Warszawie. Napisz do mnie maila, bo w obecnej sytuacji z moją pamęcią jest kiepściucho.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 19 kwie 2007, 20:47

Mamciu-dziekuje bardzo ale w obecnej Twojej sytuacji nie możesz sobie zawracać glowy taki mało ważnymi sprawami.(a tak na marginesie to jestem z Wami metafizycznie)

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 20 kwie 2007, 09:07

Shima pisze:Mamciu-dziekuje bardzo ale w obecnej Twojej sytuacji nie możesz sobie zawracać glowy taki mało ważnymi sprawami.(a tak na marginesie to jestem z Wami metafizycznie)
Dokladnie tak samo sadze , dlatego nie mecze Mamci moimi telefonami , ktore nie sa teraz az tak wazne.
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 20 kwie 2007, 20:33

Co do ftyzjatry to moja przyjaciółka, która me te kontakty wyjechała na tydzień do szkocji. Miałyśmy jechać razem na konferencje. Co do telefonów to odrywają mnie od myślenia o tym, co mnie dołuje.
Dzięki Wam za wsparcie psychiczne

qrcze
Debiutant ✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: qrcze » 21 kwie 2007, 18:35

Mamcia pisze:Bo jest to podejrzenie o ukrytą gruźlicę i o to, że po podaniu leku biologicznego się rozbucha.

czy to znaczy, że jeśli nie zrobiono mi próby tuberkulinowej (RTG było ok) i podano Infliximab mogę mieć problemy ?? jak duże jest prawdopodobieństwo wystąpienia ukrytej gruźlicy i jakie są pierwsze objawy ?? i czy są widoczne ?? a jeśli łatwo je "przeoczyć" to jakie są konsekwencje podania kolejnej "porcji" Infliximabu ??

...qrcze ale się wystraszyłam, może za szybko się zdecydowałam na to leczenie (mimo że wydaje mi się że lek działa) zaczynam się martwić długą lista skutków ubocznych... no i teraz brakiem próby tuberkulinowej...

prosze o odpowiedź..

pozdrawiam
"Pain is inevitable. Suffering is optional."

Zablokowany

Wróć do „NZJ - artykuły naukowe”