Badania experymentalne

Artykuły naukowe związane z NZJ (zawsze pamiętamy o podaniu autora i źródła kopiowanego materiału).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Badania experymentalne

Post autor: Mamcia » 21 kwie 2007, 21:16

Nie martw się. Z tego co pamiętam Mysza miała tylko RTG, a próby nie. My jesteśmy szczepieni i proba zwykle wychodzi dodatnia. ja miałam ten problem w USA. Badali mnie na wszystkie strony i patzryli jak na rozgniecioną żabę, bo u nich nie szczepią. Ponieważ badania kliniczne są prowadzone w wiel krajach to w standarcie jest wykonanie próby tuberkulinowej. Niepokić się można jak pojawią się objawy ze strony górnych dróg oddechowych, stany podgorączkowe itp.
Ciesz się, że infliximab pomaga i nie wpadaj w panikę.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 21 kwie 2007, 22:35

Mamcia pisze: My jesteśmy szczepieni i proba zwykle wychodzi dodatnia. ja miałam ten problem w USA. Badali mnie na wszystkie strony i patzryli jak na rozgniecioną żabę, bo u nich nie szczepią. Ponieważ badania kliniczne są prowadzone w wiel krajach to w standarcie jest wykonanie próby tuberkulinowej.
Zaraz zaraz...nie wiem czy dobrze zrozumiałam...tzn że tyle szumu wokół mnie zrobili właściwie o nic :?:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

qrcze
Debiutant ✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: qrcze » 22 kwie 2007, 19:56

dziękuje Mamciu za szybką odpowiedź :) trochę się uspokoiłam ale za to zaniepokoił mnie stan podgorączkowy, który utrzymuje się od tygodnia. Chociaż w piątek przed podaniem Infliximabu byłam "oglądana" przez lekarzy i chyba nie ma sie czym niepokoić. Tym bardziej że w zeszłym tygodniu miałam usuwane przetoki-to chyba też może mieć wpływ na podwyższoną temperaturę (czy się mylę??) do tego miesiączka i jeszcze wirus który od paru dni męczy moją siostrę... prawdopodobnie uznał mnie za smaczny kąsek... jak zwykle wszystko na raz :cry: zobaczymy co jutro powie lekarz, bo wolę to skontrolować skoro piszesz że to istotne -licho nie śpi.

jeszcze raz wielkie DZIĘKI i pozdrawiam gorąco

"Pain is inevitable. Suffering is optional."

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 22 kwie 2007, 20:47

Shima ie wiem co u ciebie np jakie miałaś miano odczynu?? Powinnaś porozmawiać z lekarzem odpowiedzialnym za badanie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 24 kwie 2007, 02:22

Będe w środe 25,04. w klinice...mają mi pobrać plwocinę na posiew,mocz na posiew w kierunku gruźlicy(!) i jeszcze bedą pobierać wycinek z jelita na jakies "R-coś tam"..też podobno w powyższym celu.
Zobaczymy co z Tego wyjdzie.
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
województwo: lubuskie

Post autor: tata pirata » 25 kwie 2007, 23:23

podaję za:
http://www.springerlink.com/content/t6721858054g0g7w/

"Amerykańscy gastroenterolodzy niedoceniają skutków ubocznych działania infliximabu (Remicade).
Naukowe badania wśród 96 gastroenterologów z Maryland i Washington DC doprowadziły do wniosku, że lekarze specjaliści wyraźnie źle oceniają skutki uboczne infliximabu (Remicade). Inaczej niż w Niemczech, gdzie obecnie tylko ok. 3 % pacjentów chorych na NZJ jest leczonych infliximabem, jest ten lek w USA powszechnie stosowany. W przeprowadzonej ankiecie 91 % gastroenterologów przyznało się do leczenia swoich pacjentów ifliximabem(…)
Prawie wszyscy (98%) miało wrażenie, że infiximab wywiera pozytywny wpływ na stan zdrowia chorych na CD. Również prawie wszyscy (92%) byli świadomi faktu, że podczas tej terapii może zostać aktywowana ukryta gruźlica, i dlatego przeprowadzili przed terapią odpowiednie badania. 87 % gastroenterologów odstąpiło od zastosowania terapii infliximabem po pozytywnej próbie tuberkulozowej (…)
Gastroenterolodzy przeceniali ryzyko wystąpienia jako powikłania niewydolności serca, niedoceniali natomiast ryzyka wystąpienia ciężkich zakażeń (…) chorób nowotworowych i zgonów. Przy tym nie było różnicy między gastroenterologami, u których chorzy na Crohna stanowili więcej niż 5% ogólnej liczby ich pacjentów, a lekarzami „mających” mniej chorych na Crohna.
Naukowcy dowodzą, że lekarze powinni być lepiej informowani o powikłaniach oraz odpowiednio przeszkoleni. Jeśli się tego zaniecha również pacjenci nie będą mogli odpowiednio być poinformowani o skutkach i ryzykach terapii."

Jak to wygląda w polskich realiach?

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 26 kwie 2007, 22:12

infliximab to nie kartofle o czym każdy wie. O dodatniej próbie tuberkulinowej już pisałam . Nie mam czasu na przeczytanie orginalnego doniesienia, bo co z tego zrobią nasi tłumacze niewiele rozumiem.
W polsce Infliximab jest stosowany w ośrodkach refrencyjnych w ktorych wiedza lekarzy teoretycznie powinna byc większa
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 27 kwie 2007, 01:48

bedą pobierać wycinek z jelita na jakies "R-coś tam"..
O własnie znalazłąm juz dokładnie to o co mi chodziło
Odmianą badania fiberoskopowego podobnego, do kolonoskopii jest fiberosigmoidoskopia, czyli tzw. FSS – oglądany odcinek jelita jest w tym przypadku krótszy (ok. 70 cm).
czyli ze to FSS to poprostu był taki rodzaj badania a wycinki w wiadomym celu

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 18 maja 2007, 19:00

No i po zawodach :(
O programie i leku mogę zapomnieć.
Ta cholerna tuberkulina!!...ale w sumie dobrze że tak wyszło bo przecież mogło sie to dla mnie o wiele gorzej skończyć.
W jelicie znaleziono prątki gruźlicy.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 18 maja 2007, 19:44

I co dalej???

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 18 maja 2007, 19:57

No i nie mam pojęcia co dalej...w poniedziałek melduję sie na Wołoskiej...zobaczymy.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 18 maja 2007, 20:25

A o której i u kogo?? Może się spotkamy, bo ja będę u Maćka

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 18 maja 2007, 20:49

Z samego rana jak ostatnio...na oddziale...mam sie spotkać z dr.Stępień.
Czyli sie widzimy...bardzo mi miło-szkoda tylko ze w takich oklicznościach.

Zablokowany

Wróć do „NZJ - artykuły naukowe”