Badania kliniczne ACT-120

Artykuły naukowe związane z NZJ (zawsze pamiętamy o podaniu autora i źródła kopiowanego materiału).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
dodi
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Badania kliniczne ACT-120

Post autor: dodi » 18 kwie 2007, 16:54

Wiatm Wszystkich, lecze sie sia w Krakowie na sniadeckich, gdzie zaproponowano mi wziecie udzialu w badaniu klinicznym nowego leku na przetoki o nazwie ACT -120, moze ktos z was juz to bral i moglby mi cos doradzic. Po drugie bylam dzisiaj u Prof . Hermana ktory absolutnie odradzil mi ten lek i dodal , ze biorac udzial w takim badaniu nigdy nie dostane pozwolenia na remicade. Napiszcie prosze co o tym myslicie.
dodi:>>>>

Gośka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Re: Badania kliniczne ACT-120

Post autor: Gośka » 18 kwie 2007, 18:37

Prof. Herman jest doskonały jeśli chodzi o nasze jelita.Choc osobiście się u niego nie leczę, ale wiem ilu osobm pomógł .Ja osobiscie bym go posłuchała

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 18 kwie 2007, 18:59

Nie wiem co to za lek. Czyżby bylo to monoklonalne przeciwciała przeciw czynnikom adhezyjnym ICAM-1???
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
dodi
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: dodi » 18 kwie 2007, 19:26

jest to badanie prowadzone przez OCERA THERAPEUTICS W SAN DIEGO USA, i jest to AST- 120 trwa to 8 tygodni i przez pierwsze 4 tygodnie dostaje placebo albo ast 120, tego nikt nie wie, ktore z nich bedzie pierwsze....

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 18 kwie 2007, 19:58

Jak to jest AST, a ACT jak było w pierwszym poście to terapia absolutie bezpieczna, bo to węgiel. Nie widzę powodu, aby przyjmiwanie tego leku zmniejszało szansę na infliximab. Gdyby to był lek biologiczny to co innego.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
województwo: lubuskie

Post autor: tata pirata » 18 kwie 2007, 20:02

Witam
podaję link do pełnego opisu programu badawczego AST-120:
http://www.clinicaltrials.gov/ct/show/N ... 12?order=1
mój kaleki angielski pozwolił mi na szybko zrozumieć, że przeciwskazaniem do stosowania są pacjenci, którzy nie odpowiedzieli na kurację przetok infiximabem oraz którzy stosowali infliximab w ciagu trzech miesięcy przed rozpoczęciem AST-120.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
dodi
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: dodi » 18 kwie 2007, 21:38

DZIEkuje wszystkim za odpowiedzi, osobiscie bardzo chcialabym uczestniczyc w tym programie, choc remicade nie bralam.... Lecz prof. herman troszke zmniejszyl moj entuzjazm i powiedzial , ze tylko remicade i nic wiecej cwaniackim niemilym glosem, jakos nie wzbudzil u mnie zaufania....Jednym slowem dal mi do zrozumienia , ze jak wezme sie za ten wegiel to zamkne sobie inne drogi leczenia, a ja osobiscie nie chce sie brac za leki biologiczne....

Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
województwo: lubuskie

Post autor: tata pirata » 18 kwie 2007, 22:48

kolejny link tym razem do ocera:
http://www.oceratherapeutics.com/ast-120.html
Ocera - firma japonska AST-120 jest rzeczywiście formaą węgla, stosowany w terapii przewlekłej choroby nerek (choroby Kidney`a) a w Japonii również w leczeniu przetok w CD.
Poza tym wszystkim nie jest powiedziane, że będziesz nadawał się do leczenia za pomocą remicade. Ponadto ktoś kieruje tym programem AST i powinien wiedzieć o przeciwskazaniach, bo to on będzie ostatecznie kwalifikował potencjalnych pacjentów.

Zablokowany

Wróć do „NZJ - artykuły naukowe”