Mechanizm dzialania probiotyków

Artykuły naukowe związane z NZJ (zawsze pamiętamy o podaniu autora i źródła kopiowanego materiału).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie

Mechanizm dzialania probiotyków

Post autor: tata pirata » 25 kwie 2009, 18:59

Podaję omówienie artykułu na temat możliwego mechanizmu działania probiotyków. Całość znajduje się w:
http://idw-online.de/pages/de/news311658

"Interdyscyplinarny zespół badaczy Monachijskiego Uniwersytetu Technicznego odszyfrował molekularny mechanizm działania zawartego w VSL#3 szczepu bakterii Lactobacillus casei (L. casei). Szczep ten w pokrewnej formie dodawany jest m. in. do probiotycznych jogurtów i napojów. Na mysim modelu wywołano stan zapalny odpowiedni dla NZJ i analizowano molekularne efekty działania L. casei. Okazało się, że L. casei hamuje tworzenie białka IP-10 w nabłonku śluzówki jelita. Białko to podtrzymuje u chorych na NZJ stan zapalny. L. casei hamuje zatem chorobę u źródła, poprzez blokowanie IP-10 ma działanie przeciwzapalne. Naukowcy będą teraz w stanie zidentyfikować i scharakteryzować ochronne komponenty L.casei w celu stworzenia skutecznego w NZJ probiotyku."

Poniższy link kieruje do zdjęć związanych z omawianym badanie. Zdjęcie 1 pokazuje mysie jelito w przewlekły stanie zapalnym. Zdjęcie 2 pokazuje to samo jelito po kuracji probiotykiem VSL#3
http://mediatum2.ub.tum.de/?cunfold=736 ... &id=736250

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Mechanizm dzialania probiotyków

Post autor: Mamcia » 26 sty 2010, 18:52

Kolejni badania potwierdzają, że jedzenie jabłek to dobry nawyk. Po analizach ich związku m.in. z chorobą Alzheimera i rakiem piersi przyszła pora na badania ich wpływu na zdrowie jelit.

Profesor Tine R. Licht i jej koledzy z Politechniki Duńskiej chcieli sprawdzić, czy jedzenie jabłek ma wpływ na rozwój tzw. dobrych bakterii w jelitach. "Uważa się, że pewne bakterie mają korzystny wpływ na trawienie i mogą wpływać na ryzyko nowotworów" - wyjaśnia powody swojego zainteresowania tym problemem prof. Licht, cytowana przez portal ScienceDaily.

Swoje badania Duńczycy prowadzili na szczurach. Grupie eksperymentalnej podawali codziennie jabłka pod wieloma postaciami: w całości, jako przecier, mus lub sok. Gryzonie z grupy kontrolnej, z którymi porównywano szczury na "diecie jabłkowej" nie dostawały tych owoców.

Naukowcy porównali florę bakteryjną w jelitach szczurów z obu grup. Aby dokładnie określić żyjące tam gatunki bakterii, sięgnęli po badania genetyczne. Za ich pomocą mogli zidentyfikować szczepy dobrych bakterii.

"Nasze badania pokazały, że szczury na diecie bogatej w pektyny, składnik zawartego w jabłkach błonnika, miały zwiększoną liczbę pewnych bakterii, które mogą poprawiać zdrowie jelit" - opowiada o wynikach tych doświadczeń inna z prowadzących je badaczek, Andrea Wilcks.

Dodaje też, że częste i regularne jedzenie dużej liczby jabłek wspomaga rozwój tych bakterii - przynajmniej u szczurów. Zastrzega jednak, iż potrzebne są jeszcze badania, które potwierdzą, że takie same efekty występują także u ludzi. (PAP)
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Raysha » 26 sty 2010, 20:00

Mamcia pisze:"Nasze badania pokazały, że szczury na diecie bogatej w pektyny, składnik zawartego w jabłkach błonnika, miały zwiększoną liczbę pewnych bakterii, które mogą poprawiać zdrowie jelit" - opowiada o wynikach tych doświadczeń inna z prowadzących je badaczek, Andrea Wilcks.

Dodaje też, że częste i regularne jedzenie dużej liczby jabłek wspomaga rozwój tych bakterii - przynajmniej u szczurów. Zastrzega jednak, iż potrzebne są jeszcze badania, które potwierdzą, że takie same efekty występują także u ludzi. (PAP)
To dlatego w CZD dają codziennie na drugie śniadanie albo na podwieczorek jabłka :D

gregtech

VSL#3

Post autor: gregtech » 12 cze 2010, 21:35

Zamawiał ktoś kiedyś probiotyk o nazwie VSL#3 z jakiegoś kraju i ma namiary gdzie to skutecznie zamówić albo ma takie możliwości ????

Skuteczność tego probiotyku jest porównywalna w badaniach klinicznych a nawet lepsza od mesalazyny. Po sześciotygodniowym leczeniu efekty są zdumiwające !!

Mam nadzieje że ktoś już zastosowal ten probiotyk !!!

Obrazek

Awatar użytkownika
mkris
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: mkris » 15 cze 2010, 21:47

witam,
jestem ciekaw czy ktos juz stosowal VSL 3

mozna kupic w aptekach internetowych w niemczech koszt jednej paczki ok.20€

EDIT:
male sprostowanie VSL#3 jak by zostal wstrzymany czy wycofany ze sprzedarzy ... gdzie bym go chcial zamowic to jest napisane ze (na chwila obecna nie ma w sprzedarzy) albo zostal usuniety.

Wie ktos cos wiecej na ten temat??
2x1g Salofalk , 1x Pantoprazol 20mg , claversal rektalschaum 1g

gregtech

Post autor: gregtech » 24 cze 2010, 13:02

Mkris jak tam z VSL3 udało Ci się zamówić, wiesz coś na ten temat zamowiłbym go :( ale nie wiem jak i gdzie. Widze bierzesz linex forte 1x1, to jest tak marna dawka probiotyku jak placebo w dodatku działanie nie potwierdzone klinicznie :( VSL3 to jednak jest coś co może pomóc , ciekawy jestem tez polskiego Probiotyku o nazwie MICROFLOR 130 ale nie wiem czy to nie ściema bo teraz to wszystkich nabijają w butelke :(

mjmartino
Początkujący ✽✽
Choroba: kolagenowe zap. j.
Kontakt:

Post autor: mjmartino » 28 cze 2010, 16:02

@mkris Z tego co się orientuje bo sam chciałem zakupić ... został wycofany w Niemczech z aptek powodu niestety nie znam... Jeśli ktoś ma kogoś w UK to może śmiało kupić tylko koszt... :mad:
http://www.vsl3.co.uk/

12 opakowań jedyne 180 funtów = 900zł :neutral:
NFZ i biurokracje trzeba zlikwidować!
A lekarzy leczących na oko pozbawić prawa wykonywania zawodu!

Asamax 500 2|0|1
Budenofalk 3mg 0|0|0
Acidium Folicum 15mg 0|0|0 | co 2 dzień
Debutir 0|0|0
Colostrum 0|0|0
Imunoglukan 0|0|0
Bioastin Supreme 0|0|0 (6mg astaksantyna)

Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi!

Dobul
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Dobul » 07 maja 2011, 09:11

Witam,
ja stosuję VSL#3 od 2 miesięcy - efekt może nie jest powalający, ale na pewno pozytywny, powoli wszystko się uspokaja. Cudów nie ma co oczekiwać, ale na podtrzymanie na pewno się przydaje.

jenek
Debiutant ✽

Post autor: jenek » 13 cze 2011, 23:24

Dostępne jest na ebay.com. Tylko kupowanie leków na tego typu aukcjach może się wiązać z ryzykiem, że to podróba albo co :/
- "What is it that a man may call the greatest things in life?"
- "Hot water, good dentishtry and shoft lavatory paper."

-- Cohen the Barbarian in conversation with Discworld nomads (Terry Pratchett, The Light Fantastic)

LUIS
Debiutant ✽
Choroba: CD

Post autor: LUIS » 03 lip 2011, 15:59

Witam Wszystkich
Probiotyk ten stosuje już 40 dni i działa naprawdę dobrze wszystko zależy od wyjściowego stanu jelita u mnie powoli wszystko się uspokaja nie ma problemów z kupką do tego pije co rano naczco nakrętkę "fitoleju" z dużą zawartością omega 3 i o biegunkach zapomniałem. Fakt jest on ciężko dostępny ja sprowadzam VSL#3 w chłodni z Holandii :lol: .

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽

Post autor: dariah4 » 08 lip 2011, 21:07

Jeżeli ten probiotyk okazałby się skuteczny to byłoby bardzo fajnie. To chyba byłby jakiś przełom w leczeniu. Szkoda tylko, że jest u nas trudno dostępny.

[ Dodano: 08-07-2011 ]
Właściwie to bym chętnie spróbowała tego probiotyku, tylko nie wiem właściwie skąd dokładnie można go zamówić.
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 08 lip 2011, 22:29

Ależ to żadna nowość, tylko niedostępny w naszych aptekach głownie z przyczyn ekonomicznych. możliwy indywidualny import.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽

Post autor: dariah4 » 08 lip 2011, 22:39

Mam rodzinę w Stanach, czy oni mogliby mi przesłać taki lek?
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

mjmartino
Początkujący ✽✽
Choroba: kolagenowe zap. j.
Kontakt:

Post autor: mjmartino » 09 lip 2011, 01:18

dariah4 pisze:Mam rodzinę w Stanach, czy oni mogliby mi przesłać taki lek?
Tylko jeśli będzie schłodzony... inaczej niema sensu..
Powyżej masz link do strony w uk. jest tam odnośnik gdzie można kupić jeszcze tzn w innych krajach ;) BYć może masz rodzinkę lub znajomego który mógłby Ci przywieźć ;)
NFZ i biurokracje trzeba zlikwidować!
A lekarzy leczących na oko pozbawić prawa wykonywania zawodu!

Asamax 500 2|0|1
Budenofalk 3mg 0|0|0
Acidium Folicum 15mg 0|0|0 | co 2 dzień
Debutir 0|0|0
Colostrum 0|0|0
Imunoglukan 0|0|0
Bioastin Supreme 0|0|0 (6mg astaksantyna)

Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi!

Dobul
Debiutant ✽

Post autor: Dobul » 09 lip 2011, 09:48

Jeżeli chodzi o VSL#3 nie ma co dramatyzować z transportem. Najlepiej znaleźć rodzinkę w anglii, niech zamówią i potem wyślą kurierem do polski, ewentualnie jak ktoś będzie leciał niech weźmie ze sobą. Paczka w Anglii przychodzi opakowana w torebki termiczne i taką pseudolodówkę styropianową. Jeżeli takie opakowanie wyślemy dalej to ważne tylko, żeby doszło w przeciągu 7 dni no i fajnie nie robić tego w mega lato, bo taka paczuszka może przekisić się w jakimś nagrzanym aucie...ale od września spokojnie można działać. Na opakowaniu VSL#3 pisze, że w temperaturze pokojowej środek może znajdować się tydzień bez wpływu na jego właściwości.
Tak przy okazji -VSL jest produkowany we Włoszech i tam też można go oczywiście zamówić. inna sprawa, że generalnie po nim poczułem się lepiej, ale żeby to rewelacja była .... nieee, bardziej proponuję skupić się na Mutaflorze - standardowo podawany w Niemczech. Ostatnio moja lekarka (cudowna kobieta, rzadko tak mówię o lekarzach :) ), powiedziała, że z paraleków niedostępnych w Polsce najlepsze wyniki daje włosogłówka - w Niemczech dostępna na receptę. Oczywiście tak jak mówiła, każdy reaguje indywidualnie, ale z jej doświadczenia wynika, że ten paralek osiąga najlepsze rezultaty z wszystkich alternatyw.

Zablokowany

Wróć do „NZJ - artykuły naukowe”