Strona 1 z 2

Mechanizm dzialania probiotyków

: 25 kwie 2009, 18:59
autor: tata pirata
Podaję omówienie artykułu na temat możliwego mechanizmu działania probiotyków. Całość znajduje się w:
http://idw-online.de/pages/de/news311658

"Interdyscyplinarny zespół badaczy Monachijskiego Uniwersytetu Technicznego odszyfrował molekularny mechanizm działania zawartego w VSL#3 szczepu bakterii Lactobacillus casei (L. casei). Szczep ten w pokrewnej formie dodawany jest m. in. do probiotycznych jogurtów i napojów. Na mysim modelu wywołano stan zapalny odpowiedni dla NZJ i analizowano molekularne efekty działania L. casei. Okazało się, że L. casei hamuje tworzenie białka IP-10 w nabłonku śluzówki jelita. Białko to podtrzymuje u chorych na NZJ stan zapalny. L. casei hamuje zatem chorobę u źródła, poprzez blokowanie IP-10 ma działanie przeciwzapalne. Naukowcy będą teraz w stanie zidentyfikować i scharakteryzować ochronne komponenty L.casei w celu stworzenia skutecznego w NZJ probiotyku."

Poniższy link kieruje do zdjęć związanych z omawianym badanie. Zdjęcie 1 pokazuje mysie jelito w przewlekły stanie zapalnym. Zdjęcie 2 pokazuje to samo jelito po kuracji probiotykiem VSL#3
http://mediatum2.ub.tum.de/?cunfold=736 ... &id=736250

Re: Mechanizm dzialania probiotyków

: 26 sty 2010, 18:52
autor: Mamcia
Kolejni badania potwierdzają, że jedzenie jabłek to dobry nawyk. Po analizach ich związku m.in. z chorobą Alzheimera i rakiem piersi przyszła pora na badania ich wpływu na zdrowie jelit.

Profesor Tine R. Licht i jej koledzy z Politechniki Duńskiej chcieli sprawdzić, czy jedzenie jabłek ma wpływ na rozwój tzw. dobrych bakterii w jelitach. "Uważa się, że pewne bakterie mają korzystny wpływ na trawienie i mogą wpływać na ryzyko nowotworów" - wyjaśnia powody swojego zainteresowania tym problemem prof. Licht, cytowana przez portal ScienceDaily.

Swoje badania Duńczycy prowadzili na szczurach. Grupie eksperymentalnej podawali codziennie jabłka pod wieloma postaciami: w całości, jako przecier, mus lub sok. Gryzonie z grupy kontrolnej, z którymi porównywano szczury na "diecie jabłkowej" nie dostawały tych owoców.

Naukowcy porównali florę bakteryjną w jelitach szczurów z obu grup. Aby dokładnie określić żyjące tam gatunki bakterii, sięgnęli po badania genetyczne. Za ich pomocą mogli zidentyfikować szczepy dobrych bakterii.

"Nasze badania pokazały, że szczury na diecie bogatej w pektyny, składnik zawartego w jabłkach błonnika, miały zwiększoną liczbę pewnych bakterii, które mogą poprawiać zdrowie jelit" - opowiada o wynikach tych doświadczeń inna z prowadzących je badaczek, Andrea Wilcks.

Dodaje też, że częste i regularne jedzenie dużej liczby jabłek wspomaga rozwój tych bakterii - przynajmniej u szczurów. Zastrzega jednak, iż potrzebne są jeszcze badania, które potwierdzą, że takie same efekty występują także u ludzi. (PAP)

Re: Mechanizm dzialania probiotyków

: 26 sty 2010, 20:00
autor: Raysha
Mamcia pisze:"Nasze badania pokazały, że szczury na diecie bogatej w pektyny, składnik zawartego w jabłkach błonnika, miały zwiększoną liczbę pewnych bakterii, które mogą poprawiać zdrowie jelit" - opowiada o wynikach tych doświadczeń inna z prowadzących je badaczek, Andrea Wilcks.

Dodaje też, że częste i regularne jedzenie dużej liczby jabłek wspomaga rozwój tych bakterii - przynajmniej u szczurów. Zastrzega jednak, iż potrzebne są jeszcze badania, które potwierdzą, że takie same efekty występują także u ludzi. (PAP)
To dlatego w CZD dają codziennie na drugie śniadanie albo na podwieczorek jabłka :D

VSL#3

: 12 cze 2010, 21:35
autor: gregtech
Zamawiał ktoś kiedyś probiotyk o nazwie VSL#3 z jakiegoś kraju i ma namiary gdzie to skutecznie zamówić albo ma takie możliwości ????

Skuteczność tego probiotyku jest porównywalna w badaniach klinicznych a nawet lepsza od mesalazyny. Po sześciotygodniowym leczeniu efekty są zdumiwające !!

Mam nadzieje że ktoś już zastosowal ten probiotyk !!!

Obrazek

Re: Mechanizm dzialania probiotyków

: 15 cze 2010, 21:47
autor: mkris
witam,
jestem ciekaw czy ktos juz stosowal VSL 3

mozna kupic w aptekach internetowych w niemczech koszt jednej paczki ok.20€

EDIT:
male sprostowanie VSL#3 jak by zostal wstrzymany czy wycofany ze sprzedarzy ... gdzie bym go chcial zamowic to jest napisane ze (na chwila obecna nie ma w sprzedarzy) albo zostal usuniety.

Wie ktos cos wiecej na ten temat??

Re: Mechanizm dzialania probiotyków

: 24 cze 2010, 13:02
autor: gregtech
Mkris jak tam z VSL3 udało Ci się zamówić, wiesz coś na ten temat zamowiłbym go :( ale nie wiem jak i gdzie. Widze bierzesz linex forte 1x1, to jest tak marna dawka probiotyku jak placebo w dodatku działanie nie potwierdzone klinicznie :( VSL3 to jednak jest coś co może pomóc , ciekawy jestem tez polskiego Probiotyku o nazwie MICROFLOR 130 ale nie wiem czy to nie ściema bo teraz to wszystkich nabijają w butelke :(

Re: Mechanizm dzialania probiotyków

: 28 cze 2010, 16:02
autor: mjmartino
@mkris Z tego co się orientuje bo sam chciałem zakupić ... został wycofany w Niemczech z aptek powodu niestety nie znam... Jeśli ktoś ma kogoś w UK to może śmiało kupić tylko koszt... :mad:
http://www.vsl3.co.uk/

12 opakowań jedyne 180 funtów = 900zł :neutral:

Re: Mechanizm dzialania probiotyków

: 07 maja 2011, 09:11
autor: Dobul
Witam,
ja stosuję VSL#3 od 2 miesięcy - efekt może nie jest powalający, ale na pewno pozytywny, powoli wszystko się uspokaja. Cudów nie ma co oczekiwać, ale na podtrzymanie na pewno się przydaje.

Re: Mechanizm dzialania probiotyków

: 13 cze 2011, 23:24
autor: jenek
Dostępne jest na ebay.com. Tylko kupowanie leków na tego typu aukcjach może się wiązać z ryzykiem, że to podróba albo co :/

Re: Mechanizm dzialania probiotyków

: 03 lip 2011, 15:59
autor: LUIS
Witam Wszystkich
Probiotyk ten stosuje już 40 dni i działa naprawdę dobrze wszystko zależy od wyjściowego stanu jelita u mnie powoli wszystko się uspokaja nie ma problemów z kupką do tego pije co rano naczco nakrętkę "fitoleju" z dużą zawartością omega 3 i o biegunkach zapomniałem. Fakt jest on ciężko dostępny ja sprowadzam VSL#3 w chłodni z Holandii :lol: .

Re: Mechanizm dzialania probiotyków

: 08 lip 2011, 21:07
autor: dariah4
Jeżeli ten probiotyk okazałby się skuteczny to byłoby bardzo fajnie. To chyba byłby jakiś przełom w leczeniu. Szkoda tylko, że jest u nas trudno dostępny.

[ Dodano: 08-07-2011 ]
Właściwie to bym chętnie spróbowała tego probiotyku, tylko nie wiem właściwie skąd dokładnie można go zamówić.

Re: Mechanizm dzialania probiotyków

: 08 lip 2011, 22:29
autor: Mamcia
Ależ to żadna nowość, tylko niedostępny w naszych aptekach głownie z przyczyn ekonomicznych. możliwy indywidualny import.

Re: Mechanizm dzialania probiotyków

: 08 lip 2011, 22:39
autor: dariah4
Mam rodzinę w Stanach, czy oni mogliby mi przesłać taki lek?

Re: Mechanizm dzialania probiotyków

: 09 lip 2011, 01:18
autor: mjmartino
dariah4 pisze:Mam rodzinę w Stanach, czy oni mogliby mi przesłać taki lek?
Tylko jeśli będzie schłodzony... inaczej niema sensu..
Powyżej masz link do strony w uk. jest tam odnośnik gdzie można kupić jeszcze tzn w innych krajach ;) BYć może masz rodzinkę lub znajomego który mógłby Ci przywieźć ;)

Re: Mechanizm dzialania probiotyków

: 09 lip 2011, 09:48
autor: Dobul
Jeżeli chodzi o VSL#3 nie ma co dramatyzować z transportem. Najlepiej znaleźć rodzinkę w anglii, niech zamówią i potem wyślą kurierem do polski, ewentualnie jak ktoś będzie leciał niech weźmie ze sobą. Paczka w Anglii przychodzi opakowana w torebki termiczne i taką pseudolodówkę styropianową. Jeżeli takie opakowanie wyślemy dalej to ważne tylko, żeby doszło w przeciągu 7 dni no i fajnie nie robić tego w mega lato, bo taka paczuszka może przekisić się w jakimś nagrzanym aucie...ale od września spokojnie można działać. Na opakowaniu VSL#3 pisze, że w temperaturze pokojowej środek może znajdować się tydzień bez wpływu na jego właściwości.
Tak przy okazji -VSL jest produkowany we Włoszech i tam też można go oczywiście zamówić. inna sprawa, że generalnie po nim poczułem się lepiej, ale żeby to rewelacja była .... nieee, bardziej proponuję skupić się na Mutaflorze - standardowo podawany w Niemczech. Ostatnio moja lekarka (cudowna kobieta, rzadko tak mówię o lekarzach :) ), powiedziała, że z paraleków niedostępnych w Polsce najlepsze wyniki daje włosogłówka - w Niemczech dostępna na receptę. Oczywiście tak jak mówiła, każdy reaguje indywidualnie, ale z jej doświadczenia wynika, że ten paralek osiąga najlepsze rezultaty z wszystkich alternatyw.