Witamina D w leczeniu choroby Crohna

Artykuły naukowe związane z NZJ (zawsze pamiętamy o podaniu autora i źródła kopiowanego materiału).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marcin820201
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Witamina D w leczeniu choroby Crohna

Post autor: marcin820201 » 16 cze 2013, 11:41

Ja tu nie oceniam kto mysli choro a kto zdrowo :) A poziom prawidłowy lub jego deficyt w organizmie i jego kosekwencje (ew. nadmiaru) pozostawiam zdrowo myslacym uzytkownikom :) Przeslań rowniez nie oceniam - bo mozna się w ich interpretacji pomylić.
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Nibiru » 16 cze 2013, 13:51

_Ray_ pisze:Cytat:
Przykładowo poniżej nowsze dane z 2012/2013 dostępne w sieci:

Tak btw to nie przedstawilas danych ale tytuly prac.
Tez moge napisac prace pt jak batoniki mars wplywaja na choroby przewlekle ;-)
I myślisz, że to śmieszne i zabawne, myślisz że wymyśliłem sobie te tytuły prac i każdy kto wkleił tutaj badania to mają one taką samą powagę jak twój jakże wymyślny tytuł pracy o batonikach mars ??
Jak widać masz internet, posty umiesz czytać, to pewnie tak samo potrafisz operować wyszukiwarką google i w prosty i łatwy sposób znaleźć po tytule odpowiednią pracę naukową. I z pewnością nie są one o batonikach mars. Szok ! :roll: :mrgreen:
marcin820201 pisze:Wpływa- nawet dr hab. Piotr Albrecht w Wawie o tym mówił na Dniach NZJ
Jak najbardziej wpływa i to nie tylko ten Dr o tym mówił ale cała rzesza Profesorów i Doktorów, nie tylko z Polski ale i ze Świata. Ale widać batoniki mars i kefiry "rządzą" :lol:

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

To jest jak najbardziej prawidłowe myślenie. Nikt tutaj nie powiedział że witamina D3 jest powodem powstania chorób autoimmunologicznych. Jedynie przytoczono prace i badania nad wpływem niedoboru witaminy D3 w postawaniu chorób autoimmunologicznych. Jest to jeden, jeden !! z wielu czynników prowadzących do choroby. Przyczyną chorób autoimmunologicznych jest cały łańcuch zdarzeń. Na pewno są nim geny, czynniki środowiskowe ("junk food", konserwanty, pestycydy, nadmierna antybiotykoterapia, GMO itp itd) jak i niedobory witaminowe o czym tutaj w wątku wspomniano. Musi nastąpić jakiś szereg czynników żeby choroba się obudziła, na pewno jeden czynnik nie decyduje o jej uaktywnieniu. A tak na prawdę nikt z Was nie wie jaki miał poziom D3 zanim zapadł na chorobę z grupy autoimmunologicznych, więc negowanie czegoś w oparciu o własne doświadczenia na temat tej witaminy nie ma sensu.
Tak czy inaczej niedobory witaminowe w tym niedobór witaminy D3 (o czym napisano wiele prac naukowych) ma tak czy inaczej mniejszy lub większy wpływ na powstawanie chorób autoimmunologicznych.
marcin820201 pisze:Napisał że biorą 2000 IU a są przypadki że 5000 IU. No tak ale zdrowo myslacy czlowiek jak czyta ze 'sa przypadki' to zastanawia sie jakie to przypadki. z wypowiedzi wynika ze 2000
Poniżej badanie naukowe z grudnia 2012 roku, grupa pacjentów przez 15 tygodni brała dawkę między 5000 IU a 10.000 IU i przeżyli, więc nie demonizujmy tak strasznie większych dawek !! Branie przez 15 tygodni prednizonu z pewnością bardziej zaszkodzi. Jakby taka dawka była aż tak szkodliwa i tak zabójcza jak się tutaj mówi nie robiono by takiego badania. Najważniejsze że wszystko pod kontrolą lekarzy i pod kontrolą badań krwi dotyczących poziomu witaminy.

Mult Scler. 2012 Dec;18(12):1797-800. doi: 10.1177/1352458512442992. Epub 2012 Mar 28.
A pilot study of the immunological effects of high-dose vitamin D in healthy volunteers.
Allen AC, Kelly S, Basdeo SA, Kinsella K, Mulready KJ, Mills KH, Tubridy N, Walsh C, Brady JJ, Hutchinson M, Fletcher JM.
Source

School of Biochemistry and Immunology, Trinity Biomedical Sciences Institute, Trinity College Dublin, Ireland.
Abstract

Although vitamin D deficiency is considered an environmental factor in multiple sclerosis (MS), the immunological and clinical effects of vitamin D supplementation remain unclear. We performed a pilot study of the immunomodulatory effects of vitamin D in healthy individuals (n=4), who took 5000-10,000 IU/day of vitamin D over 15 weeks. After 15 weeks of vitamin D supplementation, serum 25(OH) vitamin D levels rose significantly from baseline, with a corresponding increase in IL-10 production by peripheral blood mononuclear cells and a reduced frequency of Th17 cells.
marcin820201 pisze: A poziom prawidłowy lub jego deficyt w organizmie i jego kosekwencje (ew. nadmiaru) pozostawiam zdrowo myslacym uzytkownikom
I na tym powinniśmy zakończyć dyskusje "raczej droczenie się", chyba że ktoś wklei jakiś ciekawy artykuł, pracę naukową lub badanie, było by miło.

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽

Post autor: Nibiru » 16 cze 2013, 17:52

_Ray_ pisze:jak ktoś mówi,że wkleja wyniki to wkleja wyniki a nie tytuły prac. Sorry ;-)
A czy ja pisałem że wklejam wyniki ??? Przerobiłaś to na swoje modły. Nie ładnie.

Napisałem, cytuje:
"Przykładowo poniżej nowsze dane z 2012/2013 dostępne w sieci"

Dane dostępne w sieci, a nie że podaje gotowe wyniki.

[ Dodano: 16-06-2013 ]
[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Nikt nawet nie śmiał wysunąć takiego wniosku. Bo to by była bzdura. Jest to tylko jakaś składowa która w jakimś stopniu może wpłynąć że choroba może się rozwinąć. Jedna składowa z wielu...

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽

Post autor: Nibiru » 17 cze 2013, 02:16

WrednaTubisia pisze:Nibiru, tak mi sie wydaje, że za dużo internetów się naczytałeś i na siłę próbujesz wszystkim wmawiać, że witamina D3 jest najlepsza na wszystko. Namawiasz do jej przyjmowania, co bez densytometrii i dobraniu odpowiedniej dawki.
Nie naczytałem się "internetów" ale badań naukowych, tak jak wcześniej moi przedmówcy, są tą wyniki lekarzy i naukowców a nie "internetów", w dodatku nikomu nie wmawiam że D3 jest najlepsza na wszystko. NA JAKIE WSZYSTKO ???!!! Skąd to kobieto wymyśliłaś ??? BZDURY WYSSANE Z PALCA !!! W dodatku nikogo nie namawiałem do jej przyjmowania. KOLEJNY STEK BZDUR !!!! Sam nawet jej nie przyjmuje. Dyskusja była na temat wpływu D3 na choroby autoimmunologiczne odnośnie przytoczonych tu badań naukowych i artykułów. Delikatnie mówiąc mijasz się z prawdą i to bardzo !!! Totalne bzdury wypisujesz !!! Na siłę próbujesz włożyć mi w usta tego czego nie powiedziałem !!! Zachowanie bardzo brzydkie, poniżej pasa !!!! Jak można komuś coś tak wmawiać !!!???
Każdy rozsądny rozezna temat, poczyta artykuły, zrobi badania, skonsultuje się z lekarzem i podejmie odpowiednie decyzję i kroki czy suplementować czy nie i w jakich dawkach.
Nikt tu nikogo do niczego nie namawiał ani nie opowiadał bezpodstawnych bzdur że D3 jest "dobra na wszystko" Bardzo proszę nie wymyślać, nie ponosić wodzy fantazji i nie wmawiać pewnych rzeczy których w ogóle w wątku nie było.

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽

Post autor: Nibiru » 17 cze 2013, 02:21

WrednaTubisia pisze:Ray_, no ale zobacz badania robione w Australii :wink: więc u nich tak samo jak i u nas więc wiesz... :mrgreen: ^^
Jakie badania robione w Australii ???

[ Dodano: 17-06-2013 ]
Corleone pisze:Nibiru, nie czepiaj się słówek, lepiej zwiększ liczbę wykrzykników i caps locka w tekście to wtedy może nas przekonasz :)
Zauważ że ja dociekam prawdy odnośnie zaistniałej sytuacji, a ty właśnie czepiasz się słówek i interpunkcji. I jaki masz w tym cel ?? Dla samego faktu czepiania się ?? Bez podstawy ?? Każda rozsądna osoba to zauważy. Twoim głównym problemem aktualnie są wykrzykniki. Tak to już jest jak ktoś nie ma czego się czepiać to tak przekombinuje że głównym problemem już są np.przecinki i wykrzykniki jak w Twoim przypadku, takie "odwracanie kota ogonem". To już samo mówi za siebie. Nikt nie będzie tutaj nikomu wmawiał czegoś czego nie było. Przykro mi ale ja sobie na to nie pozwolę.
W dodatku nikogo nie muszę przekonywać że zostało mi coś wmówione, osoba inteligentna i obiektywna zauważy, że tak jest i kto ma rację , a kto na siłę próbuję wmówić komuś coś czego nie powiedział. A twoje zachowanie to czysta dziecinada bez argumentacji. No comment.

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽

Post autor: Nibiru » 17 cze 2013, 18:43

Corleone pisze:Cóż to klasyczny przykład manipulacji i ciekawi mnie tylko czy zrobiłeś to podświadomie czy jesteś w tym przeszkolony.
Tak, przeszedłem szkolenie w CIA i FBI :mrgreen:
Corleone pisze:W takim tonie piszą przeważnie oszołomy na różnych blogach o teoriach spiskowych :)
Radzę sobie spojrzeć na to co Ty pisałeś w tym temacie, bo prawdopodobnie do tego typu ludzi drogi Carleone Ty się zaliczasz. Coś troszeczkę Ci się pomyliło. Powoli zaczynasz ocierać się o tzw forumowy "hejting".
Więcej obiektywizmu i rozsądnej analizy tematu a będzie dobrze.
Corleone pisze:tylko budujesz argumenty pod tezę, że wit. D3 może wyleczyć z crohna
A teraz sedno tematu.
Powtarzam ostatni raz, ale pewnie i tak nie zrozumiesz i będziesz stał przy swoim: nikt w tym temacie nie napisał, że D3 może wyleczyć Crohna, tylko że ma jakiś wpływ na rozwój choroby. ROZUMIESZ ?
Wpływ na rozwój choroby autoimmunologicznej, który może być spowodowany niedoborem tejże witaminy. Jak już masz chorobę to branie D3 Cię nie wyleczy i każdy kto ma choć trochę oleju w głowie to o tym wie. Możesz jedynie sobie uzupełniać niedobory, żeby nie nabawić się innych chorób.
Tematem przytoczonych przeze mnie artykułów i badań był "Wpływ deficytu witaminy D3 na rozwój chorób autoimmunologicznych" a nie "Witamina D3 leczy choroby autoimmunologiczne". To już w gimnazjum uczą się czytać tekst ze zrozumieniem. Egzamin gimnazjalny oblałbyś po całej linii.
Na tym moja dyskusja w tym temacie się całkowicie kończy bo nie będę rozmawiał ani dyskutował z kimś kto zupełnie nie rozumie tego co czyta.

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽

Post autor: Nibiru » 18 cze 2013, 00:43

Corleone pisze:Skoro niedobór witaminy D3 powoduje chorobę to uzupełnienie niedoboru powinno ją wyleczyć. Masz jakieś podstawowe problemy z logicznym myśleniem. Test gimnazjalny zdałem, a Ty byś pewnie nie zdał testu po 6 klasie podstawówki z matematyki bo wymaga logicznego myślenia.
Strasznie to uprościłeś i przerobiłeś na własne modły. Nie dość, że nie rozumiesz tekstu, który czytasz, to po wytłumaczeniu nawet nic nie załapałeś. Z logiką jest źle, bardzo źle, ale właśnie u Ciebie, a nie u mnie. Już wielokrotnie było powtarzane, że niedobór witaminy D3 nie jest bezpośrednim czynnikiem powodującym chorobę tylko elementem całej wielkiej układanki która przyczynia się do powstania choroby autoimmunologicznej. Wspominała też o o tym m.in Misia. Logicznie rozumując jak już zachorowałaś i wszystkie te "czynniki" (DNA, niedobory witaminowe - w tym D3, niezdrowe odżywianie, i inne czynniki środowiskowe) spowodowały u Ciebie chorobę, to nagle łykając D3 cudownie nie ozdrowiejesz ! a na pewno nie odrośnie Ci jelito. To jest chyba logiczne ?. To tak jakbyś latami nie mył zębów, miał niedobory wapnia, nie dbał o zęby, zniszczyłoby Ci się szkliwo, m.in zębina i miazga uległa by degeneracji, to myślisz, że nagle dbając o zęby, szczotkując i jedząc wapń, twoje zęby będą 100% zdrowe tak jakbyś o nie dbał od początku ? To nie jest takie proste, widzę nie rozumiesz w ogóle mechanizmów jakie zachodzą w organizmie i podważasz prace naukowe. Zrozum pewną rzecz: wieloletnie niedobory pewnych witamin, minerałów i aminokwasów powodują nieodwracalne skutki w organizmie. To nie jest takie dziecinnie proste że potem wszystko nadrobisz łykając witaminki. Oj Carleone Nie dość że masz problem ze zrozumieniem tekstu to z logiką też bardzo źle. Nie wiem jakiej natury masz problem, ale proszę przestań już trolować i zabawiać się w hejtera, to naprawdę niczemu nie służy. Więcej pokory i luzu. Nie ma sensu się tak denerwować i "przekomarzać". Wydaję mi się, że po prostu boisz się przyznać do niewiedzy i mam wrażenie jakbyś wstydził się komuś przyznać rację "bo Ty wiesz lepiej". Każdy kto choć trochę zna mechanizmy niedoborów w organizmie i wie jakie są ich skutki, przyzna mi rację. Taka jest prawda Carleone. Bardzo grzecznie cie proszę, już nie ciągnij tego tematu i dalej "nie kombinuj" bo dobrze Wiesz, że nie masz racji.

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽

Post autor: Nibiru » 18 cze 2013, 02:22

Corleone pisze:Ja jestem wyluzowany przez cały czas.
Powyższy cały Twój post zaprzecza temu wszystkiemu. Jesteś bardzo nerwowy.
Corleone pisze:Witamina D3 nie ma nic do tego i przytaczasz jakieś badania naukowe, a nie bierzesz pod uwagę tego, że jakoś naukowcy i lekarze nie mówią o tych badaniach, które przytoczyłeś.
To jakieś nielogiczne zdanie, masło maślane. Badania naukowe robią właśnie naukowcy. I to właśnie naukowcy robią te badania i o nich mówią. Artykuły piszą m.in lekarze, pisza je na podstawie badań i doświadczeń klinicznych, jeden z przytoczonych artykułów pisali właśnie lekarze ze szpitala klinicznego z Polski. Widać błądzisz jak dziecko we mgle.
Pozwól, że zacytuje wybitnego polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza „Kończ... waść! wstydu... oszczędź!”

Jeżeli tak zaciekle i z fanatyzmem zaprzeczasz temu że D3 ma wpływ na rozwój chorób autoimmunologicznych to napisz jakiś artykuł z odpowiednimi dowodami naukowymi. Będzie to kontra do tych wszystkich badań naukowych i artykułów, które powstały na ten temat. Bo wiesz to nie moja teoria i ja nie robiłem te badania tylko wykształceni ludzie na całym globie m.in w Polsce, Irlandii, USA, Wielkiej Brytani, Izraelu i wielu wielu innych krajach. Ludzie z udokumentowaną wiedzą i licznymi tytułami naukowymi. Nie zaprzeczasz mi tylko im.
Corleone pisze:Nie możesz porównać tego do zniszczenia zębów przez niedbanie o nie i niedobory wapnia. Podaż wapnia naprawia zniszczone zęby, a przy chorobach typu CU i CD czynnik niedbania nie wchodzi w grę. Tak więc trafiłeś kulą w płot i zrobiłeś nietrafne porównanie.
Mam duże doświadczenie w dziedzinie stomatologii, więc proszę nie ucz ojca dzieci robić. Porównanie było jak najbardziej trafne. Przy zaniedbaniu zębów i zniszczeniu miazgi zostaje Ci tylko endodoncja. A endodoncja potocznie mówiąc to kanałówka, a jak jest kanałówka to jest martwy ząb. Więc zniszczyłeś zęba o niego nie dbając, i nie wiadomo co byś robił i jak dbał o ten ząb to został on już nieodwracalnie zniszczony, jest już "martwy". Szorowanie go, łykanie pigułek i dbanie o niego już go nie "ożywi".
„Kończ... waść! wstydu... oszczędź!”

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽

Post autor: Nibiru » 18 cze 2013, 03:03

Corleone pisze:Nibiru napisał/a:
Powyższy cały Twój post zaprzecza temu wszystkiemu. Jesteś bardzo nerwowy.
Corleone pisze:No to jeśli wyciągasz takie wnioski to potwierdzasz mój wpis o Twoim braku logicznego myślenia.
Corleone pisze:Ja dbam i mam je zdrowe, dbałem o zdrowe odżywianie i zachorowałem więc Twoja teoria jest centralnie z dupy.
Ojoj nawet wulgaryzmy już się pojawiają, jednak nerwowy, bardzo nerwowy. Niestety ale nie można temu zaprzeczyć.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2013, 03:49 przez Nibiru, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽

Post autor: Nibiru » 18 cze 2013, 03:42

Corleone pisze:z tego co widzę pewnie trzęsiesz się przed komputerem z nerwów i próbujesz mi to zarzucić bo myślisz, że dzięki temu nikt nie zauważy Twojego zdenerwowania spowodowanego brakiem argumentów :)
Przynajmniej tym mnie rozbawiłeś "trzesięsz się..." hahaha. Każden sądzi po sobie.
Obiektywne osoby, które czytają temat od początku do końca zauważą, że w moim przypadku pewna argumentacja jednak występuje, w Twoim przypadku, przykro mi to mówić, ale jest prawie zerowa i opiera się wyłącznie na własnych subiektywnych doświadczeniach, niczym więcej. Masz chyba jakiś kompleks na punkcie argumentacji i zarzucasz to innym. Jak widać w twoim przypadku jest zupełny brak obiektywizmu.

Corleone pisze:Ja dbam i mam je zdrowe, dbałem o zdrowe odżywianie i zachorowałem więc Twoja teoria jest centralnie z dupy.
W Twoim przekonaniu może dbałeś, ale to tylko Twoje subiektywne przekonanie, nie wiadomo co tam jadłeś i w jakich proporcjach, nie wiadomo jakie miałeś niedobory witaminowo-mineralne bo badań pod tym względem na 100% nie robiłeś, nie wiadomo czy tez występuje/lub występowała u Ciebie alergia pokarmowa typu III która mogła wzmagać u Ciebie proces zapalny bo też tego nie badałeś, też stwierdzasz z wielkim przekonaniem, że na 100% nie miałeś niedoboru D3, jest to też błędne założenie, bo nie masz na to żadnego dowodu.
Moja teoria jest taka jak większości (czynniki genetyczne, ogólnie mówiąc czynniki środowiskowe spowodowane rozwojem cywilizacyjnym, co za tym idzie niezdrowa konserwowana żywność, niedobory witaminowo-mineralne itp. itd. etc.). Twoja jest natomiast inna, argumentów brak.
Corleone pisze:Nie rozkminiłem jeszcze tego co powoduje tą chorobę ale pewnie czynniki genetyczne plus reakcja na stres. Witamina D3 nie ma nic do tego
Pewnie ciężko pracujesz żeby to "rozkminić", ciekaw jestem kiedy to nastąpi mam nadzieje że podzielisz się z tym całym Światem. Bo widać że już na podstawie własnych doświadczeń stanowczo osiągnąłeś pewne postępy i wyeliminowałeś wiele potencjalnych przyczyn m.in jednoznacznie stwierdziłeś że: śmieciowa żywność nie ma wpływu na rozwój choroby, niedobory witaminowe w tym D3 też nie mają wpływu, za to duży wpływ ma: pozwól że zacytuje "główną przyczyną choroby mogą być różne wzorce myślenia i sposoby reakcji na stres". To zdanie pasuję do dość kontrowersyjnej "nowej medycyny germańskiej". Może nawet nie wiesz ale to idealnie pasuje do ich założeń.
Stres ma wpływ jak najbardziej z tym się zgodzę, ale nie jedyny ! i nie wiadomo czy większy czy mniejszy niż niedobory witaminowo-mineralne !
Stwierdzając, że zła żywność i niedobory nie mają wpływu na powstawanie chorób autoimmunologicznych zaprzeczasz wielu opracowaniom naukowym, poradnikom, a nawet kwartalnikom J-elita, w których to wspominano wielokrotnie, że czynniki środowiskowe, postęp cywilizacyjny, niedobory, nieregularne posiłki, junk food, konserwowana żywność jest jedną z przyczyn rozwoju chorób jelit w tym tych na tle autoimmunologicznym.
No nic pozostaje czekać aż to wszystko "rozkminisz" i odpowiednio to zargumentujesz.
Jeszcze raz bardzo grzecznie Cię proszę nie kombinuj już, nie denerwuj się tak, nie obrażaj innych i nie przeklinaj, bo i tak nie dojdziemy do konsensusu, Ty z twoimi doświadczeniami swoje, a artykuły i badania swoje. Każden sobie rzepkę skrobie, a tak naprawdę na 100% przyczyn nie zna nikt, ale jakieś założenia są i bardziej przychylam się ku założeniom i argumentom naukowym niż Twoim założeniom opartym wyłącznie na własnych doświadczeniach, i ciągłym Twoim zaprzeczaniu, krytykowaniu i fanatycznemu negowaniu wszystkiego i wszystkich kto ma inne zdanie niż Ty (coraz bardziej ocierasz się o hejting).

Podsumowując: ja uważam, że D3 w jakimś stopniu mniejszym lub większym może mieć wpływ na rozwój chorób z grupy "autoimmuno" tak samo jak; niezdrowa konserwowana żywność, czynniki środowiskowe, niedobory itp. itd. a argumentuje to licznymi badaniami naukowymi, artykułami, poradnikami i osobistymi wypowiedziami lekarzy, Ty natomiast uważasz, że nie na podstawie własnych doświadczeń. W dodatku uważasz, że lepiej to argumentujesz. OK niech Ci będzie, ale mojego zdania i wielu osób, które tutaj uważają podobnie nie zmienisz.

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 18 cze 2013, 08:08

Panowie odpuśćcie, bo to do niczego nie prowadzi. Jeden drugiego i tak nie przekona, więc nie ma sensu dalej toczyć tego sporu.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Awatar użytkownika
ewa1325
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie
miasto: Koszalin

Post autor: ewa1325 » 18 cze 2013, 11:41

Nibiru, ponieważ się zgubiłam ile tej witaminy bezpiecznie można/trzeba brać?
Be happy

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽

Post autor: Nibiru » 18 cze 2013, 13:54

magdalene pisze:Mnie Mama uczyła, że mądrzejszy zawsze ustępuje i całkiem nieźle na tym wychodzę - polecam.

Nibiru, poczytaj sobie historię postów Corleone - on nawet jak nie ma racji, to dla zasady i ciągnięcia dyskusji będzie się upierał, że ją ma, wpierając wszystkim pozostałym, że im brakuje argumentów.
Dziękuję za informację i cenną poradę. Biorąc na uwadze powyższe doświadczenia Magdalene temat kończę i już nie dyskutuję z tym "upartym użytkownikiem" na forum. Nie ma faktycznie sensu "tego" ciągnąć.

Awatar użytkownika
ewa1325
Początkujący ✽✽

Post autor: ewa1325 » 18 cze 2013, 14:14

Corleone, Ty tak możesz do skończenia świata i jeden dzień dłużej ;)
Be happy

Awatar użytkownika
ewa1325
Początkujący ✽✽

Post autor: ewa1325 » 18 cze 2013, 18:25

WrednaTubisia, powiem tylko, że ja tez mam swój rozum.A pytam się co i jak żeby też iśc z jakąś wiedza do lekarza.Inaczej się z nimi wtedy rozmawia. :neutral:
Be happy

ODPOWIEDZ

Wróć do „NZJ - artykuły naukowe”