Oksygenza hemowa - nowy czynnik sprawczy w NZJ?

Artykuły naukowe związane z NZJ (zawsze pamiętamy o podaniu autora i źródła kopiowanego materiału).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
genus
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --

Oksygenza hemowa - nowy czynnik sprawczy w NZJ?

Post autor: genus » 07 kwie 2010, 18:57

Ten artykuł przeczytałam w Przeglądzie Gastroenterologicznym, nie wiem, na ile ta kwestia jest znana i zbadana, ale może kogoś zainteresuje, jego tematem są badania na temat roli zaburzeń działania oksygenazy hemowej jako czynnika sprawczego NZJ i możliwości leczenia tych schorzeń poprzez normalizację tego enzymu.
Jak się dowiedziałam, czasopismo to jest znane Forumowiczom,wiec wiadomo,gdzie je znaleźć.
Podałam tekst artykułu,gdyż już wcześniej na Forum się one pojawiały, a z kolei kiedyś, po podaniu przeze mnie jedynie linka, okazało się, że ktoś zarzucił mi, że podaje link do tekstu, do którego nie wszyscy mają dostęp. Nie miałam zamiaru naruszyć prawa, artykuł i tak jest ogólnie i za darmo dostępny, jeśli kogoś uraziłam, bardzo przepraszam za moją bezmyślność i obiecuję poprawę.
Miłej i pożytecznej lektury.
Rola oksygenazy hemowej 1 w patogenezie nieswoistych zapaleń jelit
Przegląd Gastroenterologiczny 2009; 4 (6): 283-287
Autorzy: Agata Szade, Józef Dulak, Alicja Józkowicz
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2010, 21:53 przez genus, łącznie zmieniany 1 raz.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Oksygenza hemowa - nowy czynnik sprawczy w NZJ?

Post autor: Mamcia » 07 kwie 2010, 21:17

Jeśli ktoś znajduje ciekawy artykuł to podaje się link i krótkie streszczenia. Moim zdaniem takie kopiowanie jest naruszeniem praw autorskich. To, o tym, że moje teksty są dostępne na stronach to decyduje ja. Nie chciałabym aby wklejano je gdziekolwiek. My oczywiście znamy przegląd gastroenterologiczny i osoby zainteresowane są tam zarejestrowane.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „NZJ - artykuły naukowe”