IBS - Zespół Jelita Drażliwego

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: zespół jelita drażliwego

Post autor: Gottii » 21 wrz 2011, 16:22

i znowu nikt nie czyta co sie pisze proszę przeczytac definicje refluksu _Ray_ oraz obejżenie programu link powyżej i chyba bedzie jasne co i jak i po temacie
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD

Post autor: Alis » 21 wrz 2011, 17:09

Czekam na gastroskopie i zobaczymy co wykaże :roll: a póki co głównego objawu tj. cofanie treści nie mam.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: Gottii » 21 wrz 2011, 17:43

jak niema to i refluksu niema wydaje sie
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 21 wrz 2011, 17:48

Gottii pisze:jak niema to i refluksu niema wydaje sie
Pewnie tak :wink:

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post autor: Tomek0700 » 24 wrz 2011, 15:16

gastrolog na te cale problemy z zoladkiem przepisal mi sulpiryd, byl ktos leczony w taki sposob?
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 24 wrz 2011, 21:55

Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

pea
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: pea » 24 wrz 2011, 23:16

Tomek pisząc o lekarzu miałam na myśli psychiatrę. To są już jednak takie leki, że lepiej aby psychiatra zrobił wywiad, ustalił co leczy i jak będzie przebiegać taka droga. Zapozna się z Twoim przypadkiem i odpowie na pytania - gdyby pojawiły się skutki uboczne, albo nie odczułbyś efektu to pomyśli nad zmianą.

Sulpiryd bardzo często przepisują właśnie gastrolodzy na jelitowe dolegliwości - podobno z dobrym skutkiem.
Brałam sulpiryd przez krótki okres czasu i to ja podałam ten pomysł lekarce. Powiedziała, że to lek starszej generacji i ze względu na skutki uboczne odchodzi od jego zapisywania, ale oczywiście każdy przypadek jest inny. Ja musiałam go odstawić - wpływa na układ hormonalny i pojawiły się zaburzenia miesiączkowania.

Agula84
Aktywny ✽✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 14 gru 2011, 22:59

odświerzam temat zeby sie pozalic... boli mnie brzuch codziennie juz ze 2 tygodnie. to kluje, to sciska, to skurcz, to ciezki, to czuje brzuch wokol pepka czego nigdy wczesniej nie mialam, no dosc mam. Nospa duspatalin neopersen i zadnej zadnej poprawy. stolce raz dziennie- wczesniej zaparcie, no dosc mam dosc dosc dosc. niby zasadnicze stresy mi sie skonczyly wlasnie 2 tygodnie temu, zdalam ostatni egzamin, przeprwadzilam sie, powinno byc lepiej. mam jeszcze 2 nierozwiazane sprawy- od 1 stycznia bede bez pracy, chociaz rodzice caly czas mi mowia ze do czasu znalezienia pracy beda nam pomagac zreszta juz nam zaczeli pomagac, no i druga kwestia to zlobek dla mlodej, ale to jest taki sredni klopot jak dla mnie... tym bardziej ze faktycznie musze wypoczac, wiec posiedzimy sobie razem.. to mozliwe zeby przez tyle czasu organizm wyrzucal z siebie ten stres???stres silny, narastajacy przez 8 miesiecy, samotnosc, opieka nad malym czlowiekiem, nauka, praca.... juz od jakiegos czasu nie bylo najlepiej, ale bole sie mi tylko pojawialy a teraz czasem znikaja, bo generalnie sa caly czas... :( mam juz ochote przeszczepic sobie bebech na swinski jakby sie dalo....
Agula 84 :)

emi306
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: mazowieckie

Post autor: emi306 » 15 gru 2011, 13:57

Stres może rozwalić człowiekowi organizm i po kilku miesiącach, roku, a nie tylko po dwóch tygodniach, niestety. Skutki stresu są odczuwane nie tylko zaraz po sytuacjach nerwowych, ale też właśnie w dużo późniejszym czasie, najczęściej jak dochodzimy do siebie po kłopotach.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 15 gru 2011, 14:36

Agula84, może wez sobie łykaj jakieś środki uspokajające. Wiem, że lekarstwa są ble i szkodzą i że powinno się ich unikac ale stres szkodzi bardziej. No i mnie zawsze pociesza myśl że inni mają gorzej:) pomysl sobie, że ja też w nocy niewiele sypiam bo ciągle mi tam coś w tym brzuchu się dzieje i nie wiem teraz czy to żołądek czy jelito, a w sumie co za różnica. Ale jeszcze gorzej się czułam jak sobie tak nagle sulpiryd odstawiłam, żeby żoładka nie obciążać, normalnie ciągle ryczeć mi się chciało i smutem totalny, nawet to że stypendium dostałam mnie nie pocieszyło. Także myslę, że skoro masz IBS to łykaj sobie te nospy, scopolany bo ja też to łykam, zawsze mam w torebce i nie rozstaje się z tymi lekami, ale warto sobie pobrać coś na uspokojenie, bo sulpiryd na IBS też jest zalecany, ale cała gama jest tych leków.

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 15 gru 2011, 14:53

Agula84 pisze:stres silny, narastajacy przez 8 miesiecy, samotnosc, opieka nad malym czlowiekiem, nauka, praca.... juz od jakiegos czasu nie bylo najlepiej, ale bole sie mi tylko pojawialy a teraz czasem znikaja, bo generalnie sa caly czas...
jak już wyżej napisano to teraz wszystko pewnie Ci wyłazi, że tak powiem, przez flaki,
ja bym tak od razu nie stawiała na proszki uspokajające, a przynajmniej nie na te ciężkiego kalibru, no ale ja nie mam IBSu,
jednak może warto byłoby się skupić na tym, że teraz jest lepiej, że masz już za sobą wszystkie te sytuacje, znaleźć jakiś wentyl dla tego nagromadzonego stresu, na pewno nie pomoże z dnia na dzień, ale myślę, że złagodzi i skróci te męki.
:smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 15 gru 2011, 19:58

Dari pisze:A duspatalin mi nie pomagał na takie różne, o których piszesz- np. skurcze, a debretin czy debridat to owszem
Ja łykam ten duspatalin juz z przyzwyczajenia, a doraznie najlepsza nospa i scopolan :wink:

Agula84
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Agula84 » 18 gru 2011, 14:39

mnie duspatalin pomagal wlasciwie caly czas- bywalo tak, ze nawet zmniejszalam sobie dawke do 1 szt dziennie wtedy po 2- 3 tygodniach bylo gorzej wiec zwiekszalam, po kilku dniach znowu lepiej i tak troche w kolko. teraz caly czas jem 2 razy dziennie ten duspatalin no i efektow brak. chociaz znowu od kilku dni jest lepiej, troche mnie pocieszyliscie z tym stresem, zobaczymy, moze sie to kiedys uspokoi... :) a co do srodkow uspokajajacych
Alis pisze:Agula84, może wez sobie łykaj jakieś środki uspokajające
lykam neopersen, efektu tez szalonego nie ma.... ojjj... moze kiedys ktos na te bebechy wymysli jakis lekkkkk....

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Tomek0700 » 18 gru 2011, 16:05

Agula, co mialas dokladnie napisane w hist-pacie j. grubego i cienkiego?
Widze, ze mialas jakies stany zapalne. Bralas na to leki przeciwzapalne? Co lekarze na to powiedzieli? U ilu bylas? Nie wydaje mi sie, zeby Twoj problem to IBS.. ja mialem wystawiona diagnoze u 13 lekarzy chyba, juz nie pamietam, IBS... az w koncu 14sty powiedzial, ze da asamax i zobaczymy a 15sty (a ten lekarz to duzy autorytet nie tylko w polsce ale i w niemczech) ze musze uciekac do szpitala bo bardzo zle ze mna... a wedlug 13stu lekarzy mam wyniki idealne.

Rozmawialem z psychiatra na temat neopersenu to sie tylko usmiechnal i powiedzial, ze mozna brac jak chce - wiec nie liczlbym na jakas poprawe.
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Agula84
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Agula84 » 18 gru 2011, 23:48

Tomek0700 pisze:Agula, co mialas dokladnie napisane w hist-pacie j. grubego i cienkiego?
katnica:
Fragmenty błony sluzowej jelita grubego ze skąpym nacikiem zapalnym zlozonym glownie z komorek plazmatycznych i limfocytow oraz rozproszonych granulocytow kwasochlonnych. limfocyty srodnablonkowe nieliczne.

odbytnica
Fragmenty błony sluzowej jelita grubego ze skąpym nacikiem zapalnym zlozonym glownie z komorek plazmatycznych i limfocytow oraz grub makrofagow piankowatych zawierajacych sluz. imfocyty srodnablonkowe nieliczne
Tomek0700 pisze: Bralas na to leki przeciwzapalne?
nie, na to bralam metronidazol
Tomek0700 pisze: Co lekarze na to powiedzieli? U ilu bylas?
ze to IBS, ze nie CD,
bylam w Tarnowie u dwoch ( gastro) , w Lublinie u dwoch ( gastro polecony na forum i chirurg- analizowal mi wtornie wyniki z kolo ), w Zamosciu u trzech( 2 gastro i chirurg) plus liczni lekarze rodzinni.

Nie podwazam diagnozy IBS, jak ma mnie dopasc to mnie dopadnie, ibs tez meczy, dezorganizuje zycie, prace.
nie chce brac silniejszych lekow bo jezdze autem, opiekuje sie dzieckiem, jestem prawnikiem i nie moge brac nic to wplywa na koncentracje...
LIPA Z tym brzuchem, LIPA :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”