IBS - Zespół Jelita Drażliwego

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: lubelskie

Re: zespół jelita drażliwego

Post autor: LOSMARCELOS » 20 kwie 2012, 11:25

tzn mój tato miał robiona kolonoskopie i mówił,że w miarę bez bólu....Ale to zależy pewnie od organizmu...Ogólnie mam wrażenie,że najlepiej się czuje jak nie ma stresu i dużo wolnego czasu jest...W pracy jak w pracy,nie jest zle...Jeszcze jedno mi się przypomniało...Odkąd czasów jak byłem nastolatkiem i zacząłem się spotykać z dziewczynami to zawsze mówiłem,że przed randka należy iść do ubikacji na "tron" nawet jak się nie chce.Profilaktycznie,na zapas...Do dzisiaj przed wyjściem z domu zawsze idę do wc nawet jak mi się nie chce...Ale to samo ma mój tato i brat...Dziwne.:)
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2012, 11:29 przez LOSMARCELOS, łącznie zmieniany 1 raz.

Agula84
Aktywny ✽✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 20 kwie 2012, 11:25

przede wszystkim polecam gastromed na wallenroda w lublinie, wspaniali lekarze, proesjonalne podejscie- jakbys mial placic to tam, podejrzewam ze moznaby sie uomwic prawie od reki. W zamosciu na kolonke na fundusz czekalam niecale 3 miesiace, a histopat robiony i tak w lublinie wiec moze warto sprobowac tak. lekarz podczas padania pobral 10 wycinkow!!!! mnie nie bolala kolonoskopia, bylo niemilo bo jak sie pcha w pumpe cos co ma metr dlugosci to milo z reguly nie jest, ale bylo sympatycznie delikatnie i ok, do tego stopnia ze sie smialam z lekarzem a on mi sie spytal czy wszystko ok, bo nie maja takich pacjentow jak ja i na koniec uslyszalam ze beda mnie zapraszac ;))
kolonoskopia nie jest wymieniona np w wikipedii jako obowiazkowe badanie i czytalam ze mozna zdiagnozowac ibs bez kolonki- naraza to moim zdaniem pacjenta na przedluzajaca sie diagnoze powazniejszego schorzenia- czy moze narazic w sytuacji gdy to nie ibs. na forum jest niestety duzo ludzi ktorzy zaczynali od niepelnej diagnozy ibs a konczyli na chorobie zapalnej. Co wiecej, nawet kolonoskopia nie gwarantuje tego, że od razu bedzie wiadomo co to za choroba ale zawsze to jest jeden krok do przodu.
Agula 84 :)

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽

Post autor: LOSMARCELOS » 20 kwie 2012, 11:38

Mój tato był w Gastromedzie na Wallenroda...Ja tam mam do tego ośrodka skierowanie do psychologa.A kogo tam polecacie?Ja byłem tak w ogóle u gastrologa w Luxmedzie u dr C. Łozowskiego...Ogólnie najgorszy okres to był grudzień,styczeń,luty.Teraz jest juz lepiej,po konsultacji i tym leku,ale to jeszcze nie to....W ogóle zacząłem słuchać muzyki klasycznej tzn dokładniej baroku,to też mi pomaga...

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: taloca » 20 kwie 2012, 11:46

LOSMARCELOS pisze:.A kogo tam polecacie?
poczytaj sobie tutaj viewtopic.php?t=4325&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽

Post autor: LOSMARCELOS » 20 kwie 2012, 12:49

Czytałem:)Ale nie wiem w sumie do kogo iść w gastronomedzie...A może ktoś się orientuje jaki psycholog tam dobrze się zna na nerwicy i hmm problemach właśnie takich,że z nerwów boli brzuch?

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 20 kwie 2012, 14:28

LOSMARCELOS pisze:Czytałem:)Ale nie wiem w sumie do kogo iść w gastronomedzie..
to zadaj to pytanie w tym temacie który podałam viewtopic.php?t=4325&start=90 o lekarzach gastrologach z województwa lubelskiego rozmawiamy właśnie tam po to żeby nie robić zamieszania i nie mieszać tematów. Poza tym to jest temat o IBS i wiele osób tutaj nie zagląda, a pewnie leczą się w tym Gastromedzie i kogoś polecą, ale pytaj o to we właściwym dziale.
LOSMARCELOS pisze:A może ktoś się orientuje jaki psycholog tam dobrze się zna na nerwicy i hmm problemach właśnie takich,że z nerwów boli brzuch?
Na temat psychologa z Lublina załóż nowy temat w tym dziale viewforum.php?f=87 lub w tym dziale viewforum.php?f=37 będzie czytelniej :)
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
malaperelka
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: malaperelka » 20 kwie 2012, 18:07

LOSMARCELOS pisze:Boję się bólu przy badaniu...Tzn mogę zapłacić byle to dobrze zrobili...Ogólnie to na tej diagnozie lekarz napisał zespół jelita drażliwego i lek desputalin retard i zalecana wizyta u psychologa lub psychiatry...Kiedyś mialem duszności i bole głowy dość często.Pomogła jedna wizyta u neurologa i 2 tyg brania sympramolu...
Polecam znieczulenie. Ja miałam robioną kolonoskopię prywatnie w lekkim znieczuleniu ogólnym a po wybudzeniu się nie czułam w ogóle żadnego dyskomfortu, czy bólu. Najbardziej nieprzyjemne jest samo przygotowanie do badania - fortrans, ale i to da się przeżyć.

Miałam również gastroskopię, która trwała może 5 minut (na żywca) i oprócz odruchu wymiotnego, było ok.

Naprawdę, te badania nie są tak straszne "jak to malują".

[ Dodano: 20-04-2012 ]
LOSMARCELOS pisze:Czytałem:)Ale nie wiem w sumie do kogo iść w gastronomedzie...A może ktoś się orientuje jaki psycholog tam dobrze się zna na nerwicy i hmm problemach właśnie takich,że z nerwów boli brzuch?
Moim zdaniem najpierw powinna zostać zrobiona pełna diagnostyka i jeśli potwierdzi się IBS a Ty będziesz odczuwać potrzebę konsultacji z psychologiem, to wtedy możesz zacząć terapię.
Pozdrawiam,
A.
-----
Duspatalin x2, Sanprobi x1, UlgixMax Wzdęcia x3

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽

Post autor: LOSMARCELOS » 20 kwie 2012, 18:53

Tzn. już do psychologa się zapisałem, no ale kolejna wizyta u gastrologa to swoją drogą :) Zresztą, chyba psycholog mi nie zaszkodzi. Zobaczymy co mi inny gastrolog powie...

Awatar użytkownika
malaperelka
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: malaperelka » 21 kwie 2012, 01:22

Moja gastrolog powiedziała, że często pacjenci wyją z bólu. Oczywiście jest część, których to badanie w ogóle nie boli.

Poza tym istnieje ryzyko, że pacjent z bólu zacznie się wyrywać, rozerwie jelito i będzie tragedia. Dlatego ona poleca znieczulenie dla dobra pacjenta i komfortu badania. Oczywiście decyzję każdy podejmuje sam na własną odpowiedzialność.
Pozdrawiam,
A.
-----
Duspatalin x2, Sanprobi x1, UlgixMax Wzdęcia x3

LoneWolf
Początkujący ✽✽

Post autor: LoneWolf » 21 kwie 2012, 08:57

Ja miałem przerwane badanie z powodu nietolerancji bólu, wtłaczane powietrze rozpierało mi jelito i było to bardzo nieprzyjemne, no i zgięcie jelitowe mam strasznie pokrzywione i pod chorym kątem, więc nie było co się męczyć. Gdyby nie potrzeba wtłaczania takich ogromnych ilości powietrza do jelita w celu rozświetlenia zgięcia jelitowego to badanie samo w sobie jest do przejścia bez problemu, nie trzeba panikować.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 21 kwie 2012, 11:01

Zenobius pisze:A ja "polecam" na zywo :-)

Tak naprawde te badania nie bola, bo jelita nie sa unerwione. Ich polaczenie z tkanka w okol jest. Moj dyskomfort polegal na niewypompoowaniu powietrza z jelit. Ale mysle, ze ja ksie ma orzsdanego lekarza, to mozna go poprosic, zeby wypompowal powietrze i jest ok :-)
No chyba nie do końca, bo jak ktoś ma spastyczne jelito to ma straszny ból przy badaniu, moja sąsiadka tak miała, wydzierała się na całą przychodnię i płakała z bólu.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽

Post autor: subzero » 21 kwie 2012, 15:53

Ja również polecam znieczulenie do tego badania, na żywca bylo okropnie bolesnie i też musieli przerwać z tego powodu

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: noodle » 22 kwie 2012, 12:58

Mam pytanie. Biorę ten sulfasalizn en krka i wyczytałam, że zaleca się okresowe badania krwi (pełna morfologia z rozmazem) w początkowym okresie 1-2 razy na miesiąc, następnie co 3-6 miesięcy. Czy Wy je wykonujecie? Czy ten lek mocno szkodzi? Bo czytałam, że ma efekty uboczne jak: często: potencjalnie śmiertelna leukopenia, neutropenia, makrocytemia;
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Natalka » 23 kwie 2012, 19:07

Na swoje pytania znajdziesz odpowiedź w dziale Leki, a dokładnie tu viewforum.php?f=68
ten wątek jest o IBS a nie o sulfie i jej skutkach ubocznych.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽

Post autor: LOSMARCELOS » 10 maja 2012, 09:47

Hmm a ja zaobserwowałem sporą poprawę jak wyjechałem na Węgry (inny klimat, wolne) i w końcu zamknąłem pewne tematy z byłą dziewczyną. Dietę mimo to trzymam. Właściwie biegunki się skończyły... Na Węgrzech to były dni, że np. w ogóle nie byłem w WC (poza siusianiem) :wc: Ale np. jak jest stres i już w PL jestem to problemy czasem z chodzeniem do toalety wracają...
Czyżby klimat i tryb życia AŻ tak bardzo miał znaczenie?
Gastrolog mi powiedział, iż jest taka teoria, że osoby wrażliwie społecznie częściej chorują na zespół jelita drażliwego... :roll: :idea:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”