IBS - Zespół Jelita Drażliwego

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pea
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: śląskie

Re: zespół jelita drażliwego

Post autor: pea » 16 mar 2011, 22:11

Alis pisze:W pierwszym histopatologicznym wyszło mi :miernie nasilone przewlekłe zapalenie jelita (nie upoważnia do stwierdzenia CU) a na drugi czekam. Lekarze odstawili mi sulfasalazynę. Myslicie, że to remisja? Czy w histopatologicznym powinno coś wyjść , skoro było zapalenie?

[ Dodano: 16-03-2011 ]
Ewkunia, diagnoza wynika z tego że w kolonoskopii jelito wygląda na czyste a mnie boli. Stolec mam dobry, oczy już mnie nie bolą a ciagle mam skurcze i tępy ból nad pępkiem.
Alis jak na moje oko nie ma sie tutaj czego przyczepić, rzeczywiście jest duża możliwość że nic groźnego Ci nie jest, ja też mam na wypisie zapalenie jelit, ale od bodajże 3 lekarzy słyszałam, że to normalne po czyszczeniu się do kolonoskopii (płyn baaardzo drażni jelita...). Poczekaj do następnego wyniku.

Tola
z tego co wyczytałam w Twoim profilu to masz CD, nie wiem jak to działa w tym wypadku, ja cały czas piszę o chorobie psychosomatcznej.. nie wiem sama jak sobie z tym poradzić i jak "się naprawić" ale mam nadzieję że się dowiem ;)

LoneWolf
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: LoneWolf » 16 mar 2011, 22:54

Byłem dziś u lekarza, wszystkie wyniki, pobrania, usg w porządku, nie ma żadnej możliwości na jakąś chorobę poważniejszą. Dieta do końca życia? Nie podoba mi się to, lekarz nawet nie chciał dać mi czegoś na zmianę flory jelitowej lub enzymy. Zmieniam lekarza :).

Agula84
Aktywny ✽✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 17 mar 2011, 22:17

ChildOfCracow, no to tylko sie cieszyc ze wszystko ok :)

pea, wreszcie ktos kto chociaz troche potwierdza to co slyszalam od lekarzy w kwestii zapalenia jelita... ( nie umiem teraz zacytowac tego co napisalas, ale sie kiedys naucze...:)

i tez nie potrafie zapanowac nad stresem- jak to niby ma dzialas? z jednej strony jakas trudna sytuacja a z drugiej moje ja ktore mowi, ze nie ma sie czym denerwowac??? przeciez tak bym sie nakrecila, ze skonczylo by sie zawalem, a nie biegunka... moim zdaniem mozna probowac sie relaksowac po stresie, przed stresem, ale na sam stres to ja pomyslu nie mam....
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
Carl
Doświadczony ❃
Choroba: CD

Post autor: Carl » 18 mar 2011, 12:07

tola pisze:Wiem jednak,że naweet najmniejsza sytuacja stresująca,choćby drobiazg po chwili wywołują u mnie jelitową masakrę.
Ja mam dokładnie to samo :-)
Wpi**** budyń jak Miska każe :-P

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 18 mar 2011, 12:37

Niepokoją mnie te moje skurcze i tępy ból w nadbrzuszu. Czy to rzeczywiście zespół jelita drażliwego? Wyczytałam gdzieś w necie, że te bóle nie budzą w nocy, a ja już 5 noc nie śpie właśnie z powodu bólu. Przestrzegam diety, nie mam żadnych stresów, mam urlop dziekański i wypoczywam. Nie mam pojęcia od czego te bóle. czy u was też zespół jelita drażliwego ma taki przebieg? Może ból w nadbrzuszu to wcale nie jelito tylko żołądek albo dwunastnica?
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: ewkunia » 18 mar 2011, 13:05

A kiedy miałaś gastroskopię?
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 18 mar 2011, 13:25

W sierpniu

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: ewkunia » 18 mar 2011, 13:51

Idź do lekarza z prośbą o powtórzenie. Tak nie może być.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 18 mar 2011, 17:51

Alis pisze:Niepokoją mnie te moje skurcze i tępy ból w nadbrzuszu.
Alis pisze:Może ból w nadbrzuszu to wcale nie jelito tylko żołądek albo dwunastnica?
Kiedy zakładałam karty chorobowe u różnych specjalistów z nadzieją, że w końcu ktoś mi powie co jest grane, to byłam pewna, że boli mnie żołądek, piecze zgaga + jakieś dziwne, kurczowe bóle (właśnie żołądka?). :neutral: Ogólnie to moje ówczesne dolegliwości określałam jako dziwne :wink:
Z takimi dolegliwościami + mdłości i wymioty, trafiłam na oddział gastroenterologiczny. Miałam tylko gastroskopię + h. Pylori i wszystko w normie. Na tej podstawie stwierdzono u mnie IBS.
Najlepsze jest to, że Crohnowe zmiany mam w zupełnie innym miejscu, niż wtedy określałam lokalizację bólu.
NZJ zdiagnozowali u mnie po prawie roku po bezskutecznym leczeniu na IBS...
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Agula84
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Agula84 » 18 mar 2011, 18:00

Natuśka, to gdzie masz zmiany? i mialas tylko gastroskopie robiona i helicobacter, i nic wiecej? czy wszystko ponadto bylo w normie? bo dzisiaj jakos ciezko kumam...
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 18 mar 2011, 18:05

Diagnoza IBS zapadła tylko po gastroskopii i h. Pylori- wszystko było normie. Morfologia była na granicy poprawności.
Przez rok byłam leczona na j. drażliwe bez skutku, aż do ostrego rzutu CD.
Zmiany mam w okolicy kątniczo- krętniczej.

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.

2. Normalne życie...

LoneWolf
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: LoneWolf » 18 mar 2011, 20:11

Mi lekarz odradzał wszystko, od razu chciał mnie wysłać z kwitkiem do domu, ja jednak wymusiłem kilka badań ale on zdania nie zmienił - nie da mi się pomóc :neutral: . Ja jednak sądzę że się da i znajdę takiego lekarza który mi pomoże a nie bedzie mówił "z tym da się żyć" :evil:

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 20 mar 2011, 14:42

Natuska, a jak wyszło że masz CD, zrobili Ci kolonoskopie i wyszło, czy w histopatologicznym? Miałaś biegunki?

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 20 mar 2011, 16:50

Alis pisze:Natuska, a jak wyszło że masz CD, zrobili Ci kolonoskopie i wyszło, czy w histopatologicznym? Miałaś biegunki?
CD stwierdzili po kolonoskopii (były widoczne zmiany makroskopowe) i na podstawie wycinka histopat. Biegunka pojawiła się dopiero przy pierwszym, ostrym rzucie (kwiecień 2009) i od tamtej pory miewam ją często... ;/ Do tamtego czasu miałam wszelkie objawy typowe bądź mniej typowe dla Crohna, ale biegunki nie miałam. Mogłabym napisać, że bardziej brało mnie w kierunku mdłości i wymiotów, bo właśnie to wtenczas uprzykrzało mi życie... :neutral:

2. Normalne życie...

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 20 mar 2011, 17:38

Czyli wychodzi na to, że jeżeli w histopatach wyjdzie mi wszystko ok, tzn. że jelito jest w porządku. Może jeszcze powtórzę gastroskopię, a jeżeli tam wyjdzie wszystko dobrze, to nie ma chyba innej możliwości i to ostra postać (jeżeli mozna tak powiedzieć) jelita nadwrażliwego, no nie?? Krew, usg mam dobre.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”