IBS - Zespół Jelita Drażliwego

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Adorable
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Re: zespół jelita drażliwego

Post autor: Adorable » 10 sie 2014, 13:00

Jac, dziękuję, poczytam o tym probiotyku. Do marca magnez brałam nieprzerwanie przez ok. 2 lata. W marcu odstawiłam ze względu na żołądek. W każdym bądź razie podczas stosowania magnezu też miałam zaparcia.

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 10 sie 2014, 13:41

Adorable pisze:Z tego, co wiem, wszelkie problemy z tolerancją glutenu manifestują się bólami brzucha po zjedzeniu np. chleba czy biegunkami.
jakie życie i diagnostyka byłyby wtedy piękne! ;)
To mocno zakorzeniony stereotyp. Przy nietolerancji glutenu można być otyłym, mieć wzdęcia, ogromne zaparcia, schizofrenię, cierpieć na niepłodność, tzw. brainfog, objawy padaczkowe, generalnie dolegliwości z każdego układu.
I nie tylko po zjedzeniu słynnego chleba. Gluten może być w herbacie czy maślance. Podły :twisted:

Poczytaj sobie o tym probiotyku od Jac, na pewno nie zaszkodzi. Trzymam kciuki
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Adorable
Debiutant ✽

Post autor: Adorable » 10 sie 2014, 13:49

Maatylda, a są jakieś badania w kierunku nadwrażliwości na gluten? Bo wiem, że alergię łatwo sprawdzić, ale nadwrażliwość? Wolę zrobić badania przed wcześniejszym wprowadzaniem diety ;)

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃

Post autor: Maatylda » 10 sie 2014, 13:54

Można zbadać w dorbym labach reakcję na gluten w klasie IgG- to będzie potwierdzenie alergii opóźnionej- inaczej NIETOLERANCJI glutenu.

Natomiast nadwrażliwość stwierdza się po wykluczeniu celiakii (przeciwciała i biopsja jelita!), alergii i nietolerancji.
Nadwrażliwość leczy się tak samo jak powyższe- skrupulatną dietą bezglutenową. Jeśli objawy i inne nieprzyjemności znikną na diecie bez grama glutenu i wrócą po prowokacji- czyli zjedzeniu czegoś glutenowego, to jest to potwierdzenie diagnozy.

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: iza121 » 10 sie 2014, 14:22

Jac pisze:Warto również rozważyć zastosowanie suplementów zawierających magnez. Może on powodować rozrzedzenie stolca, co w Twoim przypadku akurat mogłoby mieć pozytywne skutki.
może, a nawet biegunki ale to raczej jak jest stosowany w nadmiarze :wink: "Normalna" suplementacja magnezu takich rewelacji nie spowoduje

Adorable
Debiutant ✽

Post autor: Adorable » 10 sie 2014, 15:05

Maatylda pisze:Można zbadać w dorbym labach reakcję na gluten w klasie IgG- to będzie potwierdzenie alergii opóźnionej- inaczej NIETOLERANCJI glutenu.
Nietolerancja u mnie wykluczona ;) Miałam zlecone wykonanie przeciwciał przeciwko transglutaminazie tkankowej lub endomysium mięśni gładkich w klasie IgA. Robiłam to pierwsze (p/c transglutaminazie) i wyniki jak najbardziej w normie. Oczywiście IgA też oznaczałam i było w porządku. Pomyślę jeszcze może o zrobieniu badania na alergię ;)

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃

Post autor: Maatylda » 10 sie 2014, 15:19

Adorable, celiakię 100% wykluczy tylko i wyłącznie biopsja dwunastnicy. Dorośli często mają ujemne przeciwciała, a rozwiniętą postać celiakii wewnątrz jelita. Poza tym zbadałaś tylko jedne i w jednej klasie, to mało. Tylko informuję jak to wygląda, nie naciskam na dalsze badania :)
Alergię zbadasz np w Diagnostyce. Mówisz który po prostu który alergen. W klasie IgE na pewno zbadają, ale z tego co się orientuję w IgG też już oferują takie badanie.

Adorable
Debiutant ✽

Post autor: Adorable » 10 sie 2014, 15:42

Maatylda, wiem o tej celiakii, ale biopsji raczej nikt nie jest skory mi robić ;) Zresztą większość lekarzy olewa temat, skoro nie mam biegunek. A czy wystarczy, że zrobię tylko ten alergen czy muszę też oznaczać klasę, w której będzie robiony?

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: iza121 » 10 sie 2014, 15:52

Adorable, w sumie, to zamiast męczyć się badaniami wystarczyłoby abyś odstawiła gluten na jakiś czas, jak pomoże to należałoby zostać na takiej diecie, jak nie pomoże, to oznacza, że to nie to :wink:

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃

Post autor: Maatylda » 10 sie 2014, 16:03

Adorable pisze:Zresztą większość lekarzy olewa temat, skoro nie mam biegunek.
to jest straszne..

w klasie IgE wyjdzie alergia klasyczna
w klasie IgG alergia opóźniona- nietolerancja, od niedawna możliwa do zbadania

możesz przejść na dietę ściśle bezglutenową na powiedzmy 2 tygodnie. jeśli po tym czasie nie odczujesz ŻADNEJ poprawy, to wróć do normalnej. Ale jeśli zaparcia, bóle i wzdęcia znikną, to włącz ponownie gluten i zobacz co się będzie działo.

Adorable
Debiutant ✽

Post autor: Adorable » 10 sie 2014, 16:14

iza121 pisze:Adorable, w sumie, to zamiast męczyć się badaniami wystarczyłoby abyś odstawiła gluten na jakiś czas, jak pomoże to należałoby zostać na takiej diecie, jak nie pomoże, to oznacza, że to nie to :wink:
Heh, dla mnie kolejna dieta będzie większą męczarnią ;P
Dziękuję za odpowiedzi, pomyślę nad tym.

Olo_1983
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: Olo_1983 » 04 wrz 2014, 13:22

U mnie IBS stwierdzono z 13 lat temu razem z refluksem. Przepuklina przełyku doszła później bo w 2008, w 2013 yersinia i zapalenie. Raz na jakiś czas się odzywa IBS ale na to leków nie borę. W sumie chyba zaparcia są lepsze niż biegunki bo nie traci się masy ciała a widziałem, w szpitalu, że to jest problem w chorobach jelit.

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS

Post autor: Agula84 » 15 wrz 2014, 09:54

ciąża nasiliła mi objawy IBSA. :(

[ Dodano: 15-09-2014 ]
podczas weekendu byłam w domu u rodzicow, 3 dni żadnych biegunek, wzdęc, gazów- NIC. Jakbym u siebie zjadła to co zjadłąm u rodzicow to by mi intensywna terapia właśnie pomagała. przy czym wrocilam juz wczoraj, a dzisiaj juz od rana 2 razy zaliczyłam wc, biegunki niby nie ma, ale normalnie tez nie jest. tak dziala mój zespół jelita drażliwego... trzeba sie przeprowadzic do mamusi :)) co oczywiscie nie wchodzi w gre...
Agula 84 :)

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: lubelskie

Post autor: LOSMARCELOS » 17 wrz 2014, 23:52

Jest jeszcze coś co pomaga na jelita (przynajmniej mi).
Olej z czarnuszki siewnej...
Jedna łyżka dziennie...
Dodatkowo ten olej pomaga w walce z alergią, trochę poprawia pracę wątroby i... trzustki.

No i cera i włosy się poprawiają... Na prawdę.
Raz w tygodniu dodatkowo ten olej można sobie nałożyć na twarz i włosy,po pół godziny spłukać.
http://www.huffingtonpost.com/2010/06/3 ... 29602.html
"... Wprowadzam do doliny łez teorie sensu życia... "

Jacekx
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Post autor: Jacekx » 18 wrz 2014, 21:48

Agula84
My tak mamy w , że w CU podróże czyli przeniesienie się w inne miejsce ...... dobra atmosfera w nowym miejscu przebywania w przebiegu choroby np. tak jak u mnie czynią CUDA.

Uzyskujemy wrażenie , że podróże i dobra atmosfera psychiczna leczą a może leczą naprawdę?
Wielokrotnie mi podróże w moje ukochane polskie góry czy górki zaleczały chorobę na czas pobytu i trochę po nim.
Niestety mnie zwykłego polskiego belfra nie stać było finansowo na częste wyjazdy i podróże
:(

Pozdrawiam

jacekx

Ps. Losmarcellos mi diety czy spec zioła nie pomogły nigdy natomiast wprowadziły urazy
do pewnych potraw.
Np. 6 misięczne jedzenie tylko ryb w różnych postaciach wprowadziły niechęć do ryb gotowanych a terapia marchewkowa 1.5 litra soku z marchwi dziennie podrażniła wątrobę i upodobniła do Chińczyka :kox: :detektyw:
Ostatnio zmieniony 02 lis 2014, 23:25 przez Jacekx, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”