IBS - Zespół Jelita Drażliwego

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: zespół jelita drażliwego

Post autor: Jarczyslaw » 30 lip 2012, 23:32

Problem w tym, że jakiekolwiek stresy i pesymistyczne myślenie zdaje się nasilać objawy. Należy ich bezwzględnie unikać ;) Drugą sprawą jest to, że wyjazdy zazwyczaj mogą się wiązać z problemami z brzuchem z racji zmiany diety czy flory bakteryjnej itd.

Możesz coś pokombinować z dietą oraz wspomóc się jakiś probiotykiem.
[center]Trzymajmy się ramy, to się nie posramy![/center]

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: lubelskie

Post autor: LOSMARCELOS » 31 lip 2012, 16:56

Tak właśnie na coś wpadłem.... może te akcje biegunkowe na przemian z bólami brzucha i czasem zaparciami itp. powoduje coś co się nazywa "Candida albicans" ? Można to wykryć za pomocą badania IgE sp. Candida albicans (M5) z krwi...
Warto też zrobić dodatkowe badania kału na Lamblie (ELISA) ?
Standardowe badania kału które robiłem (na pasożyty 1 oznaczenie) tego nie zawierały...
Warto coś takiego zrobić? Bo chce mieć jak najwięcej badań przed wizytą u kolejnego gastrologa....
Wczoraj zrobiłem sobie hormon tarczycy, trzustkę - wyszło OK, uczulenie na mleko krowie (klasa 0 wyszło), test na Celiakie wyszedł negatywny (czyli też ok)...
Ciekawe czy kolejny gastrolog odmówi skierowania na kolonoskopie (ja mówię zawsze, że mogę zapłacić, nie ma problemu, aby nie bolało za bardzo i mieć to z głowy)...
A może ja sam szukam dziury w całym... Bliska osoba powiedziała mi, żebym szukał dobrego psychoterapeuty... Ale czy psychika może powodować aż takie zachwiania w oddawaniu stolca i bóle brzucha (nerwobóle?). :suckeddown:
Sam już nie wiem :help: :oops:
"... Wprowadzam do doliny łez teorie sensu życia... "

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: subzero » 31 lip 2012, 17:41

LOSMARCELOS pisze:Bliska osoba powiedziała mi, żebym szukał dobrego psychoterapeuty...
mi też tak powiedziano, a potem wylądowałam na izbie przyjęć :P
rób lepiej te badania, zawsze sumienie ma się spokojniejsze więc w sumie psychika też czuje się lepiej

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 31 lip 2012, 17:45

LOSMARCELOS pisze:Tak właśnie na coś wpadłem.... może te akcje biegunkowe na przemian z bólami brzucha i czasem zaparciami itp. powoduje coś co się nazywa "Candida albicans" ? Można to wykryć za pomocą badania IgE sp. Candida albicans (M5) z krwi...
Warto też zrobić dodatkowe badania kału na Lamblie (ELISA) ?
Candida czyli grzybek większosć osób ma, znaczy się my wszyscy mamy tylko jak organizm osłabiony albo po antybiotykach to lubi się namnażać. Na grzyba posiew z kału najlepszy.
A badanie kału na Lmblie to ty powinieneś mieć już dawno, żebyś mógł mówić, że masz IBS. To są podstawowe badania.
LOSMARCELOS pisze:A może ja sam szukam dziury w całym... Bliska osoba powiedziała mi, żebym szukał dobrego psychoterapeuty... Ale czy psychika może powodować aż takie zachwiania w oddawaniu stolca i bóle brzucha (nerwobóle?).
Oczywiście, że może, każdy człowiek inaczej reaguje na stres, kiedy ja się stresuje to bolą mnie ręce, tak też miałam przed maturą. Powinieneś pomysleć, poobserwować, jak jest kiedy się stresujesz, czy rzeczywiście, to kwestia psychiki. Pamientam, że jak na wakacjach jesteś to jest lepiej, może masz prace stresującą. Jakieś tabletki na uspokojenie można spróbować brać, albo do psychologa się udać i zobaczysz czy będzie lepiej :wink:
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽

Post autor: LOSMARCELOS » 31 lip 2012, 17:59

No to zrobię jeszcze te dwa badania (badania kału miałem na krew utajoną, ogólne badania, i na pasożyty typu tasiemiec itp.)... Tzn. u mnie w moim mieście w laboratorium to badanie Lamblia jest z kału, a na Candide tylko z krwi widziałem...przynajmniej na stronie WWW...
Nie wiem czemu żaden lekarz na to nie wpadł, mam wrażenie, że lekarze olewają pacjentów z IBS... BTW. jakoś w piątek źle się czułem, straszna biegunka, ból brzucha, no i panna zaproponowała, żebym zajechał na pogotowie, no i zajechałem po drodze (akurat była stacja), to też lekarka dyżurna mówiła o IBS (mówiłem jakie miałem badania)...
Owszem, nie przeczę psychika ma duże znaczenie... no ale...
No nic, zrobię jeszcze ten test na Candide i Lamblie, jak nic nie wyjdzie to pozostaje kolonoskopia po wakacjach... Jeśli też nic nie wyjdzie, to faktycznie IBS...
Ciekawe czy da się załatwić na NFZ psychoterapie...
Nie rozumiem, kiedyś miałem straszny problem w lecie z katarem (aż głowa bolała), straszna alergia, najgorzej było jak byłem dzieckiem... Od 2-3 lat alergia zniknęła. Wystarczy, że dwa tygodnie pobiorę leki i jest OK. Jak jedno choróbsko zniknie to pojawia się jakieś drugie :| To jak z blachą w FSO Polonezie... Usunie się rdze z błotnika, to za miesiąc wyskoczy na drzwiach :D :twisted:
P.S. Co to jest klasa 0 w teście na uczulenie na krowie mleko ? Coś takiego

Kod: Zaznacz cały

F2 - mleko krowie <0,10 IU/ml
Steżenie (IU/ml) Klasa
<0,35                0
Z moich obserwacji wynika (i odkąd pamiętam tak było), że po mleku często mnie "goni" do ubikacji. A taka szkoda, bo uwielbiam przetwory mleczne :|
Alis - ja odkąd pamiętam, w sytuacjach stresowych chodziłem do WC. Nawet przy "pozytywnym" stresie np. przed randką jak byłem nastolatkiem to zawsze "profilaktycznie" siedziałem w WC... nawet jak nic nie było to musiałem tam pójść "na wszelki wypadek".
Już nie powiem ile książek przeczytałem w WC :D
No nic przepraszam, za przydługiego posta.... Mam nadzieje, że Nam wszystkim zdrowie się polepszy...

Awatar użytkownika
malaperelka
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: malaperelka » 31 lip 2012, 19:04

Jarczyslaw pisze:Problem w tym, że jakiekolwiek stresy i pesymistyczne myślenie zdaje się nasilać objawy. Należy ich bezwzględnie unikać ;) Drugą sprawą jest to, że wyjazdy zazwyczaj mogą się wiązać z problemami z brzuchem z racji zmiany diety czy flory bakteryjnej itd.

Możesz coś pokombinować z dietą oraz wspomóc się jakiś probiotykiem.
Właśnie, to pewnie stresy:). Probiotyk biorę Sanprobi IBS.

[ Dodano: 31-07-2012 ]
LOSMARCELOS pisze:Może to stres związany z samym wyjazdem...
U mnie to na odwrót : na wyjazdach jest ok... biegunek nie ma (pod warunkiem, że nie jem "śmieciowego" jedzenia)... A jeszcze w cieplejszym i stabilnym klimacie :roll: to już w ogóle super.
malaperelka - może staraj się o tym nie myśleć i weź coś na uspokojenie ? Przy zaparciach tak bardzo widać brzuch? U mnie minimalnie wywala brzuch, kiedyś bardziej... Nie wiem, może to kwestia ćwiczeń na siłowni :D
A przy okazji mam pytanie : czy GASTROBONISOL krople 40g pomaga coś przy IBS?

Tak, widać brzuch, niestety dość mocno... Mam dodatkowo refluks, więc przy stresie aktywuje się wszystko razem. Na uspokojenie mam coś, pobiorę przed wyjazdem:)

A ćwiczenia, no cóż, niestety nie mam mocnych mięśni brzucha ;)
Pozdrawiam,
A.
-----
Duspatalin x2, Sanprobi x1, UlgixMax Wzdęcia x3

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽

Post autor: LOSMARCELOS » 31 lip 2012, 19:40

O specyfiku Sanprobi IBS nie słyszałem. Teraz biorę Debutir...
malaperelka a próbowałaś wyjechać gdzieś w całkiem inny klimat? Np. śródziemnomorski ? Np. na Krete ?
Czasem zmiana klimatu pomaga.....

Agula84
Aktywny ✽✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 31 lip 2012, 20:19

LOSMARCELOS, robilam badania na celiakie, kilka razy. na razie jakos zyje, co dalej zobaczymy :)
Agula 84 :)

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽

Post autor: LOSMARCELOS » 31 lip 2012, 21:28

Agula84 a myślałaś, może o całkowitym zmianie miejsca zamieszkania, klimatu??? Może to wyleczy Cie?? Serio.... Ja czasem nad tym myślę...

Agula84
Aktywny ✽✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 31 lip 2012, 21:55

LOSMARCELOS, ciekawy pomysl, ale nie wykonalny na moje zyczenie- to raz, dwa ze przeprowadzilam sie pol roku temu w CALKIEM INNY KLIMAT i tu mi sie zrobilo znacznie gorzej niz wczesniej chociaz lubie tu byc, podoba mi sie tu, jest ok, a w poprzednim miejscu zamieszkania 8 miesiecy bylam sama z dzieckiem na p********* wsi we wschodniej Polsce. poza tym z uwagi na specyfikę pracy mojego meza nie jest to pierwsza ani ostatnia moja przeprowadzka, ale zupelnie nie zwiazana ze mna tylko z nim, bo to on nas utrzymuje. moim zdaniem trzeba zabiegac o spokój, relaks- jesli oczywiscie rozmawiamy o IBS. No i jeszcze raz powtarzam- stoperan jest moim ulubionym lekiem :)
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
malaperelka
Początkujący ✽✽

Post autor: malaperelka » 31 lip 2012, 22:34

LOSMARCELOS pisze:O specyfiku Sanprobi IBS nie słyszałem. Teraz biorę Debutir...
malaperelka a próbowałaś wyjechać gdzieś w całkiem inny klimat? Np. śródziemnomorski ? Np. na Krete ?
Czasem zmiana klimatu pomaga.....
Faktycznie, w ciepłym klimacie jest mi lepiej, ale w tym roku, że względy na koszty zostaje Bałtyk...
Pozdrawiam,
A.
-----

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽

Post autor: LOSMARCELOS » 31 lip 2012, 22:48

malaperelka Bałtyk nie jest już aż tak tani, ani też ciepły. Wręcz bym powiedział, że jest drogi i zimny...
Za podobną cenę można polecieć na Kretę z All inclusive... Policz sobie wszystkie wydatki nad morzem, za byle duperel się płaci...
Chociaż z drugiej strony te bankructwa biur podróży heh....
A może po prostu pojedź w góry, z dala od ludzi... gdzieś w spokojne miejsce, wyciszyć się... Z bliską osobą, na spokojnie, w środku lasu, blisko przyrody, słuchając relaksującej muzyki... :miłość:
Agula84 - może po prostu hmm spróbuj tzw. muzykoterapii ?
Btw. wiem co relaksuje heheh dobrze... I na chwile pomaga zapomnieć o IBS.... To jest :) Seks :P :) :spoko: i ćwiczenia na siłowni (umiarkowane) :ciezar:

Awatar użytkownika
malaperelka
Początkujący ✽✽

Post autor: malaperelka » 01 sie 2012, 00:07

LOSMARCELOS pisze:malaperelka Bałtyk nie jest już aż tak tani, ani też ciepły. Wręcz bym powiedział, że jest drogi i zimny...
Za podobną cenę można polecieć na Kretę z All inclusive... Policz sobie wszystkie wydatki nad morzem, za byle duperel się płaci...
Chociaż z drugiej strony te bankructwa biur podróży heh....
A może po prostu pojedź w góry, z dala od ludzi... gdzieś w spokojne miejsce, wyciszyć się... Z bliską osobą, na spokojnie, w środku lasu, blisko przyrody, słuchając relaksującej muzyki... :miłość:
Agula84 - może po prostu hmm spróbuj tzw. muzykoterapii ?
Btw. wiem co relaksuje heheh dobrze... I na chwile pomaga zapomnieć o IBS.... To jest :) Seks :P :) :spoko: i ćwiczenia na siłowni (umiarkowane) :ciezar:
Już mamy wykupione noclegi, więc inne miejsca odpadają:).
Pozdrawiam,
A.
-----

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 01 sie 2012, 15:28

LOSMARCELOS pisze:malaperelka Bałtyk nie jest już aż tak tani, ani też ciepły. Wręcz bym powiedział, że jest drogi i zimny...
oj tam :wink: nie znacie się :mrgreen:
LOSMARCELOS pisze:Za podobną cenę można polecieć na Kretę z All inclusive... Policz sobie wszystkie wydatki nad morzem, za byle duperel się płaci...
podróże samolotem robią zaostrzenie, nie wiem jak to jest z IBS ale to przecież też jelita, u mnie właśnie w samolocie wszystko się zaczeło.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 01 sie 2012, 15:31

Alis pisze: właśnie w samolocie wszystko się zaczeło.
brzmi jak początek romantycznej opowieści Alis :wink:

sorrki za OT.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”