IBS - Zespół Jelita Drażliwego

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: małopolskie

Re: zespół jelita drażliwego

Post autor: Agula84 » 27 lut 2011, 20:32

czytam tak ten watek i musze powiedziec ze kazdy ma inaczej- moja mama z ibsem nie trzyma raczej zadnej diety, leki jej pomagaja- ale wystarczy drobny stres i kicha... ja np trzymam diete bo jak bym zjadla pizze wlasnie albo cos tlustego, to wzdecia bole murowane...
tez posilkuje sie lekami na uspokojenie, ale staram sie ich nie lykac zbyt czesto.
Agula 84 :)

LoneWolf
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: LoneWolf » 27 lut 2011, 20:40

Ja też stawiam na psychikę bo wiem, że to przez nią to mam, jestem pewien. Mi leki też nie pomagają, żadne nie dają efektu, dokończam to co mam przepisane bo czemu nie i przestaje oczekiwać czegoś od leków. Leki na uspokojenie tez nie dają efektu, wydaje mi się, mam odczucia, że mój organizm wykazuje objawy zdenerwowania czasem wbrew mojej spokojne z natury psychice. Kłóci się to ze sobą - ja jestem spokojny na umyśle a organizm zachowuję się jakby miał przeżyć jakiś wielki stres :?: . Wyniki krwi też mam w normie. I chyba przyznam ci rację co do objawów, że można je mieć w wyniku tego że czujemy że mogą przyjść "bo cośtam". Jedzenie niekoniecznie może mieć aż taki znaczący wpływ, dziś zrobiłem eksperyment i po dość długim czasie najadłem się wszystkiego co uważam za niewskazane, póki co o dziwo mam spokój, zobaczymy co będzie jutro... Jak czytałem twoje objawy to w zdecydowane większości mam identyczne, niemalże takie same.

Mój problem nie polega na tym, że jestem zatracony w moim stanie i potrzebuje pomocy lekarza czy jakichś mocniejszych leków, po prostu stres mam w domu, a w domu się mieszka, przebywa większość czasu i nie można się go pozbyć/zmienić. Dlatego sytuacja jest naprawdę patowa i bez wyjścia...

pea
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: pea » 27 lut 2011, 22:18

wg mnie naprawdę warto spróbować... człowiek nie zdaje sobie sprawy jak duży wpływ na objawy somatyczne ma jego psychika.
[tak btw: ostatnio mój lekarz opowiedział mi o pacjentce cierpiącej na niesamowity świąd skóry, na który nic nie pomagało. psychiatra przepisał jej citalopram (lek przeciwdepresyjny) i wszystko minęło jak ręką odjął.]

każdy w życiu napotyka właśnie na patowe sytuacje...a raczej nikt nie ma możliwości teleportować się na drugi koniec świata i zapomnieć o swoich problemach, chorobie. w terapii nie chodzi o to, żeby nagle stać się człowiekiem bez problemów, tylko o to, żeby zmienić swoje nastawienie, zobaczyć też życie, które dzieje się poza chorobą i poza problemami, móc świadomie zderzyć się z tym, ale nie zatracić

LoneWolf
Początkujący ✽✽

Post autor: LoneWolf » 27 lut 2011, 23:31

Ja choć depresje mam od hoho i jeszcze dłużej, zawsze unikałem lekarza i nie chciałem leków, bo wpływają one na psychikę, a zawsze chciałem być sobą i samemu radzić sobie jakoś... Widocznie są granice.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 28 lut 2011, 09:37

ChildOfCracow pisze:Mój problem nie polega na tym, że jestem zatracony w moim stanie i potrzebuje pomocy lekarza czy jakichś mocniejszych leków, po prostu stres mam w domu, a w domu się mieszka, przebywa większość czasu i nie można się go pozbyć/zmienić. Dlatego sytuacja jest naprawdę patowa i bez wyjścia...
Zenobius pisze:Uwazam, ze mozna sobie poradzic samemu, na wlasna reke. Ale z czasem sie nauczylem, ze poprosic kogos o pomoc to nic strasznego - wiec zastanow sie nad tym
dodałbym do tego jeszcze coś,
WARTO ROZMAWIAĆ !!
Naprawde,warto szczerze porozmawiać,jeśli w domu są nieporozumienia,to warto byś o nich właśnie porozmawiał z domownikami.
Często jest tak,że to co ty widzisz, inni o tym nie wiedzą,nawet w ten sposób nie pomyślą,trzeba im o tym powiedzieć.
Nawet największe problemy idzie sobie poustawiać w odpowiedniej kolejności,
z drugiej strony może być też tak,że ty się tym zamartwiasz a inni nie,bo to inaczej widzą.
Każdy kij ma dwa konce ,czasem zupełnie rożne,...
punkt widzenia zależy tez od punktu siedzenia..
Leki nie rozwiązują problemow,ale inny punkt widzenia to już zupełnie inna sprawa.
Inni czasem widzą to ,co nam umyka.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 06 mar 2011, 20:39

Witam
Stwierdzono u mnie jelito drazliwe, czy przy jelicie drazliwym wystepuja rano po wstaniu puste odbijania i po kazdym posilku nadmierne odbijanie? czy duspastlin rec moze na to pomoc?

LoneWolf
Początkujący ✽✽

Post autor: LoneWolf » 06 mar 2011, 20:56

Mi się prawie nigdy nie odbija po niczym, może masz refluks, który powoduje takie objawy? Ja mam refluks ale akurat nie sprawia mi on żadnych problemów od żołądka wzwyż, to chyba jest tak że każdy ma swoje własne orginalne objawy :)

Agula84
Aktywny ✽✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 06 mar 2011, 21:16

Tomek0700, mnie tez sie odbija. Duspatalin retard, jest lekiem dojelitowym, i pomaga na jelita, na odbijania raczej nie. mnie sie odbija jak np zmienie pozycje, w czasie jedzenia... taki bonus do ibsa :)
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 07 mar 2011, 21:30

wlasnie nie mam refluksu :( Podobno IBS objawia sie odbijaniem skoro Duspatalin pomaga przy IBSIE to mialem mala nadzieje, ze pomoze mi zneutraliowac ten obiaw :(
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

LoneWolf
Początkujący ✽✽

Post autor: LoneWolf » 07 mar 2011, 23:20

z IBS-em jest różnie, objawy różne, u mnie to głównie problem z trawieniem, słabo coś tym jelitom idzie rozkładanie pokarmów i mam uczucie przelewania, pęcznienia, ruchu w jelitach, potem gazy, rano brzuch obolały od skurczów mięśni brzucha, nieregularne wypróżnianie - zazwyczaj jednak po tym jak coś zjem to idę do WC. Objawy te są nie do wytrzymania, gdy nie stosuje diety lekkostrawnej, chociaż czasem je mam mimo jedzenia lekkich rzeczy. W dodatku często czuję uczucie głodu, nawet gdy coś zjem, ale to chyba przez przyzwyczajenie organizmu z dawnych lat - jedzenie ile się da, teraz gdy nie mogę jeść 90% normalnej zawartości lodówki to dostaje jadłowstrętu od jedzenia ciągle tych samych rzeczy i wmuszam je w siebie na siłę. Uciążliwe...

pea
Początkujący ✽✽

Post autor: pea » 10 mar 2011, 09:29

Tomek a może po prostu połykasz dużo powietrza w trakcie jedzenia/picia, jesz za szybko?

LoneWolf
Początkujący ✽✽

Post autor: LoneWolf » 10 mar 2011, 11:32

Zastanawiałem się zawsze jak to sprawdzić, że połyka się powietrze... Bo jak dla mnie to dziwne troche ;)

pea
Początkujący ✽✽

Post autor: pea » 10 mar 2011, 15:47

najlepiej po prostu zrobić eksperyment i się skupić na każdym kęsie jedzenia i uważać właśnie na to co pisał Zenobius: nie robić wdechód w trakcie połykania :P do tego np wypróbować picie przez słomkę (wtedy nie łapie się zbędnego powietrza).. to wszystko wydaje się śmieszne ale to schorzenie ma nawet swoją nazwę - Aerofagia

LoneWolf
Początkujący ✽✽

Post autor: LoneWolf » 10 mar 2011, 16:30

Człowiek jest bez sensownie zrobiony ^^. Ja mam jeszcze taką wadę żołądka że zaczyna mi się miedzy płucami, więc powinno zasysać się więcej powietrza do niego :D.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 15 mar 2011, 15:25

W pierwszej kolonoskopii wyszło mi przewlekłe zapalenie jelita grubego, teraz znowu miałam kolonoskopie i lekarz powiedział że jelito jest czyste status normalis(czekam na histopaty) i że to jelito drażliwe. Powiedział też że jak byłam uśpiona i teoretycznie nie miałam władzy nad swoim organizmem to jelito i tak było obkurczone. Odstawili mi sulfasalazynę i teraz biorę 3 razy dziennie meteospazmyl i tribux, byłam też u psychiatry ta zmieniła mi sulpiryd na zoloft i kazała iść na psychoterapię...
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”