Chore jelita po CC

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dziobak2001
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie

Chore jelita po CC

Post autor: dziobak2001 » 01 maja 2011, 13:03

Jestem tu pierwszy raz i mam nadzieję że ktoś przeczyta mojego posta...

Trafiłam tu z innego forum...

Moja choroba z jelitami zaczęła się w grudniu 2010 roku po tym jak 26.12 przez CC przyszła na świat moja córeczka.
W trakcie CC przedziurawili mi jelito cienkie, oczywiście nic o tym nie wiedzieli...
Ja cały czas źle się czułam i 28.12 miałam kolejną operację w której okazało się że treść jelitowa wylewała się przez 2 dni do otrzewnej, niestety przyszedł wstrząs septyczny i do 2 stycznia leżałam na OIOM-ie z zapaleniem płuc. Oczywiście w trakcie tej operacji zszyli mi to jelito i mieliśmy nadzieję że wszytko będzie dobrze....niestety 8 stycznia poczułam się źle nie chcieli zmienić mi opatrunku, jak przyjechał mój mąż to zaraz znaleźli się lekarze i znowu wylądowałam na bloku operacyjnym :cry:
Znowu wylewała się treść jelitowa ....drugi raz sepsa i pobyt ba OIOM-ie do 15 stycznia
Tego 8 stycznia wyłonili mi ileostomię i w brzuch włożyli siatę....tak leżałam w szpitalu do 26 stycznia gdzie przeszłam ostatnią operację, usunięcie stomi i zszycie brzucha :smutny:

Teraz włóczę się po lekarzach i sama już nie wiem co robić :neutral:
Gastroenterolog przypuszcza że mam zespól krótkiego jelita (mój mąż wie to od dawna :neutral: )
Mam przetokę jelitową i ciągle muszę zmieniać opatrunki :smutny:
Wieczne biegunki i ciągłe latanie do :wc:
Nie poradziłam sobie z tym problemem psychicznie i jestem na lekach przeciwdepresyjnych :smutny:

Wszyscy mnie pocieszają ale ja jakoś nie umiem sobie z tym poradzić
i mam okrutny żal do pani dr. stażystki która mi robiła CC i zniszczyła mi zdrowie :cry:

Bardzo proszę o jakieś rady i wsparcie...
Dziękuje

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: Chore jelita po CC

Post autor: Alutka86 » 01 maja 2011, 13:52

Merytorycznie niestety nic nie poradzę. Nie mam takiej wiedzy. Ale zobaczysz przyjdzie taki czas, że lekarze dojdą co ci jest i cię wyleczą. Będzie dobrze! Dużo się uśmiechaj do wszystkich. To pomaga :) Ja ponad rok czekałam na diagnozę, ale są tutaj forumowicze, którzy na nią czekali ponad pięć lat. Niestety...

A przechodziłaś takie badania, jak kolonoskopia, gastroskopia. :) Czy pobrano z nich wycinki.
Jaka jest ta twoja przetoka.. Czy zrobiono z niej wycinek do badania histopatologicznego?
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

dziobak2001
Debiutant ✽

Post autor: dziobak2001 » 01 maja 2011, 21:11

Niestety jeszcze żadnych badań mi nie robili bo nie wiemy ile wycieli mi tego jelita.
Muszę jechać do szpitala po ostatni protokół z operacji...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 01 maja 2011, 21:15

A ile jelita cienkiego i/lub grubego ci wycięto?? Jeśli masz przetokę - rozumiem, że brzuszną to czy jest ona jakoś leczona?? Gdzie były robione kolejne operacje - pomijam CC? Czy byłaś konsultowana chirurgicznie w innym ośrodku - nie tym, który wykonywał operacje?? Czy materiał pobrany w trakcie wyłaniania i zamykania stommii było poddany badaniu histopatologicznemu??
Czy zastanawiałaś się nad dochodzeniem odszkodowania??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

dziobak2001
Debiutant ✽

Post autor: dziobak2001 » 01 maja 2011, 21:24

Niestety nie wiem ile mi wycieli jelit :smutny:
Mam przetokę brzuszną, muszę zmieniać opatrunki, na worek stomijny na razie się nie zdecydowałam...przetoka nie jest niczym leczona chirurdzy mówią że jest szansa że sama się zagoi
Kolejne operacje były robione w tym samym szpitalu, bo niestety nie zdążyłam z niego wyjść po CC...Chodziłam na konsultacje do różnych lekarzy,

Materiał z tego co wiem został pobrany, ale wyniku nie znam...
O odszkodowanie będziemy walczyć....

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 01 maja 2011, 21:45

To co musisz zrobić to zażądać kopii całej dokumentacji medycznej. nie epikryzy, ale całości.
Jak można mówić o zespole krótkiego jelita bez wiedzy o tym co się usunęło. Możesz podać mi dane o szpitalu na e-maila. Chirurgicznie bym przetokę konsultowała z prof. Kartkowiczem. Z praktycznego punktu widzenie worek jest lepszy niż opatrunek. Są takie małe.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

dziobak2001
Debiutant ✽

Post autor: dziobak2001 » 01 maja 2011, 21:58

Mam kopie całej dokumentacji w domu mąż im dziurę wiercił
gdyby nie on to by mnie nie było

Brakuje mi tylko protokół z ostatniej operacji...
Wiem tylko tyle że ominęli jakąś pętlę jelita cienkiego i połączyli cienkie od razu z grubym
mąż mówi że usunęli mi 1/4 jelita grubego i 1/3 jelita cienkiego, niby tak jest :neutral:
Dietetyk na razie nie karze ruszać przetoki....
na razie wole opatrunek :smutny:

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 01 maja 2011, 21:59

dziobak2001 stomia to nic złego :)
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

dziobak2001
Debiutant ✽

Post autor: dziobak2001 » 01 maja 2011, 22:03

Wiem że to nic złego....miałam ją przez 3 tygodnie i jeszcze większy worek jak leżałam w szpitalu....nazwałam go głodziuś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Bo wiecznie był nie zżarty :mad: :wink:

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 01 maja 2011, 22:04

Czyli nie masz pełnej dokumentacji. A hist-pat? Ja wiem, że chirurgami ciężko się rozmawia, i chyba nie umieją pisać, ale trzeba walczyć o swoje.

dziobak2001
Debiutant ✽

Post autor: dziobak2001 » 01 maja 2011, 22:07

Teoretycznie nie mam...
a hist-pat też nie mam :twisted: ...jesooo jacy oni są wredni :mad:

[ Dodano: 02-05-2011 ]
Mąż pojechał do szpitala po dokumenty... :neutral:

Awatar użytkownika
szczesciara
Początkujący ✽✽
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: podlaskie

Post autor: szczesciara » 28 maja 2011, 10:30

Boshe...gdzieś Ty trafiła :szok: to jakaś rzeźnia a nie szpital! Z tego co opisujesz to nie masz całej dokumentacji...
Jak raz miałam okazje brać cała dokumentację, to stałam i była kserowana strona po stronie, a był caluśki segregator, wzięłam doszczętnie wszystko, nawet nic nieznaczące :cenzura: ...
Śmie twierdzić, że w twoim przypadku maja dużo na sumieniu i maja co ukrywać! Walcz o swoje!
I głowa do góry, po każdej burzy wychodzi słońce, teraz jest cieżko, ale będzie lepiej!
I tak jak radzi mamcia...zdecyduj sie na woreczki na tą przetokę, bo to wygodniejsze i szybciej zacznie ci się goić...
Z tego co pamiętam, pisał tu pan który właśnie nalepiał worki na przetokę...

Swoja drogą...jak przy cc można przedziurawić jelito? przecież interwencja jest w obrębie macicy...

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Gottii » 30 maja 2011, 14:27

dziobak2001 dowiedz się kto jest dyr szpitala/ kliniki i napisz pisemna prośbę o wydanie dokumentacji tej konkretne dokumentacji, jeśli są jaja ubezpieczaj się pisemnie, bo jak mówią przedmówcy coś jest nabrojone i teraz kręcą z tą historią choroby.
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”