Czy mogą mi wyciąć jelito?

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Piciu
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Czy mogą mi wyciąć jelito?

Post autor: Piciu » 12 maja 2011, 22:43

W sprawie odstawieniu leku , powinien chyba wypowiedzieć się lekarz gastroenterolog prowadzący.

Alis na zaparcia spróbuj pić len sproszkowany. Kefir może pobudzić działanie jelit.

W aptece możesz kupić ISPAGUL -(Łupina nasienna babki jajowate ) polecam.

Nie wiem jak u Ciebie z tolerancją na surowe owoce, starte całe jabłka ?
Melony polecam, ale dojrzałe.

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: elena » 13 maja 2011, 06:58

Piciu pisze:Alis na zaparcia spróbuj pić len sproszkowany
, moja mama właśnie pije len mielony.Łyżeczkę zalewa wrzątikiem i miesza .Wypija rano przed śniadaniem i wieczorem przed snem i jej bardzo pomaga.

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Gottii » 13 maja 2011, 08:21

dziwne podejście lekarki takie jak do "kotleta" ale wydaje się iż leki które ci dała powinny pomóc bo skoro masz wzdęcia i zaparcia to znaczy ból może był spowodowany przepełnieniem bież w dawkach jakie zaleciła może jak się troszkę oczyścisz stan będzie się poprawiał.
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 13 maja 2011, 12:03

Mamcia pisze:Możesz mieć zaparciową postać IBS, która powoduje stan zapalny. jak kał zalega to może powodować zapalenie. Możesz mieć zaburzoną motorykę jelita i stąd zaparcia.
Mam pytanie czy boli cię w nocy, czy ból cię budzi?? Czy leczenie sulfą powoduje większe zaparcia?
Tak Mamciu ból potrafi mnie zbudzić w nocy. Nie wydaje mi się, że sulfa powoduje zaparcia, gdyż one wystąpiły nagle, dopiero jak rozpoczełam leczenie to się poprawiło i nawet bóle ustały ale po 3 misiącach zaparcia wróciły. Po szpitalu (w marcu 2011) wstrzymali mi leczenie sulfą na miesiąc i nie wpłyneło to ani na ból, ani na stolec.

[ Dodano: 13-05-2011 ]
Agula84 pisze:Alis, no właśnie, może oprócz choroby zapalnej masz tez IBSa? Kiedyś widziałąm tu temat o tym, że osoby oprócz nzj mają także ibsa. Niektróre oczywiście. Nie jestem lekarzem, prawda, ale mam zdiagnozowanego IBSA, w co szczerze staram się wierzyć i tez mam bóle. Tzn może nie bóle, pobolewania raczej, ale cieszę się, że nie mam biegunek. Boli to tu, potem gdzie indziej, z reguly tylko przez chwile o i potem boli znowu w innym miejscu. Uznałam, że te bóle są wpisane w ibsa i tak żyję. Moja mama tez ma często bóle, też ma ibs. Okropne są te problemy z bebechem, :(
Ja oczywiście nie twierdzę że ma cu czy cd, absolutnie i jeżeli to jelito drażliwe no to trudno pogodzę się z tym. Tylko własnie ja chcę normalnie funkcjonować, wrócić do szkoły, a ból no niestety mi to uniemożiwia. Może jestem takim trudnym przypadkiem, gdzie ten ibs ma taki silny przebieg, no to myslę że ten lekarz od leczenia bólu powinnien mi pomóc, bo jelita mi nie wytną, skoro jest remisja.

Tylko jedna sprawa mnie zastanawia, bo przed zaparciami i bólami brzucha, dokuczały mi zapalenia spojówek i miałam wszystkie badania nawet wycinek mi pobierali, w którym wyszło że mam stany zapalne ale dalej nie wiedzieli od czego. Wydaje mi się że ibs nie powoduje zapalenia spojówej i czy to mogło być od zapalenia?? Jeszcze moje spostrzezenie, jak zaczełam leczenie sulfą zapalenia były coraz słabsze i było ich mniej, a po 3 miesiącach leczenia całkowicie ustały.

Piciu pisze:W sprawie odstawieniu leku , powinien chyba wypowiedzieć się lekarz gastroenterolog prowadzący.

Alis na zaparcia spróbuj pić len sproszkowany. Kefir może pobudzić działanie jelit.

W aptece możesz kupić ISPAGUL -(Łupina nasienna babki jajowate ) polecam.

Nie wiem jak u Ciebie z tolerancją na surowe owoce, starte całe jabłka ?
Melony polecam, ale dojrzałe.
Bardzo dziękuje Ci Piciu za rady. Oczywiście leku nie odstawie, bo ja u tej lekarki byłam tylko na konsultacji i nie chce żeby mnie leczyła.

Piłam len, nie zauważyłam poprawy ale piłam. Tylko też trzeba robić przerwy. Surowych owoców nie tykam wszystko gotowane jem. Na zaparcia pomaga mi taka herbatka ziołowa, bradzo mi pomogła, no i mam jeszcze takie tabletki ziołowe, oczywiście doraznie.

Gottii pisze:dziwne podejście lekarki takie jak do "kotleta" ale wydaje się iż leki które ci dała powinny pomóc bo skoro masz wzdęcia i zaparcia to znaczy ból może był spowodowany przepełnieniem bież w dawkach jakie zaleciła może jak się troszkę oczyścisz stan będzie się poprawiał.
Nie zamierzam się u niej leczyć, to napewno. Nie mam wzdęć, na początku miałam, ale obecnie nie. Tylko, że ta lekarka zapisała mi leki na biegunki, a ja nie mam biegunek, tylko zaparcia jak już.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”