problem - lekkie bóle, kłucie w brzuchu

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: problem - lekkie bóle, kłucie w brzuchu

Post autor: Gottii » 08 cze 2011, 14:20

pawelw pisze:ostatnio poszalelem cztery dni od czwartku do niedzieli
pawelw pisze:poprawilem tlustym jedzonkiem i alkoholem
pawelw pisze:bole plecow i glowy
pawelw pisze:Dolegliwosci odczuwam w pozycji siedzacej
chłopie ja tam lekarzem nie jestem ale z tego co piszesz to katujesz się niemiłosiernie powiem więcej możesz być zdrowy jak koń ale jest takie powiedzenie "co za dużo to i krowa nie zje" pewnie napychasz się rzeczami ciężko strawnymi dopijasz browarem i się dziwisz, zjedz sobie lekkie śniadanko obiadek z głową a jak grill to z umiarem i będziesz jak nowy, a ty już umierać chcesz :)
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

pawelw
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: pawelw » 08 cze 2011, 14:29

Zgadza sie, ale od dwoch dni dietka a ja czuje lekkie klucie w brzuchu w pozycji siedzacej. Tylko teraz to moze jest wina stresu, takie jazdy to mialem zawsze po alkoholu na drugin dzien lub bardzo dziwne bo np. po kukurydzy w salatce czy orzechach lub po frytkach.
A miesko lubie :)

Na razie dietka, jak sie nic nie zmieni to do lekarza. A teraz to czuje cos w brzuchu ale to moze z głodu :) bo dzis tylko jogurcik i dwa bananki byly :)
Czy to mozliwe aby uklad pokarmowy regenerowal kilka dni po takiej dawce nistrawnego zarcias? ( fakt przesadzilem, czwartek -fryty, piatek -ziemniaki zapiekane+kurak, sobota -schaboszczak+ wodeczka, niedziela- spagethi z mieskiem mielonym duuuuuuuuuzo plus wieczorne piwko, jedno bo alkoholikiem nie jestem :)

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Gottii » 08 cze 2011, 14:42

jasne że możliwe jedni trawią szybciej drudzy wolniej, jak żołądek miał problem z trawieniem i go nadwyrężyłeś i się nad nim znęcałeś nie dziw się że przypomina ci o sobie i o tym że masz go dobrze traktować "jak Kuba Bogu tak brzuch pawelw "

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 08 cze 2011, 14:57

pawelw pisze: a ja czuje lekkie klucie w brzuchu w pozycji siedzacej.
a dokładnie w którym miesjcu jest mniej wiecej to klu
pawelw pisze:Czy to mozliwe aby uklad pokarmowy regenerowal kilka dni po takiej dawce nistrawnego zarcias?
Oczywiscie, ze tak. ja nieraz odczuwam po 4 dniach jak cos zjadlam..
Sprobuj sobie zrobic przez tydzien czasu bardziej rygorystyczna diete.. nic smazonego.. lekkostrawne rzeczy.. obiejraj wszystko z pestek i skorek, bo nie produkujemy enzymow ktore to potrafia strawicz.. Oczywiscie jedz miesko, ale gotowane, pieczone w folii albo gotowane na parze... nie pij mleka tylko produkty mleczne- kefiry i jogurty.. sa lepiej przysfajalne...
i przede wszstkim idz do dobrego lekarza niech cie poprowadzi..
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

pawelw
Debiutant ✽

Post autor: pawelw » 08 cze 2011, 15:15

Na klocie to moze miec wplyw moja siedzaca pozycja i ucisk na brzuch lub dzis poprostu glod bo prawie nic nie jadlem, jogurt plus dwa banany lub stres. Czuje go w dolnej czesci brzucha lub w okolicy pepka czasami wedruje podczas wzdecia do lewej strony brzucha, ale nie jest to bolace klocie a raczej tak jak bym odczuwaz zwezony zoladek z glodu.

Moze przesadzam? Jedno powiem nie przeszkadza mi to w pracy i w zyciu wrecz czym wiecej mam na glowie tym mniej o tym mysle.

To jest bardzo dziwne co teraz napisze:
nawet po ciezkim jedzeniu jak czulem wzdecia i ciagle uczucie nieskonczonego wyproznienia wracalem do WC bez efektów z noca mijalo, mijalo tez jak zajmowalem sie praca lub czyms co mnie relaksuje.
Jak sie poruszam to jest ok, sam juz nie wiem, dieta do konca tygodnia. Czas chyba wypierniczyc papieroski.

Czy wskazane sa jakies tabletki ziowe na poprawe trwaienia i cos na wspomaganie watroby? Od dwoch dni pije dwa razy diennie simie lniane, czy to dobry pomysl ?
Mam nauczke wiec teraz to juz chyba tylko zdrowszy tryb zycia rozwiaze moje problemy.

Naprawde dziwne jest to ze w nocy nic nie odczuwam podczas snu, czuje sie tak dobrze ze czasem budzi mnie glod i lubie podjadac w nocy. W pracy przez te dni tez nie zywilem sie dobrze( oprocz tego wymienilem doszly zupki chinskie i dania gotowe w sloiczkach ) wiec dokladalem do tej czterodniowki.

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 08 cze 2011, 15:44

pawelw pisze:Czy wskazane sa jakies tabletki ziowe na poprawe trwaienia i cos na wspomaganie watroby?
Ja bym najpierw na teoim miejscu porobiła badania i zobaczyła co ci dolega.. Bo źle utrafisz i nawet ziolowymi tabetami możesz sobie bigosu narobić..
Od dwoch dni pije dwa razy diennie simie lniane, czy to dobry pomysl ?
Tak to bardzo dobry pomysł.. Tylko uważaj z pestkami. :)

A na stres wypracuj sobie tomiwisizm.. Uwierz mi da się... :)

pawelw
Debiutant ✽

Post autor: pawelw » 08 cze 2011, 15:47

Badania warto zrobic, dla samego siebie, zgadzam sie . Najważniejsze jednak jest uporzadkowanie diety i zycia codziennego.

Ja myslalem tylko o ziolowych suplementach diety, nic leczniczego. Czy to takie zle?

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 08 cze 2011, 19:12

pawelw pisze: Ja myslalem tylko o ziolowych suplementach diety, nic leczniczego. Czy to takie zle?
Owszem można, ale bardzo ostrożnie.. Ja sobie kiedyś bardzo xenną zaszkodziłam... Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że to CD.. Katusze przechodziłam okrutne przez 11 dni..

[ Dodano: 08-06-2011 ]
Poczytaj na forum o suplementach.. jak dobrze poszperasz za pomocą szukaj to znajdziesz..
Ja wolala bym jednak nie ryzykowac bo nie wiesz co ci jest.. Źle to się szybko zrobi..

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 08 cze 2011, 20:49

pawelw pisze:Naprawde dziwne jest to ze w nocy nic nie odczuwam podczas snu
a to świadczy tylko,że kiedy nie myślisz jest ok.
Przestań się nakręcać,zacznij zdrowo się odżywiać,piwo stawiaj kolegom - a sam pij wode mineralną :wink: :razz:
Znaczy włącz luzik....Gottii, ma racje,przeszarżowałeś i są efekty.
Z lekarza nie rezygnuj,pogadaj z nim,jeśli takie sytuacje zdarzają się częściej to tym bardziej.

hm.... :wink: z drugiej strony zalecałbym więcej uśmiechu i mniej napięć,
znaczy napięcia sa dobre tylko w obecności :wink: hmm...żony,wtedy możecie się wspólnie odstresować :razz:
Luzik....
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

pawelw
Debiutant ✽

Post autor: pawelw » 09 cze 2011, 08:16

Dzięki za słowa wsparcia, juz jest lepiej zona mnie postawila na nogi.
Powiedziala krotko, cytuje

" jak sie 33 lata żre takie rzeczy i mimo problemow poprawia sie kosmiczna iloscia tlustego spagethi , aklohol i ulubione chipsy to takie sa skutki, trzeba zmienic diete, nie jesc w nocy i wszystko wroci do normy a nie wymyslac sobie choroby, bo w chorobie jak boli to sie to czuje a nie normalnie funkcjonuje" :)

Znowu noc bez problemow, wczorajszy wieczor tez byl ok. Nad ranem to juz norma , dwie wizyty w toalecie , tym razem biegunka i plynny stolec, ale normalny kolor bez zabarwieniem.
Czy dieta plynna ( zupa , jogurty itd.. ) i spozywanie duuuuuzych ilosci plynow wplywa na konsystenceje stolca?

Znowu obudzilem sie w nocy z uczuciem glodu i bardzo dobrze sie czulem, bark bolu brzucha , glowy, tylko jak :cenzura: najadlem sie w nocy parowek, czesto mi sie to zdaza.

Moze naprawde zbyt duzo mysle, no i to podjadanie w nocy jest powodem moich problemow.Zobaczymy dzis.
Przeciez jak juz pisalem objawy i bol nie wybieraj nocy lub dnia, objawy nie powodowane psychika sa zawsze lyb ich nie ma. Chyba sie nie myle?

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Gottii » 09 cze 2011, 08:37

pawelw już lubię twoją żonę

jak masz parcie na jedzenie w nocy wody się napij lepiej

a konsystencja stolce zależy od tego co jemy i pijemy

no jeszcze z 2 razy zbierzesz OPR i Cię wyleczymy:)

pawelw
Debiutant ✽

Post autor: pawelw » 09 cze 2011, 08:51

Ja nie jem w nocy , czasem pozeram wszystko co popadnie, slodkie, miesko, wedliny, owoce a nawet ... chrupki lub chipsy , wstyd się przyznać.

Czy zgodzisz sie ze mna , że objawy sa w dzien i w nocy lub nie ma ich wcale albo powodowane sa psychika? Od jakiegos czasu boli glowa, miesnie krzyza ogolne oslabineie, dzis lepiej :)

Stres powoduje rozne dziwne rzeczy a napewno zle odbija sie na podraznionym przewodzie pokarmowym.

Od Poniedzialku juz dieta i siemie lniane 2 , 3 razy na dobe. Postanowilem tez brać witaminki, magnez i ziolka na wsparcie watroby Verdin. Nie wiem czy dobrze robie. Jem tylko zupki, miesko z zupki gotowane, owoce i jogurty pitne i masa wody minerlanej.

Domyślam sie , żę troszke czasu minie zanim wszystko wroci do normy ?

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Gottii » 09 cze 2011, 09:04

psychika to jedno, zła dieta to drugie, konsultacja u lekarza to trzecie za dużo czynników i za bardzo skomplikowane są nasze organizmy byśmy sami się leczyli.
Ja np. miałem np problemy generalnie z całym organizmem na każdym jednym poziomie tzn. bóle głowy, problemy ze wzrokiem (doszło do tego że wparowałem do gabinetu okulisty i krzyknąłem ślepnę i niech ktoś coś zrobi, reakcja lekarza była dziwna nie wiedział czy badać czy dzwonić po kaftan:)), bóle mięśni, stawów ogólne osłabienie senność i bezsenność,
CU i CD pamiętaj większość objawów mają podobnych aczkolwiek nie są to choroby szablonowe typu: biegunka z krwią CU, biegunka ze śluzem CD (oczywiście wymyślam teraz) aby upewnić się co i jak, jakie leczenie zastosować oraz usłyszeć co się z tobą dzieje potrzebne są badania do których cię bardzo namawiam, zrób je szybko a będziesz spokojniejszy.

pawelw
Debiutant ✽

Post autor: pawelw » 09 cze 2011, 12:01

ja sie boje tylko tego aby to nie bylo jakies zzerajace mnie raczysko!

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Gottii » 09 cze 2011, 12:08

nie zbadają pewności nie będziesz miał ... a an gdybanie timu szkoda

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”