Wewnetrzne wgłobienie odbytnicy?

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bojanek
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: mazowieckie

Wewnetrzne wgłobienie odbytnicy?

Post autor: Bojanek » 10 paź 2011, 10:47

Witam wszystkich serdecznie.

Moze pisze nie w tym miejscu co potrzeba za co z góry przepraszam.

Moje problemy zaczeły sie około 3 lata temu.
Generalnie czułem uczucie ciepła, pieczenia w odbycie po wypróżnieniu.
I wizyta u prokotologa, nic nie stwierdził, zapisałem posterisan.
Wydawało sie ze jest poprawa. Ale dolegliwości wróciły po pewnym czasie a najgorzej jest po zaparciu i wysiłku związanym z wypróznienianiem.
Wiec znowu masci i czopki ogólnie dostepne.
Zacząłem też stosować Colon C
W koncu dostałem skierowanie na USG transrektalne, które nic nie stwierdziło.
Kolonoskopia tez nic nie wykazała.
Odwiedziłem 3 róznych proktologów min 2 najlepszych z oddziału na Solcu.
Zastanawiające jest to ze dolegliwości potrafia nagle ustapić i jest pół roku spokoju, wtedy nie mam zadnych problemów z wypróznianiem.
Jak sie zaczyna pieczenie wydaje sie jakby stolec przez cos przechodził, musze uciskać krocze aby stolec wyszedł. Dodatkowo początek stolca składa sie z kulek (wielkości 3 razy wiekszeych niz zielony groszek), jakby one przez cos przechodziły i dopiero dalej sie te kulkli łaczyły w całość.
Generalnie smarując palcem odbyt wewnątrz masciami zauwazyłem zastanawiającą rzecz.

Robię to w pozycji kucnej, Jak wkładam palec tak na głębokość tuz zazwieraczem wewnętrznycm wydaje sie jakby tego jelita w środku było za duzo, a jak wkładam palec głebiej tj na głębokość około 7 do 8 cm wyczuwam takie jakby zweżenie trudno to opisać, jakby nie było drogi dalej trzeba ją odszukać Dopiero jak staram sie ten palec głębiej wepchnąć to udaje mi sie znalesć wsród tej za duzej ilości jeslita przejście głębiej jakby takie zwężenie.
Moze to wynika z fizjologi i pozycji którą zajmuje.?
ale z drugiej strony jest to pozycja podobna do tej jaką sie zajmuje przy defekacji, wiec jak mam tamtedy przejść stolec.
Byłem badany anoskopem tez nic nie widać.
Lekarka z solca wpadła na pomysł ze moje dolegliwosci sa od kregsołupa i kazała zrobić rezonans (wyszło przepuklina krazka L4/L5 z uciskiem korzenia nerwowego)
Mowi ze tamtędy przechodzi nerw sromowy i moge miec takie dolegliwosci, typu pieczenie itp.

No ale to zwężenie czy to normalne? nie wiem czy ktos sie tak badał i ma tak samo?
Jest jeszzce jedna rzecz jak jestm tuz po wyprożnieniu to nie zawsze ale zdaza sie ze nie wyszedł cały stolec, jak wkładam palec zeby smarowac mascia to tuz nad zwieraczami go wyczuwam. A zeby go wydalić normalnie to musze sie naprawde wysilać.
Przysłowią kropke nad dałaby defekografia ale to w tej chwili chyba jest nie do zrobienia w Polsce. Chyba ze ktos ma jakakolwiek informacje gdzie ja mozna zrobić, nawet płatnie?
Na 100% badaniem nie da sie wykluczyć wewnętrznego włobienia bez tego badania.
Ale czy dolegliwości by ustapiły na kilka miesiecy to jest zastanawiające?
Moze jakiś skurcz mięsnia wewnatrz odbytnicy na tej głębokości?
czy moze sie odwgłębia ta sciana jelita?
Moze ktoś kto bedzie czytał moj post miał włobienie wenętrzne odbytnicy i miał podobne dolegliwości?

Z góry dziekuje za jakiekolwiek informację

Pozdrawiam serdecznie
Piotr

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Re: Wewnetrzne wgłobienie odbytnicy?

Post autor: deth » 10 paź 2011, 14:31

Ty sobie tam palca nie wpychaj, bo sobie jeszcze jakąś krzywdę zrobisz :|

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 10 paź 2011, 21:01

Bojanek pisze:Robię to w pozycji kucnej, Jak wkładam palec tak na głębokość tuz zazwieraczem wewnętrznycm wydaje sie jakby tego jelita w środku było za duzo, a jak wkładam palec głebiej tj na głębokość około 7 do 8 cm wyczuwam takie jakby zweżenie trudno to opisać, jakby nie było drogi dalej trzeba ją odszukać Dopiero jak staram sie ten palec głębiej wepchnąć to udaje mi sie znalesć wsród tej za duzej ilości jeslita przejście głębiej jakby takie zwężenie.
Moze to wynika z fizjologi i pozycji którą zajmuje.?
Mi się wydaje, że to wynika z fizjologii. Za zwieraczem masz tzw. bańkę odbytniczą.. To "zwężenie" co opisujesz to jest nic innego jak fałda poprzeczna odbytnicy. :-) Odbytnica jest swego rodzaju magazynem, którym przemieszcza się stolec.
Bojanek pisze:Kolonoskopia tez nic nie wykazała.
A miałeś pobrane wycinki podczas kolonoskopii?
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 10 paź 2011, 21:04

Deth kazali mu smarować, to smaruje :mrgreen:

Bojanek tu masz rycinę z budową odbytu http://lubikowski.pl/zylaki.php
Mnie się wydaje, że przewężenia i jakby jamy sa jak najbardziej ok., ale mogę się mylić. W każdym razie jak robisz "kulkowaty" stolec, powinieneś brać coś na rozmiękczenie mas kałowych - np. siemię lniane. Możesz je sobie dosypywać do różnych pokarmów i nie zapomnij o wypijaniu odpowiedniej ilości płynów, bo błonnik bez wody=zatwardzenie.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Bojanek
Debiutant ✽

Post autor: Bojanek » 11 paź 2011, 07:58

nie miałem pobieranych wycinków bo nie było takiej potrzeby lekarz powiedział ze nic nie widzi, nie ma nawet jakiegokolwiek zaczerwienienia czy czegos innego co by było podejrzane

[ Dodano: 11-10-2011 ]
sam nie wiem moze masz rację z tymi przeweżeniami i jamami.
Biore Colon C ale z tym piciem duzej ilości płynów róznie to bywa, staram sie ale nie zawsze mi to wychodzi

szubek
Debiutant ✽
Choroba: IBS
województwo: łódzkie

Post autor: szubek » 06 sty 2012, 23:27

Witam, defekografię możesz zrobić w Łodzi w szpitalu na Placu Hallera. Jedyne urządzenie
w skali województwa na pewno. Tam gdzie pracuje prof. Dziki.

Ja mam bardzo podobne objawy do opisywanych przez ładnych parę lat i na razie nie znaleziono przyczyny. Defekografię miałem 2 razy. Też leczyłem hemoroidy i nic.
Dokładnie mam takie same wrażenia z tym czymś w tyłku na kucanego.
Rozmawiałem z lekarzem i też powiedział, że to te fałdy w odbytnicy ale to mi nie daje spokoju bo to bardzo dziwnie czuć na macanego. Na rysunkach odbytnicy wygląda to zupełnie inaczej.
Ja mam wrażenie jakby tam był drugi tyłek ze zwieraczem.

Bojanek
Debiutant ✽

Post autor: Bojanek » 17 sty 2012, 14:33

Czy dawno robiłeś defekografie, bo jak dzwoniłem tam pod konjiec 2011 r to dowiedziałem sie ze aparat zepsuty i nie wiadomo kiedy naprawią. A tak wogóle jak sie dostac na defekografie, czy trzeba najpierw iśc na wizyte prywatną u prof Dzikiego czy jakosc inaczej?

Interesuje mnie czy tez odzczuwasz ból, rozpieranie w środku odbytnicy, bo ja mam go czasami jak mój stan się zaostrza. Jak probuje włożyc czopek to dochodze do miejsca i tak jak by go coś blokowało za zwieraczem wewnętrznym

bartox
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: bartox » 20 sty 2012, 14:47

skoro miales kolonoskopie, i ona nie wyskazala zadnych zwężeń itp to z pewnoscia ich nie masz ;p
CD od 2006r
0 interwencji chirurgicznych
remisja prawie 3 lata ^.-
leki: Imuran 2x 50mg

Czas nie leczy ran...
On tylko przyzwyczaja nas do bólu...

Śmierć, Miłość i Sraczka przychodzą z nienacka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”