SIBO ?

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tintin
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

SIBO ?

Post autor: tintin » 11 gru 2011, 18:27

Witam, mam 20 lat jestem chłopakiem. Od listopada zeszłego roku boli mnie lewa strona podbrzusza zawsze po alkoholu. Byłem w szpitalu gdzie przeprowadzili mi badania ale nic nie wykryli. Kolonoskopii nie miałem dokończonej bo jak się okazało nie dało się jej przeprowadzić do końca. Podejrzewano u mnie Zespół jelita nadwrażliwego ale nie mam problemów typu biegunka i innym towarzyszącym.
Dodam że w przychodni miałem robione badania kału gdzie wykryli jaja glisty ludzkiej. Miałem na to leki.

Tak jak wspomniałem zawsze po alkoholu boli mnie lewa strona brzucha na dole. Do tego dochodzą gazy. Kiedy już zacznie boleć to ból nasila się nawet przez tydzień i boli ciągle.

Przez ponad rok czasu próbowałem wielu rzeczy lecz niestety nic nie pomagało.

Przeczytałem owy artykuł :
http://kopalniawiedzy.pl/zespol-rozrost ... bard,14581

I co prawda były czasy że nadmiar alkoholu był bardzo częsty i myślę że przez alkohol się tak porobiło.

Macie pomysły co to może być jeśli nie sibo ?

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Re: SIBO ?

Post autor: Tomek0700 » 11 gru 2011, 20:16

Moze byc duzo przyczyn. Co z morfologia, probami watrobowymi, amylaza? I glista ludzka, zostala wytepiona? potwierdzily to nastepne badania? Co z kolonoskopia? czemu nie zrobiono do konca? pobrano wycinki?
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”