Bóle pooperacyjne...

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
milko
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Bóle pooperacyjne...

Post autor: milko » 03 mar 2012, 14:34

Mam kłopot z umieszczeniem pytania w odpowiednim dziale, ale niech będzie tutaj. W razie czego proszę modów o przesunięcie :wink:

Jak możecie się dowiedzieć z moich wcześniejszych postów jestem po wielokrotnych zabiegach w związku z CD i ogólnie jelitami (głównie powikłania w postaci niedrożności, ropni itp.) W związku z tym, właściwie od pierwszego zabiegu (jeszcze zanim postawiono rozpoznanie o Crohnie) mam potworne bóle brzucha, nie tylko podczas zaostrzeń, ale praktycznie zawsze... Już nie pamiętam jak wygląda życie bez bólu. Co dzień rano wstaję z bólem i z nim zasypiam.
Odwiedziłam dziesiątki lekarzy, nałykałam kilogramy lekarstw, ale mimo to nic nie pomaga. Chirurdzy zaczęli mi wmawiać że to zrosty jelitowe i nie ma rady, musi boleć... :neutral: Przez lata godziłam się z tym, po cichutku cierpiąc :smutny:
Ale ostatnio rozmawiałam z pewnym zaprzyjaźnionym anestezjologiem (który niestety kilka lat temu wyjechał za granicę), który powiedział mi że zrosty nie powinny dawać tak silnego bólu, że prawdopodobnie to ból neuropatyczny i mam nakopać do tyłka każdemu następnemu chirurgowi, który powie mi, że coś musi boleć. Przedstawił mi bardzo realistyczną wizję życia bez bólu. Pozostawało mi tylko pójść do Poradni Leczenia Bólu.
Oczywiście "skombinowałam" skierowanie od lekarza rodzinnego i poszłam... Jakież było moje zdziwienie gdy na miejscu dowiedziałam się że zgodnie z nową ustawą (?) bóle uznawane za pooperacyjne nie podlegają leczeniu (!) i w związku z tym brakuje "kategorii" pod którą można by mnie podciągnąć :cry: i w związku z tym lekarz nie wie, czy będzie mnie leczył...
Dostałam leki jednorazowo, ale co dalej tego nie wiem... Nie wiem, co za "osioł" w Ministerstwie pisał nową ustawę i o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi... :smutny:
Może ktoś z Was się orientuję?
"Aby zrozumieć ludzi trzeba starać się usłyszeć to, czego nigdy nie mówią i być może nigdy nie powiedzieliby"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”