Bóle brzucha

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Bóle brzucha

Post autor: noodle » 24 sie 2012, 11:52

Od jakiegoś czasu, co jakiś czas powtarza się u mnie stały schemat. Silny ból po jedzeniu. Na przykład dwa dni temu miałam taki przypadek, że po obiedzie rozbolały mnie jelita (? - ich okolica), a potem nastąpiły biegunki. Ból był tak silny, że przyszły także wymioty. Wczoraj miałam podobną sytuację. Obiad, ból, wypróżnienie półpłynne, wymioty, biegunka. Skręt jelit i skurcz przeszedł po leku rozkurczowym. Teraz czuję lekkie 'mrowienie' w jelitach, ale już nie ma bólu.

W związku z tym mam pytanie. Czy możliwe jest, że mam wrzody, czy jakieś inne cholerstwo, które podrażniane jest przez posiłek, co powoduje takie objawy?

W środę idę do szpitala, ale ten niepokój i stres przed bólem po kolejnym posiłku mnie męczy. Postanowiłam więc napisać.

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Re: Silny ból po jedzeniu

Post autor: noodle » 24 sie 2012, 12:22

A czy jest możliwe, że w przypadku takiego zwężenia, bóle występują tylko po niektórych posiłkach, w niektórych sytuacjach? Przeraziłam się...

Dodam jeszcze, że od wtorku do wczoraj brałam silny antybiotyk, bo rozłożyła mnie strasznie choroba. Biorę leki osłonowe na jelita. Może to ma związek z tym?

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 24 sie 2012, 14:15

Corleone pisze:Tak, przy zwężeniu raczej nie po wszystkich posiłkach tylko po tych, które ciężej przechodzą przez jelito.

W jednym i drugim przypadku (w ostatnim czasie) problemy pojawiły się po zjedzeniu makaronu. Może on jakoś napęczniał i zrobił bałagan...
Corleone pisze:Ale przy wrzodach niekoniecznie musi być krew. Może być krew utajona i wtedy jej nie widać.

Mam krew w stolcu, krew utajoną.
Corleone pisze:Od antybiotyku też może być bo nie zawsze osłona pomaga tak jak powinna.
Antybiotyk był silny, taki trzydniowy, większa dawka.

Anne
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Post autor: Anne » 24 sie 2012, 16:59

Mnie, jak mam słabszy okres, po makaronie też boli, no i potem rewolucje... Uważaj zwłaszcza na grube makarony, gryź je bardzo dokładnie. Na razie nie stresuj się, zrobią Ci badania w szpitalu i na pewno się dowiesz co jest przyczyną. Póki co jedz lekkostrawne rzeczy, unikaj produktów niepewnych. Powodzenia! Trzymamy kciuki! I koniecznie daj znać jak wyniki.
Obecnie biorę: Asamax 2x2

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 24 sie 2012, 19:20

Dzisiaj, podczas obiadu jadłam bardzo powoli, gryzłam dokładnie i wypiłam duużo herbaty, modląc się, żeby nic nie bolało. Bardzo to wszystko stresujące.

Czy podczas kolonki wyjdzie ewentualne zwężenie?
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 24 sie 2012, 19:31

_Ray_ pisze:jak miałam zaostrzenie bolało mnie praktycznie zawsze po większym jedzeniu ( czyli po obiedzie). W stałym schemacie : ból-> wc. ;-)
Zaczynam utwierdzać się w przekonaniu, że jednak coś w tych jelitach jest, bo to nie jest normalne, by tak się czuć.

Mam nadzieję, że szpital wszystko wyjaśni, chociaż boję się diagnozy.

Ile plus minus czeka się w szpitalu na wynik ewent. wycinków (z kolonki i gastro)?

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 24 sie 2012, 19:35

_Ray_ pisze:
bo to nie jest normalne, by tak się czuć.
ano nie jest :)
ja ze 2 tyg czekałam na histo-pat ;-)
Ale po samej gastro i kolonce już coś będzie wiadomo? To czekanie też będzie ciężkie...

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 25 sie 2012, 08:07

Corleone pisze:U mnie od razu było wiadomo ale to CU czyli zmiany tylko w jelicie grubym. Przy crohnie mogą być jeszcze zmiany w jelicie cienkim, a grube może być czyste i zdaje się, że wtedy nawet hist-pat nie pomoże. Wtedy pewnie zrobią MR.
Rozumiem, że MR to Rezonans Magnetyczny?

Póki co mam zaplanowaną kolonoskopię (boję się tylko bólu, bo kiedyś, jak miałam na żywca, to bolało strasznie) i gastroskopię (boję się, bo jeszcze nigdy nie miałam). No ale pani doktor powiedziała, że jak będzie potrzeba to rozszerzą zakres badań.

Wstępnie mam zostać w szpitalu 3 dni. Mam nadzieję, że się nic nie zmieni... :(

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 25 sie 2012, 09:02

WrednaTubisia pisze:W którym szpitalu będziesz leżeć?
Bo jak w Wojskowym w Krk, to w poniedziałki i środy robią kolonki w sedacji (dożylne znieczulenie) i ludziom z Crohnem zawsze w sedacji robią - przynajmniej tak mi mówiono, w sumie leżałam 2 razy i 2 razy kolonkę tam miałam właśnie w sedacji :) Polecam dr. Sadowską i dr. Hebzdę do wykonania badań:)
Będę leżeć na Śniadeckich, zaopiekuje się mną dr Piątek-Guziewicz. Chodzę do niej od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolona. Mojemu koledze znalazła przyczynę jego kłopotów z jelitami, jest w trakcie remisji. Mam nadzieję, że i mi pomogą.

Kolonoskopię mam 30.08, a gastro 31.08. Idę do szpitala w środę ;)

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Lemoni » 25 sie 2012, 10:57

WrednaTubisia pisze:W którym szpitalu będziesz leżeć?
Bo jak w Wojskowym w Krk, to w poniedziałki i środy robią kolonki w sedacji (dożylne znieczulenie) i ludziom z Crohnem zawsze w sedacji robią - przynajmniej tak mi mówiono, w sumie leżałam 2 razy i 2 razy kolonkę tam miałam właśnie w sedacji :) Polecam dr. Sadowską i dr. Hebzdę do wykonania badań:)
no chyba jednak nie...
ale spoko, przynajmniej mnie pocieszyli - "nie sądziliśmy, że pani wytrzyma" :roll:

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 25 sie 2012, 11:18

A wiecie, jakiego miałam wczoraj stresa ;) Bałam się, że po obiedzie zacznie mnie boleć. Zaczęło boleć, ale dopiero wieczorem i to na krótko. Stolec był półpłynny, po wypróżnieniu troszkę jeszcze pojeździło po brzuchu i zasnęłam. W nocy się obudziłam raz ;) troszkę bolało, ale szybko zasnęłam.

Teraz jestem po śniadaniu i leciutko jeździ po brzuchu, ale nie było póki co (odpukać!) biegu do toalety :wc:

Boję się powtórki tego bólu, za każdym razem. Nie wiem wtedy, czy siedzieć, czy się kłaść, takie mocne są te skurcze ;( Szybko biorę rozkurczowy lek i jakoś maleją, ale jest hardkor.
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 26 sie 2012, 21:04

ja po kazdym jedzeniu czuje jak by miesnie zoładka i jelit na siłe rozciagały sie i mam ból cały dzień ,co moge na to kupic bez recepty?
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

manuela

Post autor: manuela » 26 sie 2012, 21:50

napisz co dokładnie jesz, jak przygotowane i w jaki sposob jesz (ile czasu przeznaczasz na jedzenie, co w tym czasie jeszcze robisz, w jakich okolicznosciach jesz)

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 27 sie 2012, 08:44

jem tylko gotowane ,od lipca tak mam i biore contix 40 mg
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 27 sie 2012, 08:54

manuela pisze:napisz co dokładnie jesz, jak przygotowane i w jaki sposob jesz (ile czasu przeznaczasz na jedzenie, co w tym czasie jeszcze robisz, w jakich okolicznosciach jesz)
Może i ja się odniosę do tego. :) U mnie nie ma reguły, że np. zjem coś smażonego i mnie boli, a po gotowanym nie. Niestety, często jest odwrotnie. Po delikatnych rzeczach mnie rozbolą jelita, a po cięższych (kiedy grzeszę) nie. Zawsze staram się jeść powoli, zazwyczaj kończę ostatnia.

Już pojutrze szpital... Mam nadzieję, że coś się wyjaśni.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”