Żółte kulki - pasożyty?

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kamil85
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Żółte kulki - pasożyty?

Post autor: Kamil85 » 19 paź 2012, 13:39

Dzisiaj widziałem w kale kilka żółtych kulek, z daleka wyglądały identycznie jak kukurydza. Ale ja nie lubię kukurydzy i jej nie jadłem, poza tym gryzę starannie wszystko co jem, więc to nie mogło być nic niestrawionego. To było miękkie. Co to może być?

Znalazłem taki przypadek tutaj: http://www.doctorslounge.com/gastroente ... 46060.html ale nic tam szczególnego nie napisali. W poniedziałek oddam kał do badania, ale chcę wiedzieć czy ktoś spotkał się z czymś takim.

Kamil85
Debiutant ✽

Re: Żółte kulki - pasożyty?

Post autor: Kamil85 » 19 paź 2012, 13:53

Probiotyki w żelatynowej kapsułce i wellbutrin raz dziennie.

Kamil85
Debiutant ✽

Post autor: Kamil85 » 19 paź 2012, 14:39

Dzięki martita!!! :)

Kamil85
Debiutant ✽

Post autor: Kamil85 » 19 paź 2012, 14:45

Już zaczynałem brzydzić się sam siebie za takie wielkie jaja robali w moim brzuchu... ja tak nie lubię robaków. Uff, dobrze że to tylko tabletki :P

Kamil85
Debiutant ✽

Post autor: Kamil85 » 19 paź 2012, 14:55

Ci którzy go zrobili, na pewno o tym pomyśleli i robili badania zanim wypuścili to do aptek, więc pewnie nie ma się co martwić ;)

Znalazłem takie coś: http://us.gsk.com/products/assets/us_wellbutrinXL.pdf
Patients should be advised that they may notice in their stool something that looks like a tablet. This is normal. The medication in WELLBUTRIN XL is contained in a non-absorbable shell that has been specially designed to slowly release drug in the body. When this process is completed, the empty shell is eliminated from the body
Tylko czemu nie napisali o tym w ulotce? :neutral: Przecież wiedzą, że to jest dla ludzi chorych na głowę, którzy różne rzeczy mogą sobie wkręcić gdy zobaczą coś takiego :P

Jeśli to ma taką wytrzymałą otoczkę, to ciekawe jak działa na śluzówkę nosa, niektórzy rozkruszają tabletkę i wciągają nosem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”