ból kości guzicznej, zmiany w jelicie

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
majroc
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: warmińsko-mazurskie

ból kości guzicznej, zmiany w jelicie

Post autor: majroc » 10 lis 2012, 11:52

Dzień dobry!
Chciałabym się dowiedzieć, jak mogę rozumieć opis MRI ?
(od roku boli mnie "ogon" a raczej sam koniec - domyślnie kość guziczna, na początku tego roku miałam robione zdjęcie RTG - nic nie było tam widać, ortopeda skierowała na fizykoterapię (lasery, prądy, lek diclac, ultradźwięki, krioterapia) - niestety nic nie pomogło, ból owszem, bywa mniejszy niż dawniej, ale boli (nawet nie muszę długo siedzieć, wystarczy chwila w samochodzie, w poczekalni...)

Zrobiono MRI miednicy, wynik:

"Okolica kości krzyżowej i kości guzicznej bez zmian patologicznych i ogniskowych.
W obrębie miednicy małej zwracają uwagę różnorodne intensywności sygnałów w obrębie poszczególnych odcinków esicy i odbytnicy - jelito fragmentarycznie rozdęte, częściowo niewypełnione, o pogrubiałej ścianie (niedopełnione? ) - do ewentualnej oceny w badaniu endoskopowym"

Objawów od strony jelitowej raczej nie zauważyłam, w układzie pokarmowym jedynie co jakiś czas nawracający refluks (podejrzewam, spowodowany długoletnim przyjmowaniem leków przeciwbólowych - ból nogi - jak się niedawno okazało, mam naczyniakowatość, a raczej "rozległą malformację żylną" na całej prawej nodze).

Wstępnie ortopeda sugerowała uraz - nie pamiętam by taki kiedykolwiek nastąpił , potem usłyszałam , że to być może zapalenie przywięzi/więzadeł (połączenie kości guzicznej z miednicą) "że tak bywa, z niewyjaśnionych przyczyn zwłaszcza u osób szczupłych" .

Chciałabym się poradzić, co Wy możecie doradzić, gdzie próbować się leczyć, co to może być za dolegliwość?

We wtorek mam konsultację z wynikami MRI u ortopedy, lecz znając naszą miejscową "spychologię" podejrzewam, że nic nie wyjaśni tylko każe iść gdzie indziej...

Spróbuję później zrzucić zdjęcia z MRI, choć jest ich prawie 200... a chwilowo system mój ma problemy.

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki.
Pozdrawiam, Maja

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Re: ból kości guzicznej, zmiany w jelicie

Post autor: Natuśka » 10 lis 2012, 12:10

majroc pisze:We wtorek mam konsultację z wynikami MRI u ortopedy, lecz znając naszą miejscową "spychologię" podejrzewam, że nic nie wyjaśni tylko każe iść gdzie indziej...
No dziwne by było, gdyby ortopeda zainteresował się leczeniem jelita :wink:

MRI przemawia za problemem ze strony jelita, więc jakiś gastrolog/proktolog byłby zalecany- powinien zająć się tym specjalista.
majroc pisze:Objawów od strony jelitowej raczej nie zauważyłam
Nierzadko się zdarza, że osoby dowiadują się o chorobie przy okazji innych badań, zabiegów itp.
Nie musisz mieć choroby zapalnej, ale sądzę, że wizyta u w/w specjalisty może wiele wnieść.
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

majroc
Debiutant ✽

Post autor: majroc » 10 lis 2012, 12:15

Dziękuję "Natuśka" (z tą spychologią to tak po złości na ogólny system lecznictwa - z nogą miałam / mam przejścia i teraz obawiam się tego z "ogonem" ...)

W takim razie (jak też podejrzewałam) muszę szukać dobrego gastrologa/proktologa w okolicy, u nas w mieście chyba nawet taki nie przyjmuje (bynajmniej nie na NFZ).

Jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś pomysły odnośnie "diagnozy" - chętnie wysłucham.
Pozdrawiam, Maja

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 10 lis 2012, 12:37

majroc, ja miałam niedawno taką sytuację.
Zaczęła boleć mnie lewa noga, kręgosłup lędźwiowy i cała miednica :o No tragedia normalnie! :cry: Miednica dawała mi popalić na maxa- nawet przeciwbólowe nie pomagały :/
Zrobili mi MRI całego kręgosłupa, głowy, TK miednicy. Wyszły przepukliny w odc. lędźwiowym, ale miednica nie do końca pasowała do reszty i sami nie wiedzieli co jest grane.

W związku z tą miednicą diagnostyka poszła w kierunku ginekologiczno- proktologicznym i za tydzień idę do szpitala na laparoskopię diagnostyczną.

Trzeba działać i szukać przyczyny majroc :smile:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

majroc
Debiutant ✽

Post autor: majroc » 10 lis 2012, 12:45

Będę działać, tak jak się wzięłam od początku roku za wszystko, to chyba przez 30 lat tak nie działał nikt ze mną ;) ale ile można żyć z bólem i niewyjaśnionymi chorobami?

Tak więc pozostało szukać lekarzy i mądrych diagnoz oraz skutecznego leczenia... choć przyznam, że czasem z bezradności ręce opadają i łatwo nabawić się depresji tłumacząc kolejno wszystkim "co mi jest i jak ja to czuję"... gdy patrzą i nie wierzą, "bo tak być nie może"...

po połowie mego życia dopiero dowiedziałam się, co mi jest z nogą i że "ma prawo boleć"... mam nadzieję, ze na diagnozę z "ogonem" nie przyjdzie mi czekać tak długo :)

EDIT:
zostawiam zdjęcia z rezonansu
http://tnij.org/s5u2
Pozdrawiam, Maja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”