ból brzucha u dziecka a stres?

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: małopolskie

ból brzucha u dziecka a stres?

Post autor: Agula84 » 23 kwie 2013, 23:28

Zakładam nowy wątek, jak dojdziemy do konstatacji, że rozmawiamy o ibsie to żeby był porządek poproszę o scalenie z właściwym wątkiem, a tymczasem...
mam taki klopot z moją latorośla, skonczone 3 latka.
Moje dziecko problemy z kupą miewało w swoim życiu. w 2011 r. dostała pierwszy "rzut" zaparc, ale takich bardzo intensywnych, długich, z twardym stolcem, pomagały jedynie czopki, trwało to ok. miesiąca, potem wróciło na wiosne następnego roku gdy córka poszla do żlobka i trwało z jakimis pojedynczymi incydentami biegunkowymi do listopada. W listopadzie zrezygnowalismy ze złobka, zmienilismy mleko, moje dziecię dostało nianie i wszystko było na prawde super. Do teraz. Jak była taka ok 1,5 roku to z kolei dostała biegunki niewiadomo skąd, nie pomogly leki typu nifuroksazyd, wegiel, lacidobaby, enterol 250. taki stan tych luznych nieprawidlowych stolcow trwał mi wtedy ok 3 tygodnie i mam takie podejrzenie, że wywołała go wizyta mojej mamy, ktora jest wspanialym czlowiekiem, ale chyba dla mojej corki okazala sie byc zbyt... wymagająca.
Teraz tak- od mniej wiecej niedzieli moje dziecko ma jakis klopot z kupa. w niedziele nie pamietam czy w ciagu dnia robilo, ale w nocy przyszla do lazienki jak sie maz kapal -na siku, zrobila kupe i poszla spac, wczoraj wieczorem mowi, że boli ją brzuszek- widac bylo jak dostala skurczu jelita bo dostala gesiej skorki, zrobila taka mala rzadką kupę, powiedziala ze boli ją pupa i idzie spac. Dzisiaj sytuacja sie powtorzyla, dodatkowo moje dziecko przez sen pierwszy raz w swoim wzglednie "dojrzalszym" życiu zrobila kupe w majtki. tzn mysle, ze ona wstala siku ale nie doniosla juz do ubikacji. i nie wiem co o tym myslec, nie chce zbyt pochopnie postepowac bo nie mam przyjemnosc w trwaniu w kolejce u lekarza, a z drugiej strony no nie chce zeby sie okazalo, że cos przegapie i cos jej moze dolegac. moim zdaniem, ona sie stresuje nowa niania bo ona troche wymaga, tzn poprzednio rzadzilo dziecko, aktualnie- niania ma wyksztalcenie pedagogiczne- rzadzi niania. wiem, że to stan porządany i prawidłowy, tylko moim zdaniem moje dziecko sobie z nim nie radzi. Czy myslicie ze przyczyna takich zachowac moze byc stres? Corka robila kupke w ciagu dnia, niania mowi, ze normalna, jeden raz, nic jej nie bolalo... czy ktoras mama tez ma podobne doswiadczenia?
Agula 84 :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”