mój przypadek

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anonymous_6cf75a28

mój przypadek

Post autor: Anonymous_6cf75a28 » 20 maja 2013, 12:20

Cześć :wink: Ponad połowa mojego życia obraca się wokół WC i "zjeść czy nie zjeść" (bo wiadomo, że jak się je, to i wydalać trzeba :oops: ) Mam biegunki na przemian z zaparciami i różne towarzyszące temu "atrakcje".
Lekarze ledwo patrząc na mnie odsyłają mnie z magicznym IBS. Leki na IBS przynosiły mierny skutek, toteż w ogóle zaprzestałam ich stosowania kilka lat temu...
Ostatnio zmieniony 07 maja 2014, 10:05 przez Anonymous_6cf75a28, łącznie zmieniany 3 razy.

xan
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Re: mój przypadek

Post autor: xan » 20 maja 2013, 12:52

Ja bym zrobił to co już dawno planuję sam zrobić - udać się do lekarza i całkowicie zataić wcześniejszy przebieg choroby, powiedzieć jedynie co boli.
Kardynalny blad lekarzy polega na tym, ze trzymaja sie wylacznie jednej, jedynej diagnozy, tej najwczesniej postawionej.
Cisna w ich kierunku mi sie inne slowa, ale nie bede ich tutaj przytaczał. Dziś właśnie jestem po kolejnej bezowocnej wizycie. Dramat.
Powodzenia!

Anonymous_6cf75a28

Post autor: Anonymous_6cf75a28 » 20 maja 2013, 12:59

Xan, bezowocne wizyty - skąd ja to znam...
Ostatnio zmieniony 07 maja 2014, 10:07 przez Anonymous_6cf75a28, łącznie zmieniany 1 raz.

Jac
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post autor: Jac » 29 lip 2013, 12:50

Myślę, że pomysł z zatajeniem dotychczasowej diagnozy jest dobry, bo wielu lekarzy na hasło IBS, myśli tylko jak się pozbyć pacjenta.
Poza tym te magiczne trzy literki zwalniają lekarzy (przynajmniej niektórzy tak uważają) z obowiązku zajęcia się pacjentem, bo przecież "IBS to nic takiego", a poza tym "nie ma na to lekarstwa".

Prawda jest niestety taka, że współczesna medycyna rzeczywiście nie jest w stanie rozwiązać tego problemu.
Ale to nie znaczy, że należy pacjenta pozostawiać samego z chorobą. Można spróbować zastosować antybiotyk, który przynosi poprawę w przypadku przerostu flory bakteryjnej jelita cienkiego, czy probiotyki, które również u niektórych pacjentów z IBS poprawiają funkcjonowanie układu pokarmowego.
Mówi się także o pozytywnym oddziaływaniu Mesalazyny u niektórych pacjentów z IBS. Zatem nie jest tak, że lekarz nie ma zupełnie nic do zaproponowania w przypadku IBS.

Anonymous_6cf75a28

Post autor: Anonymous_6cf75a28 » 29 lip 2013, 18:51

_Ray_ pisze:Powinnas miec kolonoskopie z wycinkami.
Jak z twoja waga ciala?
Miałam kolonoskopię niedawno - wyszła ok. Waga niska.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2014, 10:07 przez Anonymous_6cf75a28, łącznie zmieniany 1 raz.

Anonymous_6cf75a28

Post autor: Anonymous_6cf75a28 » 29 lip 2013, 20:26

_Ray_ pisze:Wybacz nie zerknęlam na date twoich postow ;-))
Nic się nie stało:) Dziękuję, że napisałaś.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”