Strona 1 z 1

mój przypadek

: 20 maja 2013, 12:20
autor: Anonymous_6cf75a28
Cześć :wink: Ponad połowa mojego życia obraca się wokół WC i "zjeść czy nie zjeść" (bo wiadomo, że jak się je, to i wydalać trzeba :oops: ) Mam biegunki na przemian z zaparciami i różne towarzyszące temu "atrakcje".
Lekarze ledwo patrząc na mnie odsyłają mnie z magicznym IBS. Leki na IBS przynosiły mierny skutek, toteż w ogóle zaprzestałam ich stosowania kilka lat temu...

Re: mój przypadek

: 20 maja 2013, 12:52
autor: xan
Ja bym zrobił to co już dawno planuję sam zrobić - udać się do lekarza i całkowicie zataić wcześniejszy przebieg choroby, powiedzieć jedynie co boli.
Kardynalny blad lekarzy polega na tym, ze trzymaja sie wylacznie jednej, jedynej diagnozy, tej najwczesniej postawionej.
Cisna w ich kierunku mi sie inne slowa, ale nie bede ich tutaj przytaczał. Dziś właśnie jestem po kolejnej bezowocnej wizycie. Dramat.
Powodzenia!

Re: mój przypadek

: 20 maja 2013, 12:59
autor: Anonymous_6cf75a28
Xan, bezowocne wizyty - skąd ja to znam...

Re: mój przypadek

: 29 lip 2013, 12:50
autor: Jac
Myślę, że pomysł z zatajeniem dotychczasowej diagnozy jest dobry, bo wielu lekarzy na hasło IBS, myśli tylko jak się pozbyć pacjenta.
Poza tym te magiczne trzy literki zwalniają lekarzy (przynajmniej niektórzy tak uważają) z obowiązku zajęcia się pacjentem, bo przecież "IBS to nic takiego", a poza tym "nie ma na to lekarstwa".

Prawda jest niestety taka, że współczesna medycyna rzeczywiście nie jest w stanie rozwiązać tego problemu.
Ale to nie znaczy, że należy pacjenta pozostawiać samego z chorobą. Można spróbować zastosować antybiotyk, który przynosi poprawę w przypadku przerostu flory bakteryjnej jelita cienkiego, czy probiotyki, które również u niektórych pacjentów z IBS poprawiają funkcjonowanie układu pokarmowego.
Mówi się także o pozytywnym oddziaływaniu Mesalazyny u niektórych pacjentów z IBS. Zatem nie jest tak, że lekarz nie ma zupełnie nic do zaproponowania w przypadku IBS.

Re: mój przypadek

: 29 lip 2013, 18:51
autor: Anonymous_6cf75a28
_Ray_ pisze:Powinnas miec kolonoskopie z wycinkami.
Jak z twoja waga ciala?
Miałam kolonoskopię niedawno - wyszła ok. Waga niska.

Re: mój przypadek

: 29 lip 2013, 20:26
autor: Anonymous_6cf75a28
_Ray_ pisze:Wybacz nie zerknęlam na date twoich postow ;-))
Nic się nie stało:) Dziękuję, że napisałaś.