Strona 1 z 1

colitis chronica non specyfica

: 13 lis 2015, 09:32
autor: _mati_
Witam,

Od pewnego czasu na bieliźnie zauważyłem wycieki tj. ropy surowicy koloru białego z odbytu. Zaniepokojony tym faktem od razu poszedłem do gastrologa. Miałem wykonane badania: rektoskopię (wykryto przewlekłe zapalenie jelita grubego) oraz pobrany wycinek z błony śluzowej odbytnicy. Tym objawom towarzyszyły również częste gazy, 2-3 dziennie wypróżnianie, brak ciągłości stolca.

Z rozpoznania badania wynikło:
Fragmenty śluzówki o typowej budowie. W podścielisku Nieznacznie zwiększona ilość rozproszonych limfocytów i komórek plazmatycznych oraz dwa niewielkie obszary o niewielkiej ilości limfocytów i komórek plazmatycznych. Obraz mikroskopowy może odpowiadać colitis chronica non specyfica.

Byłem na 3 prywatnych wizytach, bardzo drogich, czas trwania średnio można ocenić na ok 5min. Przepisano mi krem doodbytniczy, który pomógł krótkotrwale i salofalk. Wykupiłem Salofalk ale póki co go nie stosowałem, pani doktor zaleciła kolejną wizytę za miesiąc czasu, gdy skończy się lek, i niestety kolejne $$. Brak diagnozy, brak specyfikacji, brak instrukcji żywieniowych. Może ktoś więcej powie mi coś na temat wyniku tego badania?? Co mam zrobić, czy zacząć stosować salofalk, jak go stosować i przez jaki okres czasu?

Taki temat istnieje w tym dziale, proszę pisać tam http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... +specyfica

Re: colitis chronica non specyfica

: 13 lis 2015, 09:42
autor: atabe
Może po prostu weź salofalk skoro lekarz zlecił. Nie ma co panikować możliwe ,że to tylko zwykłe zapalenie i po lekach się wygoi.

Re: colitis chronica non specyfica

: 13 lis 2015, 10:38
autor: _mati_
Ok, a jak ten salofalk w ogóle stosować, mam tego 4 opakowania, czy opłaca się go krótkotrwale stosować? I w jakich dawkach należałoby go przyjmować?

Re: colitis chronica non specyfica

: 13 lis 2015, 14:29
autor: obyty.z.cu
_mati_ pisze: I w jakich dawkach należałoby go przyjmować?
salofalk ma różne formy:,tabletki w różnych dawkach,czopki-podobne,wlewki .
Napisz więc co masz !!
Z drugiej strony lekarz przepisując napewno zalecił stosowanie.

Re: colitis chronica non specyfica

: 13 lis 2015, 14:46
autor: _mati_
tak przepisał mi ten lek, rozpisał jak go stosować, dodał, że należy go stosować co najmniej pół roku i nie wolno go od razu odstawiać.... a na końcu powiedział proszę stawić się za ponad miesiąc na wizycie kontrolnej. Niestety jak sobie obliczyłem tabletek co najwyżej starczyłoby mi na miesiąc

Wizyty jak i ta lekarka czysta abstrakcja

edit: mam tabletki 500mg