Mikroskopowe zapalenie jelita

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
deniqs6
Debiutant ✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Mikroskopowe zapalenie jelita

Post autor: deniqs6 » 28 lut 2020, 10:38

Witam. Od dłuższego czasu borykam się z ciężkimi dolegliwościami z moim układem pokarmowym czyt. codzienne biegunki, wzdęcia, wzmożona ilość gazów. Po jedzeniu chcę mi się od razu do toalety. :wc2: Przeszedłem już konkretne badania i z tego co wykazało z wycinku z jelita grubego z badania histopatologicznego, iż mam ogniskowy śladowy naciek zapalny z tworzeniem grudek chłonnych. Z tego, co wyczytałem w Internecie jest to prawdopodobnie limfocytowe zapalenie jelita, inaczej mikroskopowe zapalenie jelita. Przed po pierwszych dwóch konsultacjach gastrologicznych podejrzenie było zespół jelita drażliwego i miałem dwie różne leczenia, które niestety nie poskutkowało. Na kolejnej wizycie już dostałem skierowanie do wykonania kolonoskopii (jestem już zarówno po kolonoskopii, jak i gastroskopii oraz kilka badań z krwi i kału na toksyny, co nic nie wykazało). Jestem tym już mocno zmęczony. Z ponad rok mam takie objawy, bywały dni, że dzień w dzień z samego rana brałem smecty przed pracą czy nauką na egzamin, by jakoś w miarę normalnie funkcjonować. Jest to koszmarna choroba. Jakość życia jest niezwykle niska. Pamiętam, że kiedy w zeszłym roku z okazji świąt wielkanocnych wypiłem nieco więcej alkoholu, to objawy się drastycznie mocno nasiliły. Tragedia. Jestem wychudzony, no niezbyt dobrze wyglądam. Ciężko się żyję z tą chorobą. :smutny:

Miał ktoś z Was podobne problemy? Może też znajdzie się ktoś tutaj z tzw. zapaleniem mikroskopowym jelita? Fajnie by mieć wsparcie i nawzajem byśmy się wspierali w stronę wyzdrowienia. Aktualnie leczę się u drugiego już mojego w życiu gastrologa prof. Gila w Warszawie.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”