Dla nierozumiejacych tematu :Zespol jelita drazliwego

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Dla nierozumiejacych tematu :Zespol jelita drazliwego

Post autor: ranka » 15 lut 2007, 19:35

Musze cos wyjasnic osobom albo osobie nie rozumiejacej tematu bo juz szlag mnie trafia zeby nie powiedziec trafniej ale zachowam sie godnie i nic nie powiem.Wcelu jak najbardziej obrazowym przetocze czesc artykulu napisanego przez lekarza:
Zespół jelita drażliwego u dzieci- część 1: objawy kliniczne, różnicowanie
2005-04-09 20:13:59
Zespół jelita drażliwego może występować już w wieku dziecięcym. Diagnostyka i leczenie tego stanu sprawia często problemy pediatrom i lekarzom rodzinnym. Autor opracowania podsumowuje praktyczne zasady postępowania z dzieckiem podejrzewanym o zespół jelita drażliwego. W pierwszej części opracowania omawiane są typowe obrazy kliniczne choroby oraz zasady diagnostyki różnicowej.

Różnicowanie

Podobne objawy jak IBS może dawać wiele chorób organicznych. Do najważniejszych chorób, które lekarz powinien uwzględnić w diagnostyce różnicowej przewlekłych bólów brzucha połączonych z zaburzeniami defekacji należą:

1) Nieswoiste zapalenia jelit (inflammatory bowel disease-IBD: choroba Crohna, colitis ulcerosa)

Są to choroby, które podobnie jak IBS występują w naszym kraju z coraz większą częstością (dotyczy to zwłaszcza choroby Crohna!). Mogą przebiegać podstępnie, imitując IBS. Podejrzenie choroby Crohna lub colitis ulcerosa powinno budzić stwierdzenie u dziecka:

itd...bo chyba to znacie.

Przytaczam ten fragment i mam nadzieje ze w koncu tym oto artykulem uda mi sie wytlumaczyc co to jest IBS i z czym sie roznicuje
Mam dosc robienia z siebie idiotki pytajac sie lekazry czy mozna miec IBS z NZJ :mad:
Mozna miec drazliwe jelito ale zespol raczej nie.
Obrazek

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: Dla nierozumiejacych tematu :Zespol jelita drazliwego

Post autor: Szaraja » 15 lut 2007, 21:03

Wytłumaczyłaś obrazowo.
A na marginesie chyba mozna mieć jedno i drugie- z mojego doświadczeniea życiowego (córeczka ), tak wynika , a nie z mojeje wiedzy- oczywiście to nie zespół
pozdrawiam
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Zablokowany

Wróć do „Inne Choroby Jelit”