microscopic colitis- pomocy

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tysia
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Re: microscopic colitis- pomocy

Post autor: tysia » 20 maja 2007, 19:21

Ja tez im tego dokładnie nie wyjaśniałam :D mam nadzieje ze nie dorwą się do neta i nie zaczna szukać bo wtedy juz po mnie :D nawet piwka nie dostanę od święta :D

Viola_0204
Początkujący ✽✽

Post autor: Viola_0204 » 20 maja 2007, 19:56

Tysiu to rob tak jak ja...gdy szykuje sie np wolny weekend to w piatek pozwalam sobie na wiecej przyjemnosci:P fakt czasem sie pocierpi...ale to jest silniejsze :mrgreen:
A zreszta jak rozmawialam z lekarzem to sie zasmial ze wszystko mozna od czasu do czasu tylko w niewielkich ilosciach :razz:
http://www.e-net.ovh.org/forum/
Stronka o IBS->zapraszam IBS'owców:)

tysia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: tysia » 20 maja 2007, 20:03

no nieźle dzeiwczyny :) muszę to wypróbować po maturze :D a do wtorku jakoś wytrzymam bez przyjemności :mrgreen:

Awatar użytkownika
deprim
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: deprim » 21 maja 2007, 09:36

Sie ma przelewaczom , CUdakom i reszcie Jelity :mrgreen: Aaaaa dlaje mi sie ziewa :mrgreen: no nie wiem czy troszeczke nie zaszkodzi :< sobota piekny dzien deprimek sobie lezy oglada mini mini :mrgreen: a zonka przynosi pyszna pizze mala pyszna pizze :mrgreen: premia z pracy :wink: jasne reszta z zakupow :doh: daje glowe uciac ze to reszta byla z kosmetykow jeszcze pewnie :jupi: ale do tematu :!: Kto jak kto ale Deprimek czyma dietke jak malo kto no bo kamyczki stluszczenie i inne duperele wiadomo :wink: Jeden kawalek mial mi nie zaszkodzic :idea: reszta soboty byla w :wc: kilka dobrych zutow jak na chiroszime :gwizd: wieczor spaprany jednym slowem wiec jaka plynie z tego nauka ze jak sie ma cierpiec to lepiej nie jesc :mrgreen: tylko zastanawia mnie teraz jedno :?: :help: az sie zmartwilem czy tylko mnie przy biegunce brzuch tak boli bo jak siedze na tronie to znogami w kolanach taki mam silny bol brzucha :rip: Ja tam wole poposcic :mrgreen: glupi kawalek a jelitko cierpi jak diabli :flaga: nie poddaje sie pokusa heheh dzien wolny jak ja lubie dzien wolny chyba nawet zrobie cos pozytecznego :drunk: hehehe tez mam ochote ale nawet nie prubuje :mrgreen: zrobie pranie zona sie ucieszy :jupi: Milego dzionka bede zerkal od czasu do czasu o czym dzis debata na forum :football:

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 21 maja 2007, 10:13

małą chwilę nie zaglądałam a tu daki fajny temat :)
z tym przelewnaniem to żeczywiście najleprzysposób to remisja ale i to czasem nie skutkuje - mi tam się zawsze przelewa - a jak śmiesznie robi się w autobusie jak siedzi koło mnie jakaś starsza pani :mrgreen: i się dziwi :lol: ale ja się tym poprostu nie przejmuję i już nawet z tym nie walczę :)

deprimku kochany jak dobrze że ci tak humor dopisuje :)
no ale ten ból to coś strasznego :( mam ostatnio mały ? nie chyba duży kryzys - mam nadzieję że zaostrzenia z tego nie będzie - i jak jestem :wc: to mam gwiazdy przed oczami :( ale na to też chyba najleprzym sposobem jest remisja :/
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

tysia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: tysia » 21 maja 2007, 18:33

:) trzymać kciuki jutro :) ostatnia maturka :mrgreen:

betti32
Debiutant ✽

Post autor: betti32 » 31 maja 2007, 13:25

Jestem chora na colitis microscopika. Prawie dwa lata biorę Pentase, a od dziesięciu miesięcy Metypred. Chciałabym porozmawiać z kimś kto ma ten sam problem co ja. Planuję mieć jeszcze dziecko i nie wiem czy to jeszcze możliwe? Pozdrawiam wszystkich chorych na CM
betti32

tysia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: tysia » 31 maja 2007, 13:55

Ja MC mam dopiero 2 miesiące jeszcze zabardzo nie wiem jak to "działa" :mrgreen:
Też chętnie porozmawiałabym z kimś na ten temat

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 31 maja 2007, 20:13

Z mojej wiedzy wynika, że mikroskopowe zapalenie jelita dotyczy jelita grubego, więc pentasa nie jest lekiem z wyboru. Ważne jest to w którym odcinku jelita stwierdzono zmiany.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2007, 23:56 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

tysia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: tysia » 14 cze 2007, 13:30

To znow ja :-) powiedzcie mi czy to jest normalne żebym dostawała gorączki jak mnie brzuch boli z tego co wyczytałam w internecie wynika ze przy ibs ani przy microscopic colitis gorączka się nie pojawia.

Ja to mam pecha miałam iśc prywatnie do podobno dobrego gastroenterologa niestety okazało sie ze w najbliższym czasie mnie nie przyjmie bo nie ma juz miejsc a poza tym wyjeżdża na urlop :-/
Znajomy polecił mi CSK w katowicach. Co o tym pomyśle myślicie?

betti32
Debiutant ✽

Post autor: betti32 » 14 cze 2007, 14:37

Ja zawsze mialam gorączkę tak do 38.5. Nie wiem jak inni ale u mnie to bylo normalne. Po sterydach (Metypred) i Pentasie jest duzo lepiej. Pozdrawiam
betti32

tysia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: tysia » 14 cze 2007, 15:38

Hmmm przy CU albo CD słyszałam ze gorączka jest "na porządku dziennym" ale jak pytała mlekarza o MC i IBS to powiedział ze nie ma takiej możliwości :evil:

tysia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: tysia » 14 cze 2007, 16:23

Ja dochodzę do wnoisku że chyba się pomylili jak mnie diagnozowali poza tym słyszałam ze dużo ludzi z cu i cd na początku miało diagnozę ibs :cry:

klaudi
Początkujący ✽✽

Post autor: klaudi » 14 cze 2007, 18:18

A może Tysia masz gorączkę z powodu stanu zapalnego?

tysia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: tysia » 14 cze 2007, 19:05

Możliwe :-( tylko że mój obecny "lekarz" twierdzi że MC to taki stan zapalny choćby wcale a do innego narazie nie mam szans się dostać. Pytałam już na forum o dr Skupnia ale nikt na jego temat chyba nic nie wie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”